Problem ze snem

Langer

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
152
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
podkarpackie
Witam
Od dłuższego czasu nie sypiam za dobrze. Zasypiam dopiero kilka godzin po tym jak się spać położę (chyba że jestem bardzo zmęczony to wtedy trochę szybciej ale i to nie zawsze), rano budzę się zmęczony i praktycznie do wieczora nie mogę się rozbudzić więc cały dzień jestem śpiący. Czy to jest jakaś choroba, czy po prostu mój styl życia może być przyczyną tych problemów?
 

Langer

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
152
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
podkarpackie
Moja babcia ma cukrzycę i kiedyś mówiła że też mogę mieć bo za często pije ale nie myślałem że to mnie może dotyczyć. Może faktycznie trzeba będzie się zbadać
 

youngperson

feel sleepy
Dołączył
27 Listopad 2009
Posty
665
Punkty reakcji
14
Miasto
warmińsko - mazurskie
Spróbuj odstresować się, położyć się wcześniej tak aby przespać te przynajmniej 8h, i wtedy zobaczysz czy nadal masz takie problemy. Jeśli tak wtedy wizyta u lekarza.
 

Langer

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
152
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
podkarpackie
ze stresem nie mam problemów. Jestem studentem i na wszystkie egzaminy chodziłem spokojny tak samo kiedyś z matura było, zero stresu. Ale bardzo łatwo mnie wyprowadzić z równowagi. A co do snu to teraz mam jeszcze wakacje i śpię nawet dłużej niż 8 godzin ale wciąż czuje zmęczenie, od października dopiero zacznie się moja męka. Moje problemy mogą tez wynikać z mojej diety, która wygląda tak że jem ile chce i kiedy chce (ale nie jestem otyły, po prostu mam szybki metabolizm), no i czasami kolację dość późno jem ale jakbym miał nie jeść po 18 to byłbym głodny w nocy a wtedy jeszcze trudniej mi zasnąć.
 

youdontknowmyname

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2010
Posty
32
Punkty reakcji
1
Proponuję co najmniej pół godziny przed snem wypić melisę, działa uspokajająco i wyciszająco. Sama tak robię, jak mam intensywny dzień i przed snem chcę zwolnić tempo. Możesz też zażywać tabletki na sen na bazie ziół, na przykład Valerin Sen. Na www.e-lek.pl jest teraz w promocyjnej cenie, ja tam często kupuję.
 

Langer

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
152
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
podkarpackie
Czemu ja sam na to nie wpadłem :) mimo to nie wiem czy to rozwiąże problem niewyspania ale dzięki wielkie :)
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
może jesteś zbyt zestresowany, spróbuj jakoś się zrelaksować przed snem, np. zrób sobie długą kąpiel, albo zacznij biegać, świeże powietrze plus zmęczenie fizyczne powinno Ci pomóc szybko zasnąć, niestety może to być również objaw cukrzycy, także może lepiej zgłosić się do lekarza, ale nie ma co zakładać tak pesymistycznego scenariusza
 

Langer

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
152
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
podkarpackie
nie wiem, czy już Ci minęły problemy z zasypianiem, ale polecam przeczytać o higienie snu, która ma wpływ na zasypianie: bezsenność
dzięki na pewno poczytam później jak będę miał więcej czasu

może jesteś zbyt zestresowany, spróbuj jakoś się zrelaksować przed snem, np. zrób sobie długą kąpiel, albo zacznij biegać, świeże powietrze plus zmęczenie fizyczne powinno Ci pomóc szybko zasnąć, niestety może to być również objaw cukrzycy, także może lepiej zgłosić się do lekarza, ale nie ma co zakładać tak pesymistycznego scenariusza
nie mam problemów ze stresem i jestem dość aktywny fizycznie więc już prędzej bym tą cukrzycę podejrzewał
 

sonic hedgehog

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2010
Posty
304
Punkty reakcji
9
Wiek
35
Miasto
Poznań
Cukrzyca? Nie wiem, dlaczego tak się jej uczepiliście w tym wypadku. Bezsenność to nie jest typowy objaw cukrzycy. Zmęczenie i nadmierna senność - owszem. Wynikają one z odwodnienia, do którego dochodzi podczas cukrzycy. Ale to nie jest jedyny objaw. To odwodnienie wynika z częstego oddawania moczu. To z kolei powoduje też wzmożone pragnienie. Zauważyłeś coś takiego u siebie? Suchość i spadek elastyczności skóry? Spadek masy ciała?

