Propozycja nowego działu

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Jestem wielkim fanem szeroko rozumianej muzyki elektronicznej, ale nie jest to trance - house - techno i uważam, że zakładanie tematów o muzyce elektronicznej w tamtym dziale mija się z celem. Podejrzewam, że znajdzie się pewna grupa ludzi, która również lubi gatunki typu ambient, psybient, downtempo, dnb, trip hop, dubstep, IDM itp, a po prostu nie mamy gdzie o tym pisać ;). Stąd właśnie moja sugestia utworzenia skromnego podforum dla muzyki elektronicznej w dziale Muzyka.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
pomysł nie taki zły,czemu nie?;)
a co inni sądzą na ten temat?
moglbys dodac ankietkę :p
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
teraz sobie poużywam xD
Jestem wielkim fanem szeroko rozumianej muzyki elektronicznej, ale nie jest to trance - house - techno
Jak to nie? Jedna wielka bzdura. Te gatunki jak najbardziej zaliczają się do muzyki elektronicznej


odejrzewam, że znajdzie się pewna grupa ludzi, która również lubi gatunki typu ambient, psybient, downtempo, dnb, trip hop, dubstep, IDM
zacznijmy od tego że downtempo to styl, w którym znajdują się trip hop, ambienty, IDM i tym podobne.
Poza tym, w dziale już istnieją tematy o D'n'B, dubstepie i tym podobnych

Jestem na nie. Popieram natomiast zmianę tytułu działu z techno-trance... na "muzyka elektroniczna", o o już dawno temu prosiłem
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Nigdy nie byłem dobry w szufladkach, wolę muzyki słuchać niż o niej czytać ;) Tak więc na pewno masz rację co do styli / gatunków, natomiast problem nadal pozostaje - chyba przyznasz, że "trance - dance - techno" to nie jest dział, w którym chciałbyś pisać o czymś skrajnie innym, jak ambient.
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Nigdy nie byłem dobry w szufladkach, wolę muzyki słuchać niż o niej czytać ;)
To dlaczego robisz problemy z nazwą? To tylko nazwa :] mało konsekwentny jesteś

Nigdy nie byłem dobry w szufladkach, wolę muzyki słuchać niż o niej czytać ;) Tak więc na pewno masz rację co do styli / gatunków, natomiast problem nadal pozostaje - chyba przyznasz, że "trance - dance - techno" to nie jest dział, w którym chciałbyś pisać o czymś skrajnie innym, jak ambient.
aż taki wielki to problem? Coś się stanie jak to zrobisz? Nagle ambient straci swój downtempowy charakter? Jest to delikatny błąd, ale nie jakiś strasznie rażący. Jeśli chcesz zmiany to napisz do angela PW podając link do tego tematu


skrajnie to się różni speedcore od ambientu
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Chodzi o to, że zakładając, że jest więcej ludzi w tych klimatach, oni również raczej nie zaglądają do działu z techno. Zresztą przejrzałem kilka stron tego działu i moje obawy się potwierdziły, tzn znalazłem może ze 3 takie tematy, które po prostu zniknęły w gąszczu tematów o techno/hardstyle etc. Trafilem nawet na Twój temat o Fatboy Slim, który po 2 odpowiedziach spadł na 3 stronę.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Wg mnie nie ma takiej potrzeby.
Prędzej można zrobić dodatkową stronkę internetową gdzie można wrzucać muzykę i ściągać a z forumowiska będzie się można przekierować. Oczywiście najpierw trzeba znaleść ze 2 śmiałków którzy by się zajęli taką biblioteką multimediów. Przykład można wziąść z torrentów gdzie do każdego filmu/ muzyki programy/ gry jest dokładny (lub mniej dokładny) opis. Lecz na rapidshare pliki są zawsze dostępne niezależnie od ludzi seedujących.
Myślę że ściąganie muzy szczególnie łatwo dostępnej tak jak i udostępnianie jest na topie i warto było by takie cuś zrobić.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Moze wpierw poczytaj regulamin, zamiast wypisywać takie bzdury. To forum nie wspiera żadnych warezów. I nie chodzi o zadne miejsce do pobierania muzyki, tylko do dyskutowania o niej.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Na forum by się tego nie robiło tylko na osobnej stronce.
Z resztą to moja opinia.

Dyskutowanie o muzyce... nie ma wielkiego sensu, tak myślę
Ciekaw jestem czy będzie karane ściąganie plików z neta za darmo.
Nie powinni karać bo to i tak za późno na jakiekolwiek manewry w tym kierunku, bo i tak jest to dostępne.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Ja myślę, że jak nie lubisz gadać o muzyce, to po prostu byś tego nie robił. Ja lubię, tylko aktualnie nie mam (tutaj) gdzie.

W sumie przychylam się do propozycji Yoggi'ego, żeby nie tworzyć nowego działu, tylko zmienić nazwę już istniejącego na "Muzyka elektroniczna".
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Dyskutowanie o muzyce... nie ma wielkiego sensu, tak myślę
Ciekaw jestem czy będzie karane ściąganie plików z neta za darmo.
Nie powinni karać bo to i tak za późno na jakiekolwiek manewry w tym kierunku, bo i tak jest to dostępne.

A to dziwne, bo zajrzyj sobie do Rock Metal, tam cały czas dyskutuje się o muzyce. Więc o co ci chodzi? Na wareza się nikt nie zgodzi, a po za tym o niego tutaj nie chodzi.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
nie to żebym się znał, kiedyś dawałem propozycje działu gdzie i ambient by trafił (przy okazji próby pozbycia się muzyki gothic, poprzez dark ambient) jednak moje plany nawaliły ze względu na zbyt wielki opór. teraz era miłości i pokoju więc pisz tam gdzie Ci każą :)
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Spoko, mam od tego inne fora, ale tutaj niestety nie widzę sensu zakładania wątków o tym, bo momentalnie znikną (za mała ilość słuchaczy takiej muzyki w stosunku do ilości słuchaczy trance / house / techno). A szkoda, bo każde miejsce jest dobre, żeby się czegoś dowiedzieć lub poznać nowe zespoły. No nic, trudno.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Spoko, mam od tego inne fora, ale tutaj niestety nie widzę sensu zakładania wątków o tym, bo momentalnie znikną (za mała ilość słuchaczy takiej muzyki w stosunku do ilości słuchaczy trance / house / techno). A szkoda, bo każde miejsce jest dobre, żeby się czegoś dowiedzieć lub poznać nowe zespoły. No nic, trudno.
odchodzisz? to moja wina?
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Nie odchodzę, lol. Po prostu pogodziłem się z tym, że nic się nie da zrobić w tej sprawie.
 
Do góry