Program "Mieszkanie dla młodych" ?

kondzioo

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
27
Punkty reakcji
0
Witam forumowiczów. Interesuje mnie Wasza opinia na temat nowego programu rządowego "Mieszkanie dla młodych". Czy ktoś z Was korzystał / lub zamierza skorzystać i może się podzielić wiedzą? Jest on lepszy niż "rodzina na swoim"? Jaki jest wkład naszego, kochanego Państwa? Czy program dotyczy jedynie mieszkań nowych w deweloperskim stanie?
 

nutellka

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
25
Punkty reakcji
0
kondzioo napisał:
Witam forumowiczów. Interesuje mnie Wasza opinia na temat nowego programu rządowego "Mieszkanie dla młodych". Czy ktoś z Was korzystał / lub zamierza skorzystać i może się podzielić wiedzą? Jest on lepszy niż "rodzina na swoim"? Jaki jest wkład naszego, kochanego Państwa? Czy program dotyczy jedynie mieszkań nowych w deweloperskim stanie?
Na razie chyba jeszcze nic nie jest pewne, bo ustawa o MdM nie jest jeszcze skończona, na razie są spekulacje i domysły, jaki będzie finalny jej kształt to się okaże jak ją wszyscy święci zatwierdzą. Pewnie po wakacjach.
 

bennny

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Program jest raczej zrobiony dla programu, po to, aby rząd zapunktował. Pokrywa kredyt, ale tylko małą jego część. Obecnie co raz trudniej dostać kredyt, wzmocniły się wymogi. Słyszałem nawet opinie, które mówiły, że kredyt nie pomaga młodym, tylko pomaga bankom, bankierom się wzbogacić. Niestety żyjemy w takim, a nie innym kraju.....[SIZE=large] [/SIZE]
 
F

forumowicz01

Guest
Może to nie koniecznie związane z kredytem, ale prognozy ekspertów, deweloperów mówią o tym, że mieszkania w 2013, 2014 będą tanieć. Więc warto się nieco zainteresować tematem. Wracając do dyskusji, program wchodzi w życie 01.2014 i będzie dofinansowywał wkład własny w mieszkania. Jako przesłanki to wiek poniżej 35 lat, brak mieszkania w przeszłości, do 75m2, kredyt co najmniej 50% i 15lat. Jeszcze jest potrzebny wkład własny, nie wiem ile. W każdym razie wywiązała się ciekawa rozmowa.
 

kondzioo

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
27
Punkty reakcji
0
Dzięki za info, jestem właśnie na etapie przeglądania.
forumowicz01 napisał:
W każdym razie wywiązała się ciekawa rozmowa
Z pierwszych opinii nie wygląda to kolorowo. Wygląda na to, że jedynie deweloperzy zarobią najwięcej na całym interesie.
 

antracyt

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2013
Posty
51
Punkty reakcji
0
A może ktoś posiada jakiś link do bardzo profesjonalnego i rzetelnego artykułu na ten temat? W tej chwili bardzo dużo ogólnikowych notek prasowych, a to nie zadowala mnie, na stronach rządowych też nie mogę znaleźć żadnego konkretnego projektu. Potrzebuje bo zostałem o pomoc w tym wypadku kogoś poproszony.
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Spróbuj po prostu gdzieś na jakieś dni otwarte albo targi się udać. W ten weekend przy ul. Lewandów 43 coś takiego jest np. w warszawie organizowane i bodajże targi też piaseczyńskie.
 

Ina123

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Jest to dośc ciekawa alternatywa, bo w przeciwieństwie do programu Rodzina na swoim, mogą w nim brać udział osoby będące w związkach partnerskich, jak i samotne.
 
Do góry