Problemy towarzyskie

dunno

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, postanowiłem ,że muszę zmienić swoje życie i mam nadzieje ze jakos mi w tym pomozecie.

Wiec zacznijmy: Do 13 roku zycia nie mialem rzadnych problemow towarzyskich jednak potem dolapalo mnie to co dreczy wiele osob w moim wieku czyli tradzik wydawał mi się on straszliwie wielki. W szkole nie odczuwałem jakiegoś odrzucenia z tego powodu, ale sam nie potrafiłem siebie zaakceptować w niedługim odstępie czasowym doszla jeszcze przeprowadzka. Wyprowadziłem się pare kilomentrów od pierwotnego miejsca zamieszkanaia do domku jednorodzinnego (wczesniej mieszkałem w blokowisku). Jest to dzielnica gdzie mieszkają głównie starsze osoby. Doprowadziło to do tego że moje życie towarzyskie całkowicie przestało istnieć ,nie potrafiłem zaakceptowac tego jak wyglądam więc niechętnie wychodziłem z domu ,wolałem siedziec dlugie godziny wpatrzony w gry komputerowe. Podjąłem się walki z trądzikiem i stan mojej skóry się polepszył ,mam nadzieję że wkoncu sie go pozbęde.

Chcę zmienić swoje życie i znów prowadzić życie towarzyskie. PROSZE !!! Poradzcie mi jak !

Mam teraz 16 lat
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Wyjdź do ludzi. Na pewno masz w szkole jakichś znajomych, zacznij się z nimi umawiać po szkole, rozmawiaj z nimi. Wychodź częściej na jakieś spacery czy coś. No i najważniejsze: uwierz w siebie.
Powodzenia. :)
 

PTS888

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
A w szkole nikogo nie znasz? W klasie? Zaproponuj jakimś kolegom z klasy, z którymi rozmawiasz wyjście na piwo/mecz/cokolwiek innego. I dalej się potoczy. Najłatwiej innych ludzi poznać poprzez swoich znajomych.
 

Aczkolwiek

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 510
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Dokładnie uwierz w siebie i zaakceptuj to jaka jesteś.
Idealny nikt nie jest.
A żeby zmienić coś to musisz wychodzić do ludzi.
 

RaFi777

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2008
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Lbn
Dokładnie... nie siedź tyle w domu bo czas ucieka...
Wyprowadziłem się pare kilomentrów od pierwotnego miejsca zamieszkanaia
Przecież aż tak daleko od swoich dotychczasowych przyjaciół nie uciekłeś tyle to i hulajnogą można podjechać na spotkanie:D

trądzik przecież jest sprawą naturalną i nikogo to nie dziwi przecież w pewnym sensie jest on oznaką dojrzewania...
 

CaraMiaLove

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
Elbląg
Wyjdź do ludzi,umawiaj się ze znajomymi.
Trądzik nie jest aż takim problemem !
Postaraj się może.. nie zwracać na niego uwagi?
Tak,wiem,że to może trudne i w ogóle.
Ale warto spróbować ;)
Wychodź na spacery,może akurat los zechce tak,że poznasz jakąś miłą dziewczynę i już masz lepsze zajęcie niż gry komputerowe!! No i najważniejsze:UWIERZ W SIEBIE,bo bez wiary daleko nie zajdziesz.

Pozdrawiam.
CaraMiaLove.
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Staraj się trzymać z dala od ostrych przedmiotów.
Wywal Tibię czy inne :cenzura: w które grałeś...
Zacznij rozmawiać z ludźmi ze szkoły (nie gg tylko normalnie).
Zapisz się na jakieś zajęcia pozalekcyjne.
 

karollaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Podhale :D
W szkole nie odczuwałem jakiegoś odrzucenia z tego powodu, ale sam nie potrafiłem siebie zaakceptować w niedługim odstępie czasowym doszla jeszcze przeprowadzka. Wyprowadziłem się pare kilomentrów od pierwotnego miejsca zamieszkanaia do domku jednorodzinnego (wczesniej mieszkałem w blokowisku). Jest to dzielnica gdzie mieszkają głównie starsze osoby. Doprowadziło to do tego że moje życie towarzyskie całkowicie przestało istnieć...

Zgadzam się w zupełności z przedmówcami: wyjdź do ludzi... przecież przeprowadziłeś się "parę" kilometrów... od starego blokowiska... wiec z tamtymi ludźmi na pewno masz jakiś kontakt... a wyglądem się nie przejmuj... jeżeli masz "prawdziwych" kumpli (na 100% masz chociaż jednego) to oni nie patrzą na to jak wyglądasz tylko co sobą reprezentujesz i czy zachowujesz się naturalnie. :)
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Dokładnie uwierz w siebie i zaakceptuj to jaka jesteś.
Idealny nikt nie jest.
A żeby zmienić coś to musisz wychodzić do ludzi.

Chyba jaki jesteś ;)


A co do tematu- to nie czasy średniowiecza i gołębi pocztowych ;)

Rozejrzyj się wokół siebie, bo na bank są ludzie, którzy chętnie spędziliby z Tobą czas, trzba dać im tylko szansę i możliwość. Dołączam się do poprzedników: uwierz i wyjdź.
 

Marble

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Może pomogą Ci się otworzyć zajęcia pozaszkolne. Poznasz nowe osoby, nabierzesz pewności siebie. Zajrzyj na wyszukiwakrę zajęć pozalekcyjnych POZASZKOLNE.PL. Jest tam wiele propozycji. Może coś sobie wybierzesz. Powodzenia!
 

kaiser

where is my mind?
Dołączył
19 Grudzień 2011
Posty
736
Punkty reakcji
30
Miasto
Warszawa
Chcę zmienić swoje życie i znów prowadzić życie towarzyskie.
takie rzeczy nie biorą się znikąd - nie masz żadnych kolegów w szkole? od tego zwykle się zaczyna. jeśli nie masz, to zapisz się na jakiś kurs angielskiego albo tańca - tam gdzie można spotkać ciekawych ludzi (czytaj = laski). kółko szachowe odradzam.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Wszystko mija, więc i tradzik przejdzie do czasu przeszłego.
A na razie wyobraź sobie, że ładniejszy nie będziesz, zestarzejesz się, znajdziesz się na bezludnej wyspie ...
Wtedy trądzik może stanie się mniej ważny.
Mnie się zdaje, że będziesz wiedział jak nawiązywać znajomości, kiedy tylko ten przeklęty trądzik Cię opuści.

Na pocieszenie (Ciebie to wcale nie dotyczy!) "każda potwora znajdzie swego amatora"
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Oj, trądzik, "zachciewajki" i piegi bywają skrywaną tragedią ... Czekaj aż minie.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Pomaga opalanie na słońcu. Tylko bez przesady, bo z trądzikiem i skóry się pozbędziesz
 
Do góry