Prosty program do fakturowania

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Zamierzam wystartować na początku marca z działalnością gospodarczą, wobec tego szukam taniego, prostego programu do wystawiania faktur. Chciałbym, aby miał listę towarów, klientów, obsługiwał Windowsa 7.
 
F

forumowicz01

Guest
Jak dla mnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie wybór biura rachunkowego. Wysyłają przypomnienia druki do Zus, US, ogólnie to podpisujesz umowę i nie martwisz się o kontrolę, odpowiedzialność.
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
Nie do końca zgodzę się z przedmówcą. Korzystając z prostego, łatwego programu nie jesteś w stanie pomylić się. Obecnie korzystam z programu Rafsoft 2013 i jestem zadowolony. Obsługa jest prosta, dodatkowy atut jest taki, że program automatycznie pobiera aktualizację. Co jest ważną informacją przy zmieniających się stawkach. W gruncie rzeczy znajdziesz jeszcze darmowe programy, które możesz pobrać online. Program przypomina o płatnościach do Zus, US.
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Obecnie korzystam z programu Rafsoft 2013 i jestem zadowolony.


Właśnie o nim czytam i chyba o coś takiego mi chodziło. Bezpłatnych nie chcę za bardzo ściągać z internetu, ponieważ wiem jak to jest z tymi programami, pomocą techniczną. Mam kilka pytań: można prowadzić KpiR, faktura proforma, czy kilka osób może pracować na jednym programie?
 
I

immanentne

Guest
ja polecam Elisoft...jest intuicyjny i prosty w obsłudze...a co najważniejsze bezpłatny ;)
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
Kpir można prowadzić. Wszelkie możliwe formy faktur są możliwe do prowadzenia w tym faktura proforma. Również kilka osób może pracować na jednej bazie danych. Jak się decydowałem na program postawiłem ultimatum zamawiając bezpłatną wersję startową programu. Więc zamów i zadecyduj sam co i jak.
 

markox

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2012
Posty
46
Punkty reakcji
0
Polecam Ci bloga, który w całości dotyczy programów do faktur. Myślę, że z pewnością znajdziejsz potrzebne Ci informację. Ps A osobiście korzystam z infaktu.
 

gjanicki

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2013
Posty
39
Punkty reakcji
0
Jak nie chcesz instalować nic to polecam Szybką Fakturę. Fajne narzedzie. Poczytaj sobie. Działa w modnej ostatnio chmurze.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Popieram poprzednika. Najlepsze są rozwiązania online. Mają wiele zalet. Nie istotne także jaki system masz zainstalowany na komputerze.
 

maksyma

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Program do fakturowania ma minimalne znaczenie. Nie musi to być niewiadomo jaka aplikacja, może być całkowicie przypadkowa, odpowiednią w markecie kupisz za kilka złotych - oczywiście zakładając, że szukacie oprogramowania pod małą firmę. Jeśli to ma być aplikacja pod dużą działalność, to już wtedy potrzebujecie czegoś znacznie bardziej zaawansowanego.
 

kla2

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
Tak jak piszesz – program dla małej firmy może być podstawowy. Pamiętam, że kiedy byłem na samozatrudnieniu, to program do fakturowania kupiłem w markecie za 5 zł i mam go zainstalowanego do dziś na komputerze. Wybór jest bardzo duży, ceny dosyć niskie, więc bez większych problemów powinniście znaleźć coś dobrego. Nie chcę podawać konkretnych nazw – w sieci dobrych programów jest naprawdę dużo. Przetestujcie demo.
 

maksyma

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Inna sprawa - istnieją przecież systemy księgowości internetowej, poprzez które można naprawdę korzystać z księgowości za grosze. Wtedy nie potrzebujesz żadnego dodatkowego oprogramowania. Księgowość online kosztuje od kilkudziesięciu złotych, czyli tak naprawdę grosze. Dla porównania, książka przychodów i rozchodów u księgowej to koszt conajmniej 200 złotych miesięcznie, czyli nie ma to porównania. A w księgowości online masz cały czas dostęp do porad księgowych.
 

kla2

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
Pisałam o tym w innym temacie, ale napiszę ponownie – księgowość internetowa ma swoje poważne wady, a przede wszystkim, nie daje żadnych gwarancji co do poprawności wszystkiego co robi. Wszystko jest generowane przez system, a nie przez księgową. Jeśli w rozliczeniach pojawiają się jakiekolwiek błędy, to wciąż odpowiedzialność ponosi właściciel firmy, a nie internetowe biuro rachunkowe. To poważny problem tego rodzaju księgowości.
 

maksyma

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Ma wady, ale jest bardzo tania. Tradycyjna księgowość również nie jest idealna, też zdarzają sie wpadki, różne wpadki.
Akurat moim zdaniem księgowość internetowa dla małej firmy jest rozwiązaniem w 100% odpowiednim, tanim i nie wymagającym wielkiego zainteresowania.
Same porady księgowe które dostajesz jako klient serwisu mają dużą wartość.
 

weraax

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
kuzyn w firmie stosuje szybką fakturę, jest online więc w każdym miejscu możesz sobie sprawdzić wszystkie dane, wg mnie fajne rozwiązanie, sami teraz chcemy rozkręcić własny biznes i właśnie będę się zapoznawać z tym programem (można sobie za darmo przetestować)
 
M

mmamba88

Guest
Ja ze swojej strony w 100% polecam szybkafaktura.pl program bardzo łatwy w obsłudze, myślę, że nie ma osoby która miałaby problem z obsługą, szeroki wachlarz usług to dodatkowy plus. Rozliczam z nimi PIT. Nigdy się nie zawiodłam :).
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Co do Szybkiej Faktury, własnie sobie teraz testuje bo jest za darmo na 45 dni. Ale już na pierwszy rzut oka, wygląda naprawde bardzo dobrze.
 
Do góry