Program na zmiejszenie poboru prądu? i pytanie

jed94

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tuchola
Często zostawiam długo włączony komputer. Troche ze względu na środowisko i troche na rachunki chciałbym wgrac jakiś progrm, który zmniejszy pobór prądu przez komputer (taktowanie proca obnizy, pamięci w grafice itp.) Czy jest taki program który to zrobi automatycznie, albo w miare prosto? Czy niestety bedzie trzeba sie bawić w "odkręcanie"? (Mam już podkręconą grafikę)

Z góry dziękuję za pomoc : )
 

fik-mik

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Na stacjonarnym PC będzie trzeba zainstalować odpowiednie oprogramowanie. przyznam się że nie wiem czy programy takie jak np. Notebook Hardware Control będą poprawnie działały na kompie. Są one przystosowane typowo do komputerów przenośnych i najlepiej współpracują z właśnie takimi podzespołami.

Co do optymalizacji ręcznej, ja stosuję profile sprzętowe, gdzie nie używane urządzenia są całkowicie zdezaktywowane, przez co pobór energii przez komputer nieco się obniża, ale cudów nie oczekuj.
 

jed94

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tuchola
Dzięki. W RivaTunerze zrobiłem kartę graf na możliwe minimum. Czy takie coś będzie miało realny wpływ na pobór prądu jeśli w większości przypadków wyłączam monitor?
 
Do góry