Propozycje do działu muzycznego

karmaclown

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójmiasto
Przede wszystkim oddzielenie alternative od punk-hardcore-emo oraz popu od jazzu i bluesa. Usunięcie swingu, który jest podgatunkiem jazzu.

Fajnie by było natomiast gdyby pojawiły się fora:
J-Rock (dla fanów japońskiego rocka, których w Polsce jest naprawdę dużo)
Dark Independent (dla fanów aggrotech, future pop, new romantic, dark electro czy wielu innych mrocznych gatunków)
Nowe Brzmienia (klimaty w stylu Kosheen czy Buddha Bar)
Inne (tam można by wrzucić pod fora dotyczące innych, mniej popularnych gatunków - np. muzyka poważna, country czy disco polo ;) ).

Jeżeli byłaby potrzebna pomoc przy moderowaniu ewentualnych nowych miejsc to zgłaszam swoją kandydaturę ;)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
jestem przeciw. można stworzyć co najwyżej dział inne i tam dać te subfora które nie są raczej potrzebne...
o j-rock można pisać nawet w popie, no ewentualnie można dać tam subforum. Bo przecież j-rock to prawie pop...
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
% chcesz że dublujesz tematy?
Tak tak załóżmy dział dla każdego gatunku- masz rację! Ech :/
 

karmaclown

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójmiasto
jestem przeciw. można stworzyć co najwyżej dział inne i tam dać te subfora które nie są raczej potrzebne...
o j-rock można pisać nawet w popie, no ewentualnie można dać tam subforum. Bo przecież j-rock to prawie pop...

Chyba nie słyszałeś nigdy J-Rocka... Kilka linków w ramach edukacji:
http://youtube.com/watch?v=IE81uPSt5pQ
http://youtube.com/watch?v=9VWd8y5LlMA
http://youtube.com/watch?v=6ZsHfsnqw1Y

Jestem dziennikarzem muzycznym prawie 4 lata, jeżeli napiszesz mi dlaczego powyższe 3 kawałki są popowe to dostaniesz pracę w każdej jednej redakcji. Byłbyś pierwszym, który słuchając rocka słyszy pop :)

% chcesz że dublujesz tematy?
Tak tak załóżmy dział dla każdego gatunku- masz rację! Ech :/

Nie dubluje tematu. Jakbyś nie zauważył to proponuję inne zmiany, nie tylko dodanie forum o J-Rocku.

A czemu nie miałoby być forum lub subforum dla każdego gatunku? W czym to przeszkadza? Przynajmniej est przejrzyście i nie trzeba się zastanawiać gdzie może być temat np. o Suicide Commando albo o Buddha Barach...
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
no tak bo w muzyka ogólnie nie założyłeś tematu o dark independent.

A poza tym to jeśli stworzysz subforum o dark independent i np. electro to już nikt nie będzie wiedział czy dark electro szukać w jednym czy drugim. Tak wygląda twoja przejrzystość.
Poza tym jeśli zrobimy podział na gatunki to nie wystarczy wejść do działu i wpisac w wyszukiwarkę nazwy tematu przed jego założenie tylko trzeba będzie zrobić to w każdym subforum. No ale liczy się przejżystość :eek:k:

Sprawa trzecia jeśli by zrobić podział na gatunki to skąd będzie wiadomo dla którego gatunku stworzyć forum a dla którego nie?
 

karmaclown

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójmiasto
no tak bo w muzyka ogólnie nie założyłeś tematu o dark independent.

A tutaj jest temat o Dark Independent? Raczej nie.

A poza tym to jeśli stworzysz subforum o dark independent i np. electro to już nikt nie będzie wiedział czy dark electro szukać w jednym czy drugim. Tak wygląda twoja przejrzystość.

A gdzie ja napisałem, że chcę dział electro?

Poza tym jeśli zrobimy podział na gatunki to nie wystarczy wejść do działu i wpisac w wyszukiwarkę nazwy tematu przed jego założenie tylko trzeba będzie zrobić to w każdym subforum. No ale liczy się przejżystość :eek:k:

To powiedz mi, gdzie wg ciebie powinienem pisać o Leather Strip, Combichrist, Flykkiller, Oi Va Voi czy DJ Krush?

Sprawa trzecia jeśli by zrobić podział na gatunki to skąd będzie wiadomo dla którego gatunku stworzyć forum a dla którego nie?

