Profile w Liceum

beniamin

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
No właśnie, skąd?
Wszystko od szkoły. Znam kiepskie liceum, gdzie jest to jedyny profil i poziom jest godny pożałowania i znam liceum, gdzie jest 11 profili i jest to najlepszy. więc nie uogólniajmy tylko do nazw profili, ale i weźmy pod uwagę szkoły.
 

tojaa

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tutaj
co byście doradzili mi ;/

gdyż mam bardzo wybredny charakter ))


otóż tak

Kocham wręcz

Historię
Informatykę
j.ang

i żeby nie była przesadna ilość
tych przedmiotów
matematyka
j.niem(lub wcale)

inne mi zwisają

oraz tak żebym trafił za tym kogo pokochałem do szkółki a ona wybiera humanistykę i teraz nie wiem

jest jakiś profil
w którym
jest możliwe wybrać

historia i j.ang tylko ??


i w ogóle jak to łazi całe bo chciałbym się dowiedzieć teraz jestem druga gim ale wolę już wiedzieć wszystko dokładnie
 

olapol1993

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
408
Punkty reakcji
5
Wiek
31
Miasto
No one knows :)
ahaowo może jakiś profil humanistyczny? Wszystko zależy od tego jakie profile mają szkoły w twojej okolicy. W moim mieście jest szkoła z profilem historia-angielski, a u ciebie może takiego nie być. Ja jestem w 3 gim i jeszcze nie wiem gdzie się wybrać. Masz jeszcze czas. :)

A co doradzilibyście mi?? Mam dylemat nie wiem czy wybrać profil matematyczno-geograficzny czy biologiczno-chemiczny. Nie mam pojęcia co można robić po mat-geo. Słyszałam że teraz szukają ludzi po studiach biologia - chemia żeby w laboratoriach pracowali. Więc chyba łatwo znaleźć pracę po takich studiach? Co jest lepsze biol-chem czy mat-geo??
 

ruda151

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
251
Punkty reakcji
0
A co doradzilibyście mi?? Mam dylemat nie wiem czy wybrać profil matematyczno-geograficzny czy biologiczno-chemiczny. Nie mam pojęcia co można robić po mat-geo. Słyszałam że teraz szukają ludzi po studiach biologia - chemia żeby w laboratoriach pracowali. Więc chyba łatwo znaleźć pracę po takich studiach? Co jest lepsze biol-chem czy mat-geo??

oo mam identyczny dylemat ;) Poradzcie coś... ;]


A i takie pytanie. Jeśli chcę pracować w firmie na stanowisku związanym z zarządzaniem, logistyką itp. To wybrać mat-geo?
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
ruda, no raczej tak :)
pozdrawiam :) hmm ja bym mat-geo nie wybrała bo tak matmę lubię, ale geo nie :D
biologię lubię, chemię lubię, ale b. to matme jak wspomniałam wyżej ;D
pozdrawiam :)
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
jest jakiś profil
w którym
jest możliwe wybrać

historia i j.ang tylko ??


i w ogóle jak to łazi całe bo chciałbym się dowiedzieć teraz jestem druga gim ale wolę już wiedzieć wszystko dokładnie
Hmm.. u mnie w LO jest profil filologiczny.
język, polski/wos, historia.
Jak się nie mylę z rozszerzeniami :)
 

Joanne42

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
Miasto
L-no
Czesc. Jestem w 2 gimnazjum i zamierzam wybrać sie do "0". Była ktoras z was w tej klasie? Chodzi mi przede wszystkim o te testy, dzieki ktorym mozna sie tam dostac. ;)
 

fuksi120

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
no cóż, ja jestem na mdyczno-technologicznym.. taka nazwa, ale przedmioty rozszerzone to biologia chemia i fizyka noi jeszcze mam angielski.. i co mogę powiedzieć. Minęło 1,5 miesiąca i jest tak sobie. Chemia jest narazie łatwa, ale o ile biologia w gimnazjum to pestka, tak w liceum jest dużo trudniejsza. Więcej pamięciówki i trochę nudzi po prostu. Co do fizyki to się nie wypowiadam, bo nie lubię i nie umiem tego przedmiotu.
Myslę, ze to zależy też od szkoły i nauczycieli. U mnie jest wysoki poziom i nie chce was zniechęcać, ale naprawde jest ciężko, więc jak ktoś się porywa to musi być wytrwały.
Co jeszcze? Wiem, ze po bio-chem znajdziesz dobrze płatną pracę, ale to nie wszytsko. Trzeba lubić to co się robi. Ja doszłam do tego wniosku, ze nie trzeba "lecieć" tylko na kasę. Mnie np nudziłaby praca w laboratorium, itp. Lubię wyzwania i choć jestem na tym profilu, czuje ze on nie jest dla mnie. Wolę geografie zamiast fizyki, ale niestety nie ma miejsc już w tamtej klasie.
Dlatego zastanawiam sie czy się nie przepisac na mat-fiz-inf?

Pamiętajcie, że życie jest jedno i nie warto zmarnować 40 lat pracy na to co nas nie ciekawi, bo po 5 latach nudnej pracy stracicie chęć do życia..

tylko co można robić po mat-fiz-inf-ang?
 

