Problem

PaulinaLans

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Witam Mam na imie paulina i mam chyba trojana na komputerze nie wiem jak się u mnie znalazł i nie wiem jak sobie z nim poradzić ponieważ nie jestem za bardzo obeznana w komputerach. nie dawno wrócił komputerek z naprawy i mam na nim program chyba z WINDOWSA "Windows PC Defender" Cały czas mi się to otwiera że mam virusa . jak mam się go pozbyć błagam o pomoc. :(
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
ehh 1. źle nazwany temat
2. po prostu usuń tego trojana (każdy antywirus ma taką opcję)
3. nie trzeba być obeznanym by myśleć logicznie ;) jeśli masz na kompie niechciany program (czytaj. trojana) to go usuwasz proste :)
 

PaulinaLans

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
33
ehh 1. źle nazwany temat
2. po prostu usuń tego trojana (każdy antywirus ma taką opcję)
3. nie trzeba być obeznanym by myśleć logicznie ;) jeśli masz na kompie niechciany program (czytaj. trojana) to go usuwasz proste :)

ok ale jak ? i jaki program polecasz? bo ten mój to *****

post zawierał wulgarne słowo, został wyedytowany, a autorka otrzymała ostrzeżenie.


chce np otworzyć antywirus to wgl nie odpowiada przechodze do "mój komputer" skanuj za pomocą ... i nic. bez odpowiedzi :( pomocy

Jeszcze raz mi zdublujesz, a będzie następny warn. Tym razem kończy się tylko na upomnieniu słownym.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Na początku odinstaluj ten badziewny antywirus z którego korzystasz i zainstaluj coś pokroju ArcaVir czy Kaspersky. Po instalacji włącz skanowanie. Program po wykryciu zagrożenia sam zapyta cię czy może usunąć wirusa.


UWAGA ! Nie możesz mieć jednocześnie zainstalowanych dwóch antywirusów
 

PaulinaLans

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ej ale tego defendera nie da się usunąć to jest chyba składnik windowsa : windows pc defender ;/ wie ktos jak to coś usunąć??
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Google obchodzi dziś urodziny, wiesz? I w dodatku szukanie tam nie boli. Wystarczyło jedno zapytanie.

Windows PC Defender to kolejny fałszywy program ,zaliczony do grupy "rogue",ze znanej rodzinki Windows Additional Guard, Windows Guard Pro, Ultimate System Guard, Smart Virus Eliminator, Windows Protection Suite, Windows System Suite, Windows Security Suite, Malware Destructor 2009, FastAntivirus, MalwareCatcher, VirusShield, Extra Antivirus, Virus Sweeper, Ultra Antivir 2009, Virusdoctor, VirusMelt, VirusAlarm.

Opis usunięcia Windows Defender'a:

http://www.bleepingcomputer.com/virus-removal/remove-windows-pc-defender

enjoy.

I nauczcie się sami szukać na przyszłość. ;]
 
Do góry