Myślę o głównych nurtach na jakie przeważnie dzieli się muzykę a nie podgatunkach. O tym czego nie można pod nic innego podciągnąć.
OK, J-Rock można by wrzucić po prostu do rocka. Jednak Dark Independent czy Nowe Brzmienia już pod nic innego nie pasują. Co najdziwniejsze wyróżniony jest swing, a to przecież jest jazz...
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
A gdzie ja napisałem, że chcę dział electro?
A czemu nie miałoby być forum lub subforum dla każdego gatunku?
Masz rację- electro to nie gatunek. Sam nie wiesz co piszesz panie dziennikarzu.

>CYTAT(Yoggi @ 20.07.2008, 11:38) *
>no tak bo w muzyka ogólnie nie założyłeś tematu o dark independent.

A tutaj jest temat o Dark Independent? Raczej nie.
Tam był temat aby wprowadzić forum o DI, tu założyłeś temat o j rocku po czym zebrałeś to razem i stworzyłeś kolejny temat- masz rację to nie jest dubel.
A Twoje tłumaczenie na privie że:
Mr. Karma Clown napisał:
Pierw dodałem temat w muzyce, dopiero potem zauważyłem dział z propozycjami (jakbyś nie zauważył to wczoraj się zarejestrowałem).
przedstawia Cię jak dla mnie jako dziecko neo które nie przejrzy forum, nie przeczyta regulaminu, nie zastanowi się tylko na hura tworzy nowe tematy.
Odechciało mi się dalszej dyskusji
 

karmaclown

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójmiasto
Masz rację- electro to nie gatunek. Sam nie wiesz co piszesz panie dziennikarzu.
Otóż tak się składa, że electro to podgatunek panie moderatorze.

Tam był temat aby wprowadzić forum o DI, tu założyłeś temat o j rocku po czym zebrałeś to razem i stworzyłeś kolejny temat- masz rację to nie jest dubel.
Tam był temat o wprowadzeniu DI + linki do tuby i generalnie dyskusja na temat DI. Tutaj są po prostu propozycje i nie jest to temat o J-Rocku! Masz problemy z czytaniem?


A Twoje tłumaczenie na privie że:

przedstawia Cię jak dla mnie jako dziecko neo które nie przejrzy forum, nie przeczyta regulaminu, nie zastanowi się tylko na hura tworzy nowe tematy.
Odechciało mi się dalszej dyskusji

To się teraz uśmiałem :D stworzyłem nowy temat bo dotyczy on czegoś innego niż poprzedni, takie to dziwne?
Skoro odechciało ci się dyskusji to po co zabierasz głos? Tak trudno się domyśleć, że odpiszę?
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
ś innego niż poprzedni, takie to dziwne?
Skoro odechciało ci się dyskusji to po co zabierasz głos? Tak trudno się domyśleć, że odpiszę?
Nie , ale nie chcę aby inni mieli złe pojęcie o electro czytając takie głupoty jakie wypisujesz

Otóż tak się składa, że electro to podgatunek panie moderatorze.
Tak to jest kiedy informacje posiada się jedynie od ishruka.
Electro to wbrew pełnej nazwie electro funk gatunek.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Electro mimo iż wiki też się czasami może mylić to są jeszcze inne źródła- poszukaj sobie
 

karmaclown

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójmiasto
Nie , ale nie chcę aby inni mieli złe pojęcie o electro czytając takie głupoty jakie wypisujesz


Tak to jest kiedy informacje posiada się jedynie od ishruka.
Electro to wbrew pełnej nazwie electro funk gatunek.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Electro mimo iż wiki też się czasami może mylić to są jeszcze inne źródła- poszukaj sobie

ishruka? Nawet nie wie co to jest. Jeżeli musisz szukać po wikipediach żeby o czymś się dowiedzieć to twój problem. Ja żyję z muzyki i wiem o niej z pierwszej ręki.
 

Lisa

grzeczny aniołek ;)
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
1 213
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
otchłani smutku :(
Również jestem przeciw. Ja o takich gatunkach, co wymienił autor tematu nie miałam pojęcia, to jak dużo będzie ludzi na forum do wypowiadania sie na ten temat. Np. skąd ja będe wiedziała, gdzie szukać danej muzyki skoro powstanie tak różnych gatunków. Może pan Mr. Karma Clown jest dziennikarzem muzycznym, co się chwali, ale zwykli userzy chcą znaleźć coś szybko, a nie zastanawiać, gdzie co jest.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Przede wszystkim oddzielenie alternative od punk-hardcore-emo oraz popu od jazzu i bluesa. Usunięcie swingu, który jest podgatunkiem jazzu.

