Projekt "Grażyna Żarko" dobiegł końca

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34

Znany projekt internetowy "Grażyna Żarko" dobiegł końca. Za dużo zaczęło się wymykać spod kontroli. Mniej inteligentna (czyli jakieś 85%) część internautów uwierzyła w to wszystko i zaczęły się groźby i oskarżenia.

Co będzie następnym hitem nastolatków którym będą się jarali na fejsuniu? :)
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Nie znam tego, więc jestem nie w temacie, ale biorąc pod uwagę szczególnie te tekstu o biciu linijką, przyznam szczerze, trzeba być kretynem by uwierzyć w realizm tych filmów. W każdym jednak razie jestem bardzo zadowolony, że autorzy tego konkretnego video, które wrzuciłeś, pokazali również twarze poszczególnych idiotów i numery gg oraz nicki na YT, choć one akurat wiele nie zmienią. No i muszę przyznać, że osobnik próbujący rąbać drzewo kilofem, to szczególny przypadek skrajnego debilizmu.
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Bardzo fajnie na ten temat wypowiedział się Krzysiek Gonciarz, polecam obejrzeć :) klik.
Też nie jestem całkiem w temacie, bo kiedyś natknęłam się na jeden filmik, obejrzałam do połowy, uśmiechnęłam się i wyłączyłam, aczkolwiek przerażający jest nie tyle poziom łatwowierności (?) młodzieży, co takie osobniki, jak ten koleś siedzący na pniaku w lesie, rzucający inwektywami. Groźby karalne to już w ogóle inna kwestia -.-
Natomiast bardzo trafnie ujęte zostało, że ci, którzy teraz biją się w pierś widzą tylko to, że był to fake i teraz wszystko jest ok, bo na YT nie ma prawdziwej takiej osoby. Nie widzą, że zupełnie inaczej ich komentarze i lincz odebrany byłby, gdyby Grażynka była prawdziwa.
I zgadzam się z końcówką comingoutu - na Wojewódzkiego i Figurskiego jest nagonka i zapewne jeszcze potrwa, za jeden dowcip, a taki internauta, który groził poćwiartowaniem etc., zostaje bezkarny i nie widzi, że to właśnie JEGO zachowanie było niewłaściwe, pal licho anonimowość. Takie moje zdanie, chociaż pewnie zostanie obalone i przekrzyczane tymi typu - 'przecież w końcu nic się nie stało!'
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
I zgadzam się z końcówką comingoutu - na Wojewódzkiego i Figurskiego jest nagonka i zapewne jeszcze potrwa, za jeden dowcip, a taki internauta, który groził poćwiartowaniem etc., zostaje bezkarny i nie widzi, że to właśnie JEGO zachowanie było niewłaściwe, pal licho anonimowość. Takie moje zdanie, chociaż pewnie zostanie obalone i przekrzyczane tymi typu - 'przecież w końcu nic się nie stało!'

Za jeden dowcip, który nie powinien nosić miana dowcipu, a publicznej obrazy zarówno płci, jak i narodu. Słusznie mają teraz przerąbane. Niesłusznie nie mają ci z internetu. Nie porównywałbym tych obu sytuacji, bo to po pierwsze - całkiem inna sprawa, a po drugie, jedno jest zabronione, drugie teoretycznie nie. Figurskiemu i Wojewódzkiemu się należy opieprz - dostali. Bandzie głąbów się również należy nie tylko opieprz, a przymusowe zwiedzanie łagrów - nie dostali. To jest problem. Oczyszczanie jednak z głupoty tych dwóch osobników z radia nie tylko mija się z celem i nie jest powiązane ponad to wszystko z tematem, ale też jest pozbawione logiki.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Pani 'Grażynka' dostarczyła mi mnóstwo rozrywki swoimi vlogami, poprawiając humor w gorsze dni, choć komentarze skretyniałych dzieciaków i - o zgrozo - osób dorosłych niekoniecznie, były po prostu nie na miejscu. Nie wiem jak takie pisanie może kogoś bawić... Ci idioci chyba przeganiali się w co 'hardkorowszych' komentach żeby pokazać, że można pojechać starą babcię jeszcze 'zabawniej'. Od razu było widać, że to wszystko jest ustawione, jednak debile woleli zaistnieć w sieci i dali się wciągnąć w pułapkę. Nie spotkałem się wcześniej z tak skrajnymi wpisami w necie. Co prawda, nie wiedziałem czemu mają służyć te vlogi, ale nie zauważyć, że to nie może być prawdą jest niezłym wyczynem. BTW, fajnie wyglądają teraz miny osób, które wcześniej same nakręcały do zlinczowania osoby tejże pani. :D
 

