Prostowanie włosów

AuliX

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kęty.
Witam, co myślicie o prostowaniu włosów u chłopaków? Mam 17 lat, i ciemnoblond włosy, których nie cierpię. Lubię mieć półdługie włosy, jednak gdy tylko są dłuższe niż 5cm automatycznie robi się z nich takie "pierze" - mam możliwie najgorszy typ włosów, tj. bardzo gęste ale i bardzo cienkie (stąd pierze). Nie chcę mieć krótkich włosów, gdyż mam małe naturalne zakola, przy krótkich włosach (do 4-5cm) to wygląda to tak jakbym wystawiał to na tacy.

Zaś gdy są dłuższe, czyli mam grzywke i do tego włosy za uszy itd. to kręcą się i wyglądam jak Roztocki, tylko, że gorzej. Z tyłu oczywiście też się głupio podkręcają. Takie siano/pierze.

Swego czasu dla testu koleżanka wyprostowała mi włosy gdy miałem takie dłuższe jak opisałem wyżej i wyglądałem moim zdaniem świetnie, dużo lepiej się z tym czułem, nie miałem już odruchu przeczesywania non-stop włosów, i pasowało mi to do postury i twarzy (jestem bardzo szczupły / wysoki / pociągły ). Jednak czy warto w to brnąć? Ja uważam, że po co wybierać z kiepskiej fryzury krótkiej (w krótkich czuję się po prostu źle) i kiepskiej półdługiej (bo się kręcą), skoro mógłbym je wyprostować i mieć spokój. Skoro lepiej wtedy wyglądam, to czemu nie? Co byłoby "gejowskiego" (bez obrazy dla gejów :) ) w chęci wyglądania :cenzura:iście? A nie jest to przecież jakaś skrajność jak malowanie się, itp. A uważam że wyglądam dużo lepiej w prostych niż takich zakręcających się, ni to falowanych ni to kręconych.

Męczę się z fryzurami od kiedy zacząłem interesować się w ogóle swoim wyglądem (5 lat) i do tej pory nie dotarłem do żadnego ostatecznego rozwiązania. Moja matka też ma takie włosy, tj gęste ale bardzo cienkie, i mówi, że ani razu przez całe życie nie mogła sobie zrobić żadnej fryzury gdyż z takich włosów po prostu się nie da.

Mogę wrzucić fotki :>

Co o tym myślicie?
 

Ekspert_Philips

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Witaj,
coraz więcej mężczyzn w różnym wieku, decyduje się na zabieg prostowania włosów. Głównym wyznacznikiem, czy jest to dla Ciebie odpowiednie, powinno być Twoje samopoczucie oraz gust estetyczny. Jeżeli dobrze się czujesz w wyprostowanych włosach oraz podobasz się sobie, to jest to najważniejsze. Skutecznym sposobem na osiągnięcie efektu, o którym piszesz, jest użycie prostownicy. Dokonując ewentualnego zakupu, powinieneś jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Najważniejsze jest bezpieczeństwo włosów, zachęcam Cię więc do korzystania z prostownicy wyposażonej w specjalne technologie ochronne. Pamiętaj też, że nie należy prostować włosów wilgotnych, ponieważ może to spowodować ich przesuszenie. Unikaj prostowania zbyt długo jednego pasma oraz staraj się wykonywać płynne, dynamiczne ruchy.

Mam nadzieję, że Twoje wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Jeżeli będziesz miał dalsze pytania, lub potrzebował pomocy przy wyborze konkretnego urządzenia, zapraszam do kontaktu: ekspert@philips.com
-----------------------------------------------------------------------
Ekspert Philips, udzielam odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące produktów marki Philips. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego.
 
Do góry