Nathalia

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
112
Punkty reakcji
0
Miasto
Podkarpacie
Ja jestem na profilu językowym i mam rozszerzony ang, niemiecki i wos :) I nie żałuję... Choziaż czasami wydaje mi się jakbym miała rozszerzoną biologię, bo nie dość że nie lubie tego przedmiotu to jeszcze takich pierdół się uczymy, więc nigdy nie poszłabym na rozszerzoną biologię, bo na podstawowej jest ciężko, a co dopiero....
 

fuksi120

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
w gimnazjum to lubiłąm biologię, ale fakt w liceum to bardzo nudny przedmiot, przepisuje się na mat-fiz, mam nadzieje, że się uda, bo nie wiem czy dyrka się zgodzi, wiem, ze będzie cięzko, matma rozszerzona, jaaaa ;/ ale to mnie przyblizy do architektury,a poza tym czuje ze podązam za marzeniami, oby tylko mi nie obcięto skrzydeł :(((
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Fuksi, ja też jestem na biol-chemie, a wcale nie uważam, żeby biologia była trudna, czy nudna. Ja naprawdę to lubię i to może też mieć wpływ na podejście, ale każdy inaczej to odbiera ;) I oczywiście życzę powodzenia!
 
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
862
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warmia
A ja myślę, że tematyz biologii w 1 klasie są bardzo nudne, przynajmniej te początkowe. Szłam na biol - chem, tylko ze względu na to, że myślałam, że będzie dużo genetyki i anatomii człowieka, a tu w 1 klasie nie ma. I muszę się męczyć.

A szczerze mówiąc mało mnie to obchodzi, czy u tych głupich protistów zajdzie ta oogamia, czy inna gamia i czy u innych porostów zajdzie ta przemiana pokoleń czy nie, itd...
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Heh, trzeba przeczekać. Poza tym jak zdajesz maturę z biologii, to zdajesz całość, a nie tylko genetykę, anatomię i fizjologię.
Nie ma co.. Mimo, że kiedyś nie mogłabym na takie tematy patrzeć teraz całkiem je lubię, nie sprawiają mi problemów, łatwo się ich uczę ;) A tak nawiasem, to małe zahaczenie przy protistach jest co do genetyki ;PP
 

fuksi120

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
w poniedziałek jak wróci Sz.P dyrektor to się spytam czy mogę się przepiusac na mat-fiz ;D
Nie uważam, że biologia jest głupia. Również bardziej lubie anatomie, niz cytologie, itd, ale nie wiem co ja bym robiła po tym profilu, jakos nie widze siebie jako lekarza, farmaceyty czy jakiegos chemika? A wy co zamierzacie? Nie wiem czy mat-fizie poradziąłbym sobie z matmą, ale cóż.
Mam dużo zainteresowań, ale zawsze lubiłam sztukę, szkicować. itd, i całkiem dobrze mi to wychodziło. Dlatego myślałam o architekturze.
Po prrostu czasami boimy się iść za marzeniami i eybieramy ta lepszą, rozsądniejsza drogę :/ :/
 

lightangel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
319
Punkty reakcji
1
Miasto
Białystok
A ja idę na dziennikarski profil:] Rozszerzony polski i WOS i w ogóle słyszałam, że dużo ciekawych zajęć mają. No i w grę wchodzi jeszcze klasa hiszpańska dwujęzyczna, tyle, że wtedy siedzę w liceum 4 lata (muszę zaliczyć klasę "0"). Chociaż na dzień dzisiejszy, po spędzeniu dwóch i pół roku w dwujęzycznej francuskiej (6 godz. języka w tygodniu+ elementy biologii i historii po francusku...) obawiam się, że i hiszpański w takich ilościach bym w końcu znienawidziła:( Teraz mam tylko problem, bo w tej mojej dziennikarskiej klasie jest albo rosyjski, albo niemiecki, a ja nie mam o nich zielonego pojęcia <_< No ale, ruski podobno łatwiejszy, a lepsze "mniejsze zło":D
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
A ja idę na dziennikarski profil:] Rozszerzony polski i WOS i w ogóle słyszałam, że dużo ciekawych zajęć mają. No i w grę wchodzi jeszcze klasa hiszpańska dwujęzyczna, tyle, że wtedy siedzę w liceum 4 lata (muszę zaliczyć klasę "0"). Chociaż na dzień dzisiejszy, po spędzeniu dwóch i pół roku w dwujęzycznej francuskiej (6 godz. języka w tygodniu+ elementy biologii i historii po francusku...) obawiam się, że i hiszpański w takich ilościach bym w końcu znienawidziła:( Teraz mam tylko problem, bo w tej mojej dziennikarskiej klasie jest albo rosyjski, albo niemiecki, a ja nie mam o nich zielonego pojęcia <_< No ale, ruski podobno łatwiejszy, a lepsze "mniejsze zło":D
Może łatwiejszy, ale wątpię, żeby nauczyciele cię uczyli cyrylicy (a prosta i ciekawa to ona raczej nie jest)... Oni pewnie wychodzą z założenia, że skoro chcesz się rosyjskiego uczyć to już go miałaś wcześniej i alfabet znasz.
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
w poniedziałek jak wróci Sz.P dyrektor to się spytam czy mogę się przepiusac na mat-fiz ;D
Nie uważam, że biologia jest głupia. Również bardziej lubie anatomie, niz cytologie, itd, ale nie wiem co ja bym robiła po tym profilu, jakos nie widze siebie jako lekarza, farmaceyty czy jakiegos chemika? A wy co zamierzacie? Nie wiem czy mat-fizie poradziąłbym sobie z matmą, ale cóż.
Mam dużo zainteresowań, ale zawsze lubiłam sztukę, szkicować. itd, i całkiem dobrze mi to wychodziło. Dlatego myślałam o architekturze.
Po prrostu czasami boimy się iść za marzeniami i eybieramy ta lepszą, rozsądniejsza drogę :/ :/
Praca w labolatorium.
Analiza medyczna, albo biologia naukowa. ;)
 
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
862
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warmia
Ja zamierzam być chirurgiem albo (nie śmiać się!) psychiatrą.

Po prostu bardzo mnie interesują te zagadnienia i dlatego w tej chwili biologia mnie nudzi, bo nie ma nic o człowieku.
Ale cóż, jakoś przebrnę.
 
Do góry