problem z zebami

fofo1993

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
wiec zaczne tak, mam 15 lat, jak bylem maly i juz mialem zeby stale, jak wiekszosc dzieci nie chcialem myc zebow, rodzice tez tego nie dopilnowywali sporo czasu tak sobie 'lecialem w kuli' nie wiedzac jakie tego moga byc kiedys skutki.
myje zeby codziennie, ale pozostaje problem, i nie jeden, mam poprostu te zeby zolte ale nie o to chodzi, bardzo czesto zdarzaja mi sie wizyty u dentysty, nie jem slodyczy prawie wcale, ale ciagle w jakims zebie mam dziure, mi juz poprostu wstyd tam chodzic, zauwazam takze ze na prawie kazdym dolnym zebie sa widoczne takie kropki czarne male, czy to prochnica? mozliwe ze te 'psucie' sie spowodowane jest tym ze nie dbalem o zeby jak bylem maly? a moze dentysta nie taki w tej szkole i powinien mi cos z tymi kropkami zrobic? moze to trzeba wyleczyc jakos? to zasugeruje rodzicom ze trzeba isc prywatnie, prosze o pomoc! i dodam ze sporo zebow mialem juz poprostu plombowane.
 

ilonka_4

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2006
Posty
440
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
lubelszczyzna
może po prostu zapytaj o to podczas następnej wizyty
czasami przyczyną problemów z zębami jest słaba kość
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Dbaj o zeby super starannie, pasta, nici, plyn, żel do dziąseł itd. - wygląda na to, że dostałeś w spadku takie geny, że masz zęby drugiej kategorii. Więc się nie zadręczaj poczuciem winy wobec wlasnych kłów, bo w dzieciństwie każdy z nas olewał mycie zębów, kiedy ja byłam dzieckiem, to nawet porządnych past nie było, tylko roztwór kredy w mentolu (nazywało się "pasta nivea"). Jeśli masz dużo ubytków, spróbuj zainteresować się metodą leczenia próchnicy ozonem (bez wiercenia).
Jeśli nie ufasz dentyście, to go zmień. Ja osobiście chodzę za darmo, ale do prywatnych gabinetów ( z umową z NFZ). Lepszy sprzęt, lepsze podejście. Dentyści z publicznych lub niedawno sprywatyzowanych przychodni często (przynajmniej tam, gdzie ja mieszkam) mają podejście typu "następny proszę" i sprawiają wrażenie mocno cierpiących z powodu konieczności leczenia cudzych zębów.
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Ja miałem problem podobny, naprawiłem wszystkie zęby, lecz po roku znowu zaczęły się pojawiać ubytki. No cóż, dalej lecze, bo chyba lepiej teraz, niż później, kiedy będą boleć.
 

fofo1993

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
no ja tez mialem wyleczone a teraz znowu, tylko mam pytanie jedno ejszcze, moze glupie ale czy to ma jakies skutki w dalszym zyciu? ze szybciej strace zeby albo cos? nie chodzi o to dbanie w dziecinstwie tylko to ze tak czesto musze je leczyc.
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
No cóż - każdy ząb można plombować ograniczoną ilość razy. Zdarza się np., że próchnica podchodzi pod istniejącą plombę. Albo zaczyna się w innym punkcie zęba. Ponadgryzany borowaniem z kilku stron ząb wreszcie może się złamać. Ponadto jeśli miałeś leczenie kanałowe to tak leczone zęby niekiedy też mogą się kruszyć. Są ludzie, którzy już w młodości noszą w paszczy równowartość diety europosła (koronki, mostki, implanty, nie wiem co jeszcze)
 

siledhel

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
witam wiec szybciutko to co opisujesz może być spowodowane szeregiem różnych przyczyn na przykład:

1. dużą podatnością tkanek zęba na próchnicę co spowodowane może być między innymi: twoją złą dietą w chwili obecnej i w przeszłości w trakