Proegzystencja- bycie dla innych

nena156

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2008
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Skierniewice
Jak interpretujecie następujące myśli ? : " Miłości trzeba się uczyć, trzeba poddać ją próbą. Miłość wymaga trudu i wytrwałości."
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Zgadzam się z powyższym bez interpretacji.
Każdy człowiek ma indywidualne podejście do tego tematu i wszelkie próby interpretacji zakłamują odbiór innych.
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
Jak interpretujecie następujące myśli ? : " Miłości trzeba się uczyć, trzeba poddać ją próbą. Miłość wymaga trudu i wytrwałości."
Umieszczenie tego tematu akurat w dziale religia, mówi mi jedno: musisz napisać esej z religii :)
Cóż, powodzenia :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
narazie powstrzymam się od zamykania (dubel usunięty)
 
B

Bad Boy

Guest
Nie ma innych.

Miłości nie da się nauczyć, nie da się jej sztucznie wytworzyć, nie da się jej wzbudzić przez jakieś mechaniczne postępowanie.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
A moze ktos podjaby probe zdefiniowania milosci? Wtedy bedzie latwiej dyskutowac o tym co jest okreslone jakos.
Niedawno spotkalam sie z jedna z definicji molsci i szczerze powiem ze chyba najbardziej mi bliska.
Milosc to nie emocje i uczucia.Milosc to trwala chec czynienia dobra dla drugiego ....W swietel tego moge tez rozumiec i przestrzegac chrzescijanski nakaz milosci blizniego.
Emocje wygasaja, sa czasem irracjonalne...emocjami latwo sterowac.
I mysle ze takiej milosci mozna sie nauczyc. Inaczej za jej brak nie moglby Bog miec do nas pretensji, gdyby niebyla od nas zalezna.
 

pepe523869

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
69
Punkty reakcji
0
To zależy jeszcze od rodzaju miłości, moim zdaniem występuje ona pod wieloma postaciami. Miłość do bliźniego, Boga czy sympatii. Pytanie brzmi jak ją rozpoznać, tą prawdziwą.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Jak interpretujecie następujące myśli ? : " Miłości trzeba się uczyć, trzeba poddać ją próbą. Miłość wymaga trudu i wytrwałości."

nooo cóż kwestia założenia rodziny szacunku i wychowywania dzieci ... ale to tylko moja interpretacja szczęśliwego męża i ojca ...
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
To jest tylko jedna z czesci skladowych milosci AGAPE Dirk. Milosc Agape zawiera w sobie i ta o ktorej wspomiales.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
agape - piekne słowo (zawsze przypomina mi się rozmowa z Piotrem: Agape? Phileo itd)
ale jak to mogło brzmieć po hebrajsku/aramejsku?
jak inne mogło nieść za sobą konotacje
 
Do góry