Problemy z hackerami...

Kochan 14

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Niedrzwica Duża
Macie problemu z hackerami???

KRÓTKIE PORADY DLA WAS:

1. Nigdy nie odchodź od kompa jeśli masz włączone gg a kumpel z niego korzysta.

2. Nie dawaj nigdy kumplom a nawet przyjaciołom plików z gg.

3. Nie loguj się na gg lub inne konta z grami lub e-mail-ami (nie wiadomo ale kumpel może mieć keyloggera).

4. Keylogger jest to jeden z programów które wyczytują ostatnie ruchy klawiatury (dobre do hackingu)

Jeśli macie jakieś kłopoty piszcie...
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
A podobnież przyjaciołom się ufo.. :p

A co do dwóch ostatnich to jakaś paranoja, wszędzie widzieć keylogi, trojany i wirusy :p
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
jak kumpel będzie zdolny to ci shakuje kompa bez twojej wiedzy...
Połowa sukcesu w hakowaniu kompa to odpowiednia socjotechnika, a drugie 50% to trojan/robak/wirus (czy co tam jeszcze) którego nie wykryje antywirus...
 

kojak

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2006
Posty
49
Punkty reakcji
0
jak kumpel będzie zdolny to ci shakuje kompa bez twojej wiedzy...
Połowa sukcesu w hakowaniu kompa to odpowiednia socjotechnika, a drugie 50% to trojan/robak/wirus (czy co tam jeszcze) którego nie wykryje antywirus...
Pozostawie to bez komentarza :bag:
btw: to znajdź mi wirusa na linuxa/macOS'a :lol:
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
linuxa jak ktoś chce to też shakuje (jeśli ty nie zadbasz o odpowiednie dla niego zabezpieczenia), podobnie jak windows ma luki które mogą wykorzystać hakerzy no chyba że ty zadbasz o odpowiednie ich zabezpieczenie. Więc nie ciesz sie tak!
W moim poprzednim poście brałem pod uwagę windowsa a nie linuxa... gdyż większość przeciętnych użytkowników komputera właśnie z niego korzysta...
Więc ja również twoją wypowiedz pozostawię bez większego komentarza...

btw: to znajdź mi wirusa na linuxa/macOS'a :laugh:

są również wirusy na linuxy ale to tylko kropla w morzu wśród syfu na windę.
moja rada: POMYŚL A PÓŹNIEJ PISZ!
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Mówią że nie ma przeszkody dla złodzieja bo jak chce się wszędzie włamie.
Więc moja teoria: Nie ma antywirusa ani firewalla który ochroni twój komp przed hackerami :D
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Czemu używacie haker gdy mówicie o crackerach ? Czemu ludzie którzy robią dobrą rzecze muszą cierpieć ?
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Czemu używacie haker gdy mówicie o crackerach ? Czemu ludzie którzy robią dobrą rzecze muszą cierpieć ?

nie rozumie... chodzi mi o to do czego to napisałeś ? ;) bo akurat nie było mowy w tym temacie o crackerach chyba że to umknęło mi gdzieś :D

a co do tego czy mieć antywirusy i inne zabezpieczenia to moim zdaniem warto, bo przynajmniej w pewnym stopniu możesz się czuć bezpiecznie. Masz pewność że żadne dziecko neo które ledwo opanowało jakiegoś 1 trojana nie shakuje cię...
ale wiadomo, czasem i tak jak napisałem (jeśli jesteś przeciętnym uzytkownikiem kompa) to jak ktoś będzie bardzo chciał to cię shakuje, czy też znajdzie się jakiś wirus w sieci którego twój antywirus nie rozpozna ;)
 

tajpan

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2006
Posty
45
Punkty reakcji
0
I czego tutaj uczysz? Najlepiej nie mieć neta, bo mogą ci zawalić hasła. A wyobraź sobie sytuację w której jakiś koleś zrobi stronę o grze internetowej. Wchodzisz na nią i automatycznie instaluje się keylogger. Nawet nie będziesz wiedział kiedy go złapiesz. I teraz- Skoro wszedłeś na tą stronę to oznacza, że grasz w tą grę. A twoje konto może być celem ataku. Keyloggera w dzisiejszych czasach może napisać każdy a w takich przypadkach będzie niewykrywalny. No... prawie. Niektóre antywirusy od razu pokazują informację, że program chce dopisać się do rejestru. I lepiej napisz jak się przed tym obronić, a nie piszesz głupoty, żeby nie zostawiać kolegi samego przy kompie, bo on może działaś zdalnie i może to być osoba której nie znasz.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
haha myślisz że autor tematu to napisze :D ? to się grubo mylisz pewnie jest przeciętnym użytkownikiem komputera nie mającym większego pojęcia o komputerach...
 
Do góry