Fajnie by było natomiast gdyby pojawiły się fora:
J-Rock (dla fanów japońskiego rocka, których w Polsce jest naprawdę dużo)
Dark Independent (dla fanów aggrotech, future pop, new romantic, dark electro czy wielu innych mrocznych gatunków)
Nowe Brzmienia (klimaty w stylu Kosheen czy Buddha Bar)
Inne (tam można by wrzucić pod fora dotyczące innych, mniej popularnych gatunków - np. muzyka poważna, country czy disco polo ;) ).

Jeżeli byłaby potrzebna pomoc przy moderowaniu ewentualnych nowych miejsc to zgłaszam swoją kandydaturę ;)

Może i masz dobry pomysł, ale zwróć uwagę na to, że Forumowisko nie jest forum muzycznym, a ogólnym. Dla wielu "przeciętncyh" użytkowników nowe fora muzyczne sprawiłyby problemy z umieszczaniem np. tematów na temat jakiegoś wykonawcy, którego lubią, a niekoniecznie wiedzą jaki gatunek tworzy, albo wiedzą ogólnie, np. reggae, rock etc. Z drugiej zaś strony użytkownicy, którzy mają większego bzika na punkcie muzyki, których razi np. jazz obok popu przymkną oko na ten dział i utworzą swój temat w tym dziale.

Równie dobrze można by oddzielić kino ogólne, od kina ambitnego, przedzielić to wszystko na komedie, horrory, kreskówki. Albo fotografię na makro, pejzaże, sport itd.

Dlatego też musisz się przyzwyczaić do obecnej sytuacji albo pisać na innych forach, które są poświęcone strikte gatunkom muzycznym.
 

karmaclown

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójmiasto
Również jestem przeciw. Ja o takich gatunkach, co wymienił autor tematu nie miałam pojęcia, to jak dużo będzie ludzi na forum do wypowiadania sie na ten temat.
A ty jesteś jakimś wyznacznikiem ludzkiej wiedzy? Na Castle Party przyjeżdża kilka tysięcy osób, pewnie chętnie podyskutowaliby na jakimś forum, ale nie ma gdzie...

Może pan Mr. Karma Clown jest dziennikarzem muzycznym, co się chwali, ale zwykli userzy chcą znaleźć coś szybko, a nie zastanawiać, gdzie co jest.

Nie chwale się, a informuje i nie "pan Mr." bo to dokładnie to samo...
Ja też chcę szybko znaleźć np. Suicide Commando ale właśnie z braku odpowiedniego subforum nie mogę...

Może i masz dobry pomysł, ale zwróć uwagę na to, że Forumowisko nie jest forum muzycznym, a ogólnym. Dla wielu "przeciętncyh" użytkowników nowe fora muzyczne sprawiłyby problemy z umieszczaniem np. tematów na temat jakiegoś wykonawcy, którego lubią, a niekoniecznie wiedzą jaki gatunek tworzy, albo wiedzą ogólnie, np. reggae, rock etc. Z drugiej zaś strony użytkownicy, którzy mają większego bzika na punkcie muzyki, których razi np. jazz obok popu przymkną oko na ten dział i utworzą swój temat w tym dziale.

Równie dobrze można by oddzielić kino ogólne, od kina ambitnego, przedzielić to wszystko na komedie, horrory, kreskówki. Albo fotografię na makro, pejzaże, sport itd.

Dlatego też musisz się przyzwyczaić do obecnej sytuacji albo pisać na innych forach, które są poświęcone strikte gatunkom muzycznym.

Ale ja nie chcę przecież umieszczania jakichś podgatunków. Nie chcę dzielenia rocka na grunge, glam itd. itp.
OK, JRock można odpuścić, ale nie ma w tej chwili gdzie pisać o Dark Independent i Nowych Brzmieniach. Po prostu nie ma takiego miejsca, a o dziwo wyróżniony jest swing! Jestem ciekaw ilu fanów swingu jest na forumowisku...
 

Lisa

grzeczny aniołek ;)
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
1 213
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
otchłani smutku :(
A ty jesteś jakimś wyznacznikiem ludzkiej wiedzy? Na Castle Party przyjeżdża kilka tysięcy osób, pewnie chętnie podyskutowaliby na jakimś forum, ale nie ma gdzie...

Nie, raczej wyznacznikiem szarego, zwykłego użytkownika.

Nie chwale się, a informuje i nie "pan Mr." bo to dokładnie to samo...
Ja też chcę szybko znaleźć np. Suicide Commando ale właśnie z braku odpowiedniego subforum nie mogę...