camelos

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
fajny projekt
ludzie zawsze kłamali od dawien dawna żeby zarobić kasę
i to jest problem nie tylko internetu ale całego systemu jakby nie patrzeć
internetu nikt nie kontroluje i każdy może opowiadać takie głupoty jakie mu się podoba i robić na tym kasę a co gorsza najczęściej szkodzić osobom które dają wiarę takim ściemom
najgorsze że wiele tego typu kłamstw wychodzi po za internet i zlewa się granica między tym co w internecie a tym co w rzeczywistości

polecam obejrzeć film "słoneczna karma" przedstawione jest w nim jak łatwo można stać się ofiarą ludzi którzy zarabiają na okłamywaniu innych
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
To, co zrobili ludzie od Żarko, to konstruktywny trolling. Konstruktywny, bo obnaża jak niski jest poziom polskiego internetu. Ludzie karmiący się stronami typu kwejk są strasznie emocjonalni i łatwo dają się manipulować. Innym przykładem może być Klocuch ,,wideo-recenzent", który powodował swego czasu mnóstwo oburzenia, gdzie sam fakt, że dziecko, które nie potrafi napisać poprawnie nazwy opisywanej gry, świadczy, iż samo nie zmontuje filmu i nie wrzuci go na yt. Aktorstwo Żarko też było dość oczywiste, jej argumenty były przesadzone, momentami wręcz oderwane od rzeczywistości. Także zdawałoby się, że mało osób będzie na to podatnych, ale koniec końców z emocjami wygrać się nie da.
Swoją drogą na tej właśnie zasadzie działają chany - ich użytkownicy często prowokują wybrane grupy społeczne używając zmyślonych argumentów. Jak się przyjrzy takiej działalności widać dopiero, że naprawdę niewiele potrzeba, aby kogoś wyprowadzić z równowagi, albo pokierować jego tokiem myślenia. To samo robią media, tylko w innym zakresie.
Polecam zobaczyć co zrobił Joaquina Phoenix, który przez dłuższy czas udawał, że stoczył się na dno i już nie ogarnia co się wokół niego dzieje, aby pokazać, że ludzie generalnie uwierzą we wszystko, co pokaże im się w tv.
http://www.youtube.com/watch?v=PBoGNBSLYRY - udaje ćpuna (publiczność się ciągle śmieje, no ale to w końcu widownia amerykańska)
http://www.youtube.com/watch?v=97pPMzESi6s&feature=related - tu już ,,na czysto"
 

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2
Nie oglądałam filmów Grażyny, dopiero dzisiaj obejrzałam całe wyjaśnienie, więc ciężko mi powiedzieć czy dałabym się nabrać, czy nie. Ale ciekawa jestem jaką minę mają teraz ci, którzy tak na nią wrzucali. W ogóle najśmieszniejsze jest to, że wyzywali ją od "hejterów" - czysta hipokryzja. Albo ten chłopak siedzący na pieńku, który mówi, że to co gada Grażyna to żenada, a sam nie umie zbudować prostego zdania... Oczywiście można się nie zgadzać z jakąś opinią, ale sztuka polega na tym, żeby umiejętnie prowadzić dyskusję i podawać sensowne argumenty, a nie grozić komuś nożem, no błagam. A jak mi się coś nie podoba, to tego nie oglądam i tyle. Połowa filmów na yt nie jest warte oglądania. Co nie zmienia faktu, że to trochę przerażające, jak sobie pomyślę, że otaczają mnie ludzie w stylu tego kolesia z tym kilofem czy co to było. Choć pewnie większość z nich nie powiedziałaby ani słowa w 'realu', nie mieliby odwagi. Internet zapewnia anonimowość (do pewnego stopnia) i ludzie to wykorzystują do pozbywania się kompleksów, wyżywania się na innych itp. Generalnie smutne to strasznie i tyle.

