Proszę o pomoc doborze sprzętu

maynard

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
140
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Gorlice
Witam:)

Chciałbym zając się bardziej poważniejszą fotografią co za tym idzie kupić lepszy sprzęt i tiu się zaczynają schodki:
Prosiłbym was o doradzenie mi ponieważ jestem zdecydowany na Canon Eos 20D z tym że nie mam pojęcia jaki wybrać obiektyw, gdyż jeszcze jestem zielony w temacie:
Na sprzęt Body + obiektyw jestem w stanie wydać 3000zł. Aparatem będę wykonywał zdjęcia portretowe, sesje oraz krajobrazy.

Jaki według was powinienem dobrać obiektyw czy tez może po prostu polecilibyście mi parę stron o tematyce doborze sprzętu czy tez technikach robienia zdjęć.

Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam :)
 

majek

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
333
Punkty reakcji
3
Miasto
łódź
:) te obiektywy to chyba ciut ponad 3000zł :)
Na APS-C portrety można już robić od 50mm F2.8 a 17mm do krajobrazów też już jest ok więc obiektyw 17-55mm/2.8 jest super wyborem (przy podanym budżecie)
 

tymorus

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2009
Posty
33
Punkty reakcji
1
Wiek
44
rozumiem, że budżet ograniczony... :) polecam najbardziej uniwersalny: 24-70mm f2.8
 
J

jaroz

Guest
na poczatek musisz sobie odpowiedzieć jaka fotografię chcesz robić. wiem powiesz że napisałeś, ale to co napisałes to nie wszystko. bo można focić zarówno najnowszym hasem jak i pudełkiem od butów. wszystko zależy od tego co zamierzamy uzyskać. w 99% przypadków zdjęcia robi człowiek, a nie aparat. pamietaj o tym. to jak wykorzystasz aparat zależy od twej wiedzy i umiejetności posługiwania się nim. od tego w jakim stopniu jesteście jednością.
 
W

Wonka

Guest
Do tego co potrzebujesz moim zdaniem w zupełności wystarczyłby Ci np. Canon 450D z obiektywem na przykład 24-75mm. Do portretów i jakichs tam krajobrazów na sam początek będzie wystarczający a z biegiem czasu zawsze możesz sobie dokupic coś lepszego jak odłożysz trochę pieniędzy.
 
M

Mushkin

Guest
http://www.ceneo.pl/1800673 lekko ponad budżet ale obiektyw masz bardziej uniwersalny :) no i D90 jest po prostu aparatem nowocześniejszym. Chociaż jak to widnieje w opisie "Nikon D90 jest lustrzanką przeznaczoną dla zaawansowanych fotografów" - mimo tego sprawdzi się i u amatora. Do portretów i tak będzie trzeba jakąś bardzo jasną 50'tkę.
 
Do góry