Nie napisałam tego w tym sensie, a raczej pochwaliłam pańską wiedzę.
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
Jestem przeciw. Już teraz, kiedy wchodzę do działu muzyka, to się połapać czasem nie mogę, co, gdzie, jak i po co. Uważam, że istniejący podział jest wystarczający. A jak ktoś ma większe aspiracje, to powinien się albo przystosować, albo poszukać jakiegoś muzycznego forum. :]

Mr. Karma Clown, skoro chcesz poznać zdanie użytkowników na ten temat, to zrób sondę.

Na Castle Party przyjeżdża kilka tysięcy osób, pewnie chętnie podyskutowaliby na jakimś forum, ale nie ma gdzie...
Jak nie ma gdzie, to sobie, kurde blaszka, załóż takie forum, jak takiś mądry. Powodzenia.

Ja też chcę szybko znaleźć np. Suicide Commando ale właśnie z braku odpowiedniego subforum nie mogę...
Forumowiskowa wyszukiwarka nie boli.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
może z popem przesadziłem. Ale już nie zawacham się użyć pojęcia pop-rock.
 

karmaclown

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójmiasto
Nie, raczej wyznacznikiem szarego, zwykłego użytkownika.

Mam to rozumieć w ten sposób, że są tu dyskryminowani nie "szarzy" użytkownicy?

Jak nie ma gdzie, to sobie, kurde blaszka, załóż takie forum, jak takiś mądry. Powodzenia.
"kurde blaszka"? Rany... Ostatni raz słyszałem to w przedszkolu (a to było dość dawno)... Specjalistycznych for jest sporo, ale niestety nie ma żadnego ogólnego z miejscem dla fanów Dark Independent.

Forumowiskowa wyszukiwarka nie boli.

A niby jak wyszukiwarka wskaże i gdzie mam pisać!?

może z popem przesadziłem. Ale już nie zawacham się użyć pojęcia pop-rock.
Naprawdę chcialbym żebyś miał rację... Gdyby tak brzmiał pop-rock... OK. Widzę, że stawiasz na równi Dir en Grey, Loudness, Blood Stain Child z np. LM.C. Pewnie nie zrobi na tobie nawet wrażenie, że Blood Stain Child produkował Anssi Kippo (znany ze współpracy z m.in. Children of Bodom i Implaled Nazarene), a wokalista Loudness śpiewał z Malmsteenem. Nie ma więc sensu dalej na ten temat dyskutować bo po prostu masz elementarne braki wiedzy.
 

Lisa

grzeczny aniołek ;)
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
1 213
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
otchłani smutku :(
Mam to rozumieć w ten sposób, że są tu dyskryminowani nie "szarzy" użytkownicy?

Tu wiesz dobrze, ze nie chodzi o dyskryminacje. Tylko o zwykłego użytkownika, który ma ograniczoną wiedzę (czyli np. ja, bo nie wiem tyle o gatunkach muzycznych co ty) i chciałby napisać lub podzielić się, lecz nie moze bo musi szukać jaki to gatunek.

ale niestety nie ma żadnego ogólnego z miejscem dla fanów Dark Independent.

To wystarczy poprosić na specjalistycznych forach to jest wielotematyczne.
 

karmaclown

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Miasto
Trójmiasto
Tu wiesz dobrze, ze nie chodzi o dyskryminacje. Tylko o zwykłego użytkownika, który ma ograniczoną wiedzę (czyli np. ja, bo nie wiem tyle o gatunkach muzycznych co ty) i chciałby napisać lub podzielić się, lecz nie może bo musi szukać jaki to gatunek.

Ależ ja mam dokładnie ten sam problem. Chciałem napisać o Suicide Commando, Pride & Fall czy Diary of Dreams i nie wiem gdzie...

To wystarczy poprosić na specjalistycznych forach to jest wielotematyczne.

Na specjalistycznych forach jest miejsce. Chcę pisać tutaj o Dark Independent żeby przybliżać tę muzykę, żeby przestała byś czymś kompletnie obcym dla przeciętnego słuchacza.
 

Lisa

grzeczny aniołek ;)
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
1 213
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
otchłani smutku :(
Ależ ja mam dokładnie ten sam problem. Chciałem napisać o Suicide Commando, Pride & Fall czy Diary of Dreams i nie wiem gdzie...

To zapisz w ogólnikowym dziale.

Na specjalistycznych forach jest miejsce. Chcę pisać tutaj o Dark Independent żeby przybliżać tę muzykę, żeby przestała byś czymś kompletnie obcym dla przeciętnego słuchacza.

To zaproponuj rozmieszczenie lub nazwy działów jakieś proste, a nie określone podgatunki określonego rodzaju. Wtedy na pewno ktoś Cię poprze.
 
Do góry