A co do filmów wstawionych przez Caleba. Po pierwsze zastanawia mnie sposób wymawiania Joaquin :D (jakoś 'łakin" czy coś :D). A po drugie, z tego co zrozumiałam, Phoenix cały ten 'szoł' robił na potrzeby jakiegoś projektu i nakręcili w ogóle o tym film? Wie ktoś jaki to ma tytuł i czy można to gdzieś obejrzeć? :)
 

Ek Chuak

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2012
Posty
89
Punkty reakcji
5
Odcinam się od tej części społeczeństwa, a yt służy mi wyłącznie do słuchania muzyki.
Oczywiście projekt oceniam pozytywnie, ponieważ obnaża on wadliwy system szkolnictwa, wychowania młodego pokolenia, i ukazuje kompletny brak odpowiedzialności za wypowiadane słowa. Cóż więcej pisać? Myślę, że dzieci które nie szczędzą inwektywów, ośmieszają się, obrażają się same. Niestety wśród ludzi "fajnych", "inteligentnych", takie zachowanie jest tolerowane, a wręcz pożądane.
 
M

MacaN

Guest
Ja obejrzałem tylko końcowy film, wcześniej o Grażynie Żarko nie słyszałem. Jednak zszokowało mnie to, jak reagowali Ci debile. W ogóle, nawet jeśli ktoś się nie pokapował, o co chodzi to nie rozumiem, dlaczego kręcili filmy i pisali komentarze, w których jej grozili i wyzywali. Ja dopiero teraz, po obejrzeniu tego filmu rozumiem, co miał na myśli Lem, mówiąc, że nie wiedział, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie skorzystał z internetu.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Phoenix cały ten 'szoł' robił na potrzeby jakiegoś projektu i nakręcili w ogóle o tym film? Wie ktoś jaki to ma tytuł i czy można to gdzieś obejrzeć? :)
http://www.filmweb.pl/film/Joaquin+Phoenix.+Jestem%2C+jaki+jestem-2010-539060
 

djstonka

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
56
Punkty reakcji
3
Wiek
43
Miasto
Warszawa
Z Internetem jest trochę jak z jazdą samochodem... ludzie zaczynają się czuć jakby 'anonimowi' i wychodzą z nich różne rzeczy, rzeczy które cały czas tam są...
 
M

MacaN

Guest
faktycznie, gościu, który pokazał swą twarz i jej groził był anonimowy...
 

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2

Dziękuję bardzo :)

Co do 'Grażyny" to projekt sam w sobie świetny, ale czy coś to zmieni? To, że w Internecie pełno jest takich 'elementów' nie jest żadną tajemnicą i taki filmik nie sprawi, że będzie ich mniej. No może Ci, którzy dali się nabrać i tak rzucali obelgi przemyślą następnym razem to, co chcą napisać, choć wątpię...
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Mnie zszokowały również wypowiedzi tych nastolatków. Były strasznie ubogie w porządne słownictwo. Ciągle te same, paskudne słowa.
Ten chłopiec w dresie mówił, że ona robi wioche na całą Polskę, lecz to samo można powiedzieć o nim. Szkoda, że w życiu codziennym też widuje się wielu takich nastolatków i przede wszystkim słyszy...
 
M

MacaN

Guest
Mnie zszokowały również wypowiedzi tych nastolatków. Były strasznie ubogie w porządne słownictwo. Ciągle te same, paskudne słowa. Ten chłopiec w dresie mówił, że ona robi wioche na całą Polskę, lecz to samo można powiedzieć o nim. Szkoda, że w życiu codziennym też widuje się wielu takich nastolatków i przede wszystkim słyszy...

