Proszę o odpowiedzi, co o tym sądzicie..?

iwcia23

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miałam okres 2.06.2008 skończyl sie 5.06.08r następny okres miałam 4.07.2008 a zakończył sie 9.07.08r. Czyli między tymi dwoma okresami cykl trwał 31 dni jeśli tak to sie oblicza... Uprawiałam sex bez zabezpieczenia 20.07, jednak moj partner nie skończył we Mnie.... Czy jest możliwość zajścia w ciąże?? Jeśli tak, to jak duża?? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi:)
 

absurd-alna

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
hmmm jesli masz regularny okres i dokladnie wiesz kiedy masz dni plodne to nie ma ryzyka, ale jesli nie wiesz to ryzyko zawsze jest... to ze nie skonczyl w Tobie nie jest gwarancja, gdyz podczas stosunku wydziela sie plyn ktory zawiera plemniki;) ale to był tylko 11 dzien, teoretycznie dni płode powinnas miec 13-17 dzien cyklu cos kolo tego i nalezy wziasc pod uwage ze plemniki moga przezyc jesli sie nie myle to nawet 48 godzin.. niestety...
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Tak przedmówczyni ma rację ALE...
,żeby zajść w ciążę musiałby w Tobie skończyć,ponieważ tych plemników w płynie nie ma wystarczająco dużo aby zapłodnić kobietę co znaczy,że one nie przetrwają 48 godzin, musiałoby ich być sporo a do tego potrzebna jest sperma.
Teoretycznie miałaś nie miałaś dni płodnych więc nic sie nie martw.
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miałam okres 2.06.2008 skończyl sie 5.06.08r następny okres miałam 4.07.2008 a zakończył sie 9.07.08r. Czyli między tymi dwoma okresami cykl trwał 31 dni jeśli tak to sie oblicza... Uprawiałam sex bez zabezpieczenia 20.07, jednak moj partner nie skończył we Mnie.... Czy jest możliwość zajścia w ciąże?? Jeśli tak, to jak duża?? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi:)
co to jest cykl miedzy okresami:/??
CYkl rozpoczyna się miesiączką, czyli Twój cykl rozpoczoł się 2.06 a zakończył 3.07. trwał 32dni.
Jeśli masz regularne cykle <takie same co miesiąc 32dni> to kochałąś się w dni plodne..., jeśli masz nieregularne to, nie wiadome kiedy masz dni płodne a kiedy niem choc mozna sie przymieżąćź ze wtedy gdy sie kochałaś były płodne;/


oburzajace ejest to ze osoba nie wiedząca nawet co to jest cykl i ze cykl rozpczyna mmiesiaczką, i zapewne też nie wie co to jest jajeczkowanie czy też owulacja, podejmuje współżycie!!! dziecko dorogie do ksie, i zakuwaj a nie "kochaj sie z partnerem":/ brak odpowiedzialnosci; brak!!
 

olakrowka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Na jakiej podstawie mozna przypuszczać, ze dni były płodne lub nie? Bez obserwacji temperatury i sluzu nic nie mozna wywnioskowac a "liczenie" dni płodnych to najlepszy sposób by w ciążę jednak zajść. Cykl kobiety jest tak skonstruowany tak, że każdy stres sprawia iż cykl sie wydłuża. A w preejakulacie sa plemniki zdolne do przeżycia w płodnym sluzie nawet dłużej niż 48 godzin.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
właśnie! wg mnie szanse na ciązę są. małe bo małe, ale są.
 

iwcia23

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
sosad1 chciałam powiedzieć że wiem co to jest cykl tylko żle sie wyraziłam i może nie zrozumiałas tego tak jak to miało być.... poza tym jestem odpowiedzalna osobą i mam tyle lat że uprawiając sex z partnerem ktorym jestem sporo czasu nie jest ani troche nieodpowiedzialne.... wiec jesli masz cos jeszcze do powiedzenia to prosze.... zanm sie troche na tym i wiem ze uprawiajc sex byly to dni plodne poniewaz moj cykl zawsze trwa 31-32 dni....:) dziękuje wszystkim za odpowiedzi i jesłi jeszcze ktoś chce sie podzielić wiadomościami to prosze:):):)
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Wniosek jeden - przydałoby sie zrobienie testu za jakiś czas,jak będziesz uważała to za konieczne.
 

stylka

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
a ja mam pytanie.. nie raz zdarzylo mi sie zamiast jak zawsze o 20 tabletke wzielam po np 20 10 czy to nic nie szkodzi?
 