Problemy ze snem mogą mieć multum przyczyn. A wyrokowanie, że obajwem cukrzycy jest niepoprawne.
 

Langer

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
152
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
podkarpackie
Cukrzyca? Nie wiem, dlaczego tak się jej uczepiliście w tym wypadku. Bezsenność to nie jest typowy objaw cukrzycy. Zmęczenie i nadmierna senność - owszem. Wynikają one z odwodnienia, do którego dochodzi podczas cukrzycy. Ale to nie jest jedyny objaw. To odwodnienie wynika z częstego oddawania moczu. To z kolei powoduje też wzmożone pragnienie. Zauważyłeś coś takiego u siebie? Suchość i spadek elastyczności skóry? Spadek masy ciała?

Problemy ze snem mogą mieć multum przyczyn. A wyrokowanie, że obajwem cukrzycy jest niepoprawne.
ja się przy cukrzycy nie upieram i nie znam dokładnie jej objawów, a co do zmęczenia to tak jak pisałem w pierwszym poście nigdy nie czuje się wypoczęty. Kiedyś dość często biegałem do kibla ale teraz to nie wydaje mi się żebym to robił częściej niż inni, za to często odczuwam pragnienie zwłaszcza po przebudzeniu. Mam też suchą skórę, jestem szczupły ale z masą ciała raczej nie mam problemów
 

sonic hedgehog

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2010
Posty
304
Punkty reakcji
9
Wiek
35
Miasto
Poznań
Nadmierne pragnienie raczej występuje w wyniku częstego oddawania moczu, nie odwrotnie (w cukrzycy). Dzieje się tak z powodu zbyt wysokiej glikemii, która powoduje diurezę osmotyczną (czytaj: większą produkcję moczu w nerkach). Stąd częste chodzenie do WC i odwodnienie (+ konsekwencje) i próba kompensacji tego stanu wzmożonym pragnieniem. To są pierwsze objawy cukrzycy, zwłaszcza typu 1. U osób młodych często jednak rozpoznaje się cukrzycę dopiero przy wystąpieniu kwasicy lub śpiączki ketonowej.

Ogólnie jeśli ten stan Ci przeszkadza, to rozsądnie jest się zgłosić do lekarza, jeśli Twoje samodzielne próby poprawy nie przynoszą efektu. Zleci morfologię krwi i inne podstawowe badania. Możliwe, że zleci także zbadanie glikemii na czczo (stężenie glukozy we krwi), by mieć pewność i wykluczyć cukrzycę.
 

Langer

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
152
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
podkarpackie
nie wiem, czy już Ci minęły problemy z zasypianiem, ale polecam przeczytać o higienie snu, która ma wpływ na zasypianie: bezsenność
przeczytałem i zwróciłem uwagę na tą higienę snu. O jedzeniu przed snem czy o środkach pobudzających to wiedziałem że mogą niekorzystnie wpływać na sen ale o niektórych rzeczach to nie miałem pojęcia. No i okazuje się że większości tych zasad nie przestrzegam więc możliwe że to jest przyczyną moich problemów
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Melisa przed snem, ale żeby pomogła musisz ją pić systematycznie- przynajmniej tak było u mnie ;)

No i nie kładź się do łóżka jak nie czujesz sie senny, bo będziesz sie denerwował, ze jeszcze nie spisz, że powinieneś już spać bo jutro będziesz zmęczony, co chwilę na zegarek- to nie pomaga, wręcz przeciwnie

Mleko ciepłe przed snem mnie też dobrze usypia
 

Langer

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
152
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
podkarpackie
Za mlekiem za bardzo nie przepadam, z tym denerwowaniem że spać nie mogę to się zgadza i jakbym miał iść spać dopiero jak zmęczony będę to bym się chyba rano dopiero kładł bo w nocy to mi się rzadko spać chce
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Za mlekiem za bardzo nie przepadam, z tym denerwowaniem że spać nie mogę to się zgadza i jakbym miał iść spać dopiero jak zmęczony będę to bym się chyba rano dopiero kładł bo w nocy to mi się rzadko spać chce


A jakby tak dłuższy spacerek przed snem? Dotlenisz sie, no i moze troche zmęczysz ;)

Wietrz dobrze pokój w którym śpisz przed snem, też pomaga
 

Langer

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
152
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
podkarpackie
no teraz zima idzie to na pewno będę wietrzył :)
a z tym spacerkiem to czasem trochę biegam ale to 2-3 godziny przed snem
 
Do góry