No właśnie. Niestety, większość ludzi w tym wieku jest takich :/ nie wierzyłem w to, dopóki nie zacząłem chodzić do szkoły do dużego miasta. Tacy ludzie nie sa tutaj potrzebni ( w naszym kraju )
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Bardzo fajnie na ten temat wypowiedział się Krzysiek Gonciarz, polecam obejrzeć :) klik.
Też nie jestem całkiem w temacie, bo kiedyś natknęłam się na jeden filmik, obejrzałam do połowy, uśmiechnęłam się i wyłączyłam, aczkolwiek przerażający jest nie tyle poziom łatwowierności (?) młodzieży, co takie osobniki, jak ten koleś siedzący na pniaku w lesie, rzucający inwektywami. Groźby karalne to już w ogóle inna kwestia -.-
Natomiast bardzo trafnie ujęte zostało, że ci, którzy teraz biją się w pierś widzą tylko to, że był to fake i teraz wszystko jest ok, bo na YT nie ma prawdziwej takiej osoby. Nie widzą, że zupełnie inaczej ich komentarze i lincz odebrany byłby, gdyby Grażynka była prawdziwa.
I zgadzam się z końcówką comingoutu - na Wojewódzkiego i Figurskiego jest nagonka i zapewne jeszcze potrwa, za jeden dowcip, a taki internauta, który groził poćwiartowaniem etc., zostaje bezkarny i nie widzi, że to właśnie JEGO zachowanie było niewłaściwe, pal licho anonimowość. Takie moje zdanie, chociaż pewnie zostanie obalone i przekrzyczane tymi typu - 'przecież w końcu nic się nie stało!'
Kuba Wojewódzki już wcześniej sposób wulgarny łamał prawo a żadna kara nie spotkała go za to . Sposób Jawny znieważył Prezydenta i żadna kara nie spotkała go i jego sprawa pokazuje możesz znieważać sposób wulgarny Prezydenta . Nawet gdy Trybunał Konstytucyjny potwierdził kary za znieważanie Prezydenta .Na YouTube nie można znieważać innych nacji . Większość filmów o imigracji pokazuje prawdę a niewielka część jest prymitywna . YouTube pozwala znieważać chrześcijaństwo a innych religii nie. Gdyby była Żydówką te osoby miały by usunięte konto i mogły mieć proces.Nie można pokazywać prawdy o zbrodniach komunistycznych.Kuba W znieważył Polską flagę i za to nie dostał kary . Polską flagę kład na kupę psa .Za nim znieważył Ukrainki znieważył wiele osób. własnego Prezydenta i Flagę swojego kraju . Można znieważać kraj i Prezydenta . Jeśli artysta znieważy Krzyż np Powiesi na Krzyżu genitalia nie dostaje żadnej kary.Końcówka ma częściowo racje.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Kiedy Wojewódzki obrażał Kaczyńskiego, był podpięty pod PO. Z resztą wystarczy go trochę pooglądać/posłuchać, żeby zobaczyć, iż Kubę usadowiono twardo po jednej stronie barykady. Zaś odsunęli go z Figurskim, bo zrobiło się za głośno, a sprawy niepoprawne politycznie to straszny brud na pijarze (pal sześć ich samych, ale pozostaje wizerunek stacji, również ludzi nad nią). Z resztą myślę, że chodzi tylko o to, aby przeczekać medialną wrzawę, po czym do pajacowania wrócą obydwaj, może tylko pod innym szyldem.
Mówisz o YT - nie zapominajmy jakich rozmiarów jest to serwis. Dużo zależy od tego czy komuś zechce się zgłaszać materiał o nieodpowiednich treściach czy nie. Niemniej inne religie też są tam parodiowane, wystarczy wpisać np. Draw Mohammed. Natomiast cenzura istnieje na pewno. Youtube to bardzo znacząca marka, z resztą tożsama z Google, gdzie przy takich rozmiarach działalności nie da się pozostawać bezstronnym.
 
B

Blancos

Guest
Jeżeli chodzi o te filmiki to widziałem tylko ten skierowany pod adresem Barbary Kwarc (ktoś to tu wrzucił na forum). Może się przyznam - nie śmieszyło mnie to, dałem się nabrać. W myślach pomyślałem sobie "jeju, co za głupia baba". I tyle.

Ten projekt nie tyleż pokazał jak łatwo być nabranym w internecie, ale ile w sieci jest zwykłego chamstwa. Mówię szczerze - tak, dałem się nabrać i cieszę się, że obejrzałem ten filmik. Jednakże jestem nie tyle przerażony tym, że "osobistości internetowe" to zwykłe kukły, bo z tego zdawałem sobie sprawę (choć nie zawsze tych kukieł szukałem), ale z tego jak wiele agresji jest w młodych ludziach. Ja dałem się nabrać i choć w myślach powiedziałem sobie, co powiedziałem to nie odczuwałem potrzeby, aby iść i obrażać tę kobietę. Ot, po prostu machnąłem ręką i stwierdziłem: "dobra, niech sobie będzie, mniejsza z tym. Po prostu nie będę tego oglądał." Straszne jest to, ile osób nie potrafi tego zrobić i posuwa się do obrażania, a nawet do gróźb.

Sam projekt oczywiście nic nie zmieni. Taka jest smutna prawda. Agresja i chamstwo będą się szerzyć w internecie tak długo jak ludzie będą mieli poczucie bezkarności - to jest prawdziwy problem, tym bardziej, że jak tak spojrzeć na współczesną młodzież to niestety, ale zachowania tych dzieciaków z filmiku nie są jakimś tam wyjątkiem, ale raczej dosyć częstym zjawiskiem wśród młodych ludzi.
 
Do góry