monia_w007

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z miasta :p
moim zdaniem nic nie szkodzi, bez przesady, minuty nie robią różnicy... Ale jaka jest granica? (jeśli w ogóle da się ją mniej więcej ustalić) Ja np. raz wzięłam tabletkę o 2h za późno, a dzisiaj o 45 min... powinnam się dodatkowo zabezpieczyć w najbliższych dniach? To dla mnie ważne, bo dzidziusia planuję za troszkę więcej czasu niż 9 miesięcy ;)
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
moim zdaniem nic nie szkodzi, bez przesady, minuty nie robią różnicy... Ale jaka jest granica? (jeśli w ogóle da się ją mniej więcej ustalić) Ja np. raz wzięłam tabletkę o 2h za późno, a dzisiaj o 45 min... powinnam się dodatkowo zabezpieczyć w najbliższych dniach? To dla mnie ważne, bo dzidziusia planuję za troszkę więcej czasu niż 9 miesięcy ;)
Sądze,że to nie ma żadnego wpływu bo na ulotce wyczytałam,że mamy czas do 12 godzin zażyć jak najszybciej tabletkę o której zapomniałyśmy w przeciwnym razie należy sie zabezpieczać dodatkowo bo podlegamy obniżeniu poziomu hormonów w organiźmie. Następną tabletkę w razie opóźnienia kilku godzin bierzemy jak zawsze o stałej godzinie.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
stylka nic sie nie stanie hormony tak szybko nie przestaja dzialac nawet jezeli wezmiesz ja po 15 godz to i tak jestes zabezpieczona.wiec nie ma powodu do obaw
 

iwcia23

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
nie zgodze sie z tym... po piętnastu godzinach są już powody do obaw ale tak jak napisałyście wcześniej do 12 godzin nie ma powodów żeby sie niepokoić trzeba zażyć szybko tabletkę a następna o tej samej porze co zawsze....:):):)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
no i ja sie nie zgodze poniewaz hormony nie "ulatniaja sie" działanie hormonow to ok 30 godzin wiec jezeli sie zapomni tabletke to bez paniki...
 

monia_w007

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z miasta :p
no i masz babo placek! do tej pory zdarzyło mi się 2 razy się spóźnić o godzinę czy dwie, ale wczoraj miałam nieplanowany nocleg poza domem i nie miałam możliwości wziąć tabletki. Spóźnienie wyszło w sumie ponad 17h :/ Słuchajcie, nie chcę ryzykować... jest ktoś w stanie powiedzieć czy nawet jeśli może jest ok, to jak długo to będzie wracało do normy? czyli mówiąc wprost, jak długo muszę się teraz dodatkowo zabezpieczyć w razie czego?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
ktory byl to tydzien jezeli pierwszy to zabezpieczaj sie dodatkowo przez 7 dni w 2 tygodniu nie musisz a w 3 tygodniu to nie rob przerwy jezeli wolisz dmuchac na zimne to tak zrob jak ja napisałam
 

monia_w007

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z miasta :p
ktory byl to tydzien jezeli pierwszy to zabezpieczaj sie dodatkowo przez 7 dni w 2 tygodniu nie musisz a w 3 tygodniu to nie rob przerwy jezeli wolisz dmuchac na zimne to tak zrob jak ja napisałam

Justyśkaa to był 3 tydzień, dokładnie 4 tabletka od końca... Mogłabyś może mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie to działa? Kurcze głupio mi, że nie wiem takich rzeczy, ale uważam że zawsze lepiej zapytać jak się nie wie ;)

W 1 tygodniu najlepiej się zabezpieczać,
w 2 niekoniecznie,
a w 3 co w takim razie? nie robić 7 dniowej przerwy?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam... :niepewny: W ogóle biorąc pod uwagę, że owulacja jest w połowie między miesiączkami, myślałam, że to właśnie 2 tydzień jest 'niepewny' a że 1 i 3 to luz...

I tak dziękuję za odpowiedź :)
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
jeśli zapomniałaś tabletki w 3 tygodniu to albo przerywasz branie opakowania. czyli np zapomniałaś w niedzielę(ponad 12 h) to już nie bierzesz, robisz 7 dni przerwy(wliczając pominiętą tabletkę) i czekasz na krwawienie. albo bierzesz drugie opakowanie bez 7 dniowej przerwy.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
3 tydzien z reguly takze jest bezpieczny ale nie rob na wszelki wypadek 7dniowej przerwy
 
Do góry