Prosze o pomoc! j. Niemicki

DYFER

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2006
Posty
40
Punkty reakcji
0
Witam! Proszę o pomoc w napisaniu listu po niemiecku... sam nie umiem bo mam zaległosci :(

TEMAT:
Właśnie wróciłeś z wakacji napisz list do kolegi z Austrii i podaj:
- jak długo i z kim byłeś w Salzburgu
- jak spędziłeś czas i w jakich okolicznościach poznałeś nowych ludzi
- co zwiedziłeś i jak ci sie podobało

Długość listu: 120 - 150 słów

BARDZO PROSZĘ O POMOC!!!
 

DYFER

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2006
Posty
40
Punkty reakcji
0
PROSZĘ O PRZETŁUMACZENIE!

Witaj XYZ!

Co u ciebie słychać jak spędziłeś wakacje? Ja właśnie wróciłem z wakacji z Salzburga. Byłem tam razem z babcia przez dwa tygodnie, byliśmy u znajomych babci z dawnych lat. Warunki były idealne miałem swój pokój z łazienką ci znajomi maja własny dom z ogromnym ogrodem. Poznałem ich dzieci Ala, Piotrek i Michał są w moim wieku razem z nimi grałem w bilarda oraz tenisa. Pływaliśmy w basenie, który mają przy domie wieczorem robiliśmy girla na który przychodzili koledzy Piotrka i Michała. Bardzo ciekawi ludzi z pasjami. Opowiadali o swoich wyprawach i wspinaczkach z gór. W Salzburgu chodziliśmy na wycieczki na których zwiedzałem: Katedrę Salzburdzką z XVIIw. z ogromną kopułą. Podziwiałem Twierdze Hohensalsburgską z XIw. zwiedzałem przepiękne kościoły np. Franciszkanów oraz Barokowy kościół kolegiacki. Byłem też w pałacu Arcybiskupów Salzburga. Nie wiem czy wiesz, że w Salzburgu urodził się Wolfgang Amadeusz Mozart zwiedzałem jego dom. Salzburg jest ważnym centrum turystycznym oraz centrum sportów zimowych miasto założone było przez starożytnych rzymian i leży w Alpach. Wszystkie te miejsca robiły na mnie ogromne wrażenie jeśli będziesz kiedyś to polecam ci zwiedzić to miasto. Czas spędzony w Salzburgu upłynął mi bardzo szybko. Będę miał niezapomniane wrażenia z wakacji.

P.S. Napisz gdzie ty byłeś na wakacjach.
 

DYFER

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2006
Posty
40
Punkty reakcji
0
:( taki niestety musze zrobić :( i prosze kogos o pomoc... to na poniedzialek musze miec :( nie musi to być tak bardzo dobrze zrobione jak beda bledy to nic sie nie stanie....
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
Regensburg
nie che mi się za bardzo ale zrobię wyjątek :p odrazu zaznaczam że drobne błędy mogą się pojawić ale starałam się ich uniknąć, zmodyfikowałam trochę aby ładniej było stylistycznie i ominęłam niektóre zabytki bo nie wiem jak je na niemiecki przełożyć ale list wyszedł nawet nawet :)

Hallo XYZ!

Am Anfang meines Briefes möchte ich dir ganz herzlich begrüßen.Wie geht es dir? Und wie hast du deine Sommerferien verbracht?Ich bin gerade aus Salzburg zurück gekommen.Ich war dort 2 Wochen mit meiner Oma zusammen. Wir waren bei ihren Bekannten. In Salzburg war perfekt, ich hatte eigenes Zimmer mit Bad, sie haben ein eigenes Haus mit großem Garten. Ich habe ihre Kinder kennen gelernt.Ala, Piotrek i Michał sind in demselben Alter wie ich, wir haben zusammen Bilard und Tennis gespielt.Wir haben auch zusammen geschwommen weil sie ein eigenes Schwimmbad haben. Am Abend haben wir immer gegrillt.Die Freunde von Piotrek und Michał waren oft dabei. Ich muss sagen dass das sehr interessante Leute sind. Sie haben sehr viel von ihren Touren und Bergsteigen erzählt.In Salzburg machten wir verschiedene Stadtrundfahrten gemacht während diesen ich viele Sehenswürdigkeiten gesehen habe.Ich habe z.B Salzburger Dom aus 18 Jahrhundert gesehen, auch viele verschiedene und wunderschöne Kirche.Ich weiss nicht ob du weisst dass in Salzburg Wolfgang Amadeusz Mozart geboren wurde. Ich habe sein Haus besichtigt.Salzburg gehört auch zu den wichtigsten Touristen- und Wintersportzentrums. Die Stadt wurde von altertümlichen Römern gegründet und liegt in Alpen.Alles was ich hier gesehen habe beeindrückte mich sehr groß. Ich empfehle dir diese Stadt zu besichtigen. Die Zeit, die ich hier verbracht habe ist sehr schnell gelaufen.Ich habe unvergessliche Erinnerungen aus Sommerferien.

P.S. Schreib mir bitte wo du hast deine Sommerferien verbracht.

Liebe Grüße
.......
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
Regensburg
czarnolaska na pewno:) ja nie będę sama się zmagała z tymi problemami forumowiczów w niemieckim :p
 

czarnolaska

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2007
Posty
263
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
niemcy
:D no juz taki los madzia :D raz sie ujawnisz to zostaje do konca :D ftos pomagac musi :p ja tez kiedys szukalam pomocy a dzis robie za pomagajaca BB)











p.s. suuuper forum:http://www.andreas-muskalla.de/forum/ zapraszam!!!!!!!!!!!!!!
 
Do góry