Promowanie strony w internecie

Dołączył
27 Luty 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam, kolega założył niedawno warsztat motocyklowy. Chcę mu pomóc wypromować się przez internet. Jak to zrobić? Jakieś porady sugestie?
z góry dziękuję za odpowiedź :)
 
B

bartoszbat

Guest
Na dzień dzisiejszy najlepszą metodą jest tzw. "social marketing", czyli wszystko co związane z Facebook'iem, NK, youtube, google+ itp. Oczywiście ogarnać wszystkie system dla zaczynającego swoją przygodę z promocją uslugi, strony w internecie jest trudne. Na początku proponuje obrać jedną platformę. Reszte zrobi czas i praca jaką włożysz w promocje (artykuły, fora, poradniki itp)
 
Dołączył
27 Luty 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
dziękuję. Myślę że fb ogarnę bez większych problemów :) zastanawiam się czy mają sens kampanie linków sponsorowanych? albo pozycjonowanie strony? bo to chyba kosztuje trochę...
 

bar200

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
warto pamiętać, by na stronie (którą mieć powinien) były słowa, które pozwolą wyszukiwarce przyprowadzić tam ludzi. Może to być nazwa dzielnicy ale też pod jakimś pretekstem wpisać sąsiednie dzielnice czy osiedla. Pamiętam jak szukałem kiedyś w internecie numeru telefonu do mojego kolegi, który ma wulkanizację. Wpisałem w google wulkanizacja i nazwa osiedla...i nic. Znalazłem numer po paru minutach, ale to jest wieczność.
Może da radę podchaczyć się pod strony klubów motocyklowych? Jeśli to możliwe, może pisać na forach motocyklowych a w podpisie mieć link do strony.
Jeśli kolega bywa na zlotach motocyklowych, może na swojej stronie wrzucać zdjęcia z nich. To wszystko sprawi, że motocyklisci będą stronę odwiedzać a może i sam warsztat
 
W

wladimir32

Guest
Polecam Adwords i targetowanie reklam dla odpowiedniego przekroju osób. By trafiać wyłącznie na zainteresowane osoby.

Na YT gdzieś krąży filmik jak osoba, która prowadzi sklep internetowy mięsny - korzysta z tego
 

mariannaj

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
dziękuję. Myślę że fb ogarnę bez większych problemów :) zastanawiam się czy mają sens kampanie linków sponsorowanych? albo pozycjonowanie strony? bo to chyba kosztuje trochę...
Ano kosztuje... niie są to strasznie wysokie koszty, jednak jeśli dopiero rozkręcacie biznes nie trzeba od razu zaczynać od pozycjonowania strony. Lepiej tak jak wyżej radzą działać na fb, google+, pinterest itp. Na forach również piszcie o swojej działalności najlepiej jakiś branżowych. Film na yt to także niezły pomysł. Potem z czasem jak wam budżet pozwoli można się pokusić o kampanie linków sponsorowanych, a jeszcze później można pozycjnowac stronę, choć może się okazać to akurat zbyteczne :) pozdrawiam i życzę sukcesów!
 

HrabiaVulpes

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2011
Posty
27
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Kraków
Strona i dane na niej powinny być przejrzyste i kompletne. To zawsze sprawia dobre wrażenie na gościach, gdyż ludzie z natury chcą się jak najwięcej dowiedzieć od razu (czyli cenniki, lista usług, instrukcje dojazdu i kontaktu to coś, o czym nie można zapomnieć, a wiele dużych firm to robi). Można dorzucić sekcję "Inne usługi w okolicy" i wymienić się linkami z innymi przedsiębiorcami w dzielnicy/mieście/gminie (by oni też umieścili link do twojej strony u siebie). To o tyle korzystne, iż Google umieszcza stronę wyżej w wynikach wyszukiwania, jeśli prowadzi do niej więcej linków z innych stron.
 

funkyMEDIA

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
łódź
Zanim zaczniesz pozycjonować strone to warto zainwestować w google adwords. Często okzauje się, że frazy, które wybieramy nie konwertują, a bycie na pierwszej stronie nic nam nie daje.
Pozycjonowanie trwa i kosztuje więc zanim spotka Cię niemiła niespodzianka kożystaj z adwords. Należy jednak pamiętać o dopasowaniu ścisłym i o tym, że w google adwords liczy się historia konta adwords im wyższa konwersja naszych reklam tym lepiej. Powodzenia
 
Do góry