Próbny egzamin Gimnazjalisty

Devils

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2007
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Łódzkie
Witam was, zwracam sie do was z małą prośbą. Czy ktoś może mi wyjaśnić czy nauczyciele,szkoła może pozwolić sobie na egzamin próbny z których to ocena bedzie oceną końcową? Naprzykład Ma sie oceny 1,1,1,1 I z egzaminu 5 i 5 na koniec lub 5,5,5,5 i z egzaminu 2 czyli na koniec 2. Czy mogą sobie tak zrobic? Czy też obowiązuje jakieś prawo w ocenach,które ich obowiązuje? W mojej szkole według mnie zostalismy "oszukani" bo tak to nazwe ze ocena z egzaminu próbnego bedzie oceną końcową. Prosze o wypowiedzenie sie na ten temat. Z góry dziekuje. Pozdr.
 

Sysunia``

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
335
Punkty reakcji
10
Wiek
35
Miasto
z miasteczka;)
Dziwne to trochę. Ocene cząskową to sie zgodzę, ale żeby na podstawie jednego testu zostala wystawiona ocena końcowa to juz lekka przesada. Wiadomo, że takie testy to czasem nie wystarczy wiedza ale również szczęście i dobre skupienie... Na takich testach nawet najlepszym może podwinąć się noga.
Ale czy nauczyciele mają to zabronione to ja nie wiem. WIem tyle że nie powinni tak robić. Hmmm jedynie jak już cos to mogli by wziąć pod uwagę te wyniki jeśli np. komuś ocena się waha...
 

dastin

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
KRAKÓW
trochę dziwnie. U nas jest tak że to jest ocena cząstkowa ..
 

miikes

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
160
Punkty reakcji
0
U mnie jeszcze było tak, że wystawiano ocenę z egzaminu ale jako ocenę cząstkową. Bez sensu, bo jeśli jesteś piątkowiczem, a na egzaminie podwinie Ci się noga... No chyba, że działa to tylko w górę na podbicie oceny, a nie na obniżenie. No, ale i tak nie sprawiedliwe w stosunku do osób, które starają się cały rok na czerwony pasek ;]
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Coś kręcą ci nauczyciele...
U mnie w szkole kilka razy pisaliśmy testy, ale chyba tylko 3 razy ocenili je i wystawiali oceny cząstkowe. Egzamin próbny też nam ocenili i wpisali jako ocena cząstkowa chyba za sprawdzian. Ale normalnego egzaminu już nie oceniali.
 

miikes

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
160
Punkty reakcji
0
Jeśli rzeczywiście tak jest, to najlepiej idź do dyrektora/dyrektorki i na spokojnie zapytaj o co chodzi. Może on/ona będzie miał/a jakieś argumenty, ale trzymaj się swojego zdania, nie odpuść ;]
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
nie powinno tak być. Z egzaminu próbnego nie powinna być wystawiana nawet ocena cząstkowa !

Mozliwe że nauczyciele chcą was tylko postraszyć. U mnie w szkole mieli wstawiać oceny z próbnego z j.angielskiego ale w końcu i tak ich nie wstawili bo egzamin słabo poszedł.
Jeżeli jednak oceny będa wstawiane najlepiej iść do dyrektora.
 

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
Nie może tak być.!
U nas ocena z testu to jedna z ocen cząstkowych.
Wydaje mi się ze chcą Was zmotywować. ;)
 

Devils

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2007
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Łódzkie
Coś kręcą ci nauczyciele...
U mnie w szkole kilka razy pisaliśmy testy, ale chyba tylko 3 razy ocenili je i wystawiali oceny cząstkowe. Egzamin próbny też nam ocenili i wpisali jako ocena cząstkowa chyba za sprawdzian. Ale normalnego egzaminu już nie oceniali.
Znając ten pomysł mnie usadzą;P hehehe nie jestem uczniem 5 ale kurde jak nie pojdziemi i bedzie mial 2 to naprzykład z maty wyjdzie mi 4 a z testu 2 i co 2 na koniec NIe ma bata. Wiesz innym to z wisa i daja sie robic w balona. Ale ja jestem raczej dyskusyjny:p i jak cos mi sie nie podoba to oczywiscie to powiem. Mozliwe ze chcą nas zmotywować.
 

miikes

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
160
Punkty reakcji
0
No to teraz pozostaje już tylko poczekać na działania nauczycieli i wyjście im naprzeciw, jeśli będzie to potrzebne ;]
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Z dyrektorem raczej nie radzę się wykłócać, ani z nauczycielami, bo na dobre to nie wyjdzie. Wiesz, zasada dwóch racji ;).
Nauczyciele nie powinni tak robić, a już na pewno nie z egzaminu próbnego. Może chcą was po prostu przymusić do nauki? ;)
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
to przeciez bez sensu zeby na podstawie jednego testu wystawic koncowa ocene. osobiscie jestem nawet przeciwko wystawianiu ocen czastkowych, oceny swoja droga, a egzaminy swoja, zwlaszcza probne. kto sie do nich przygotowuje :p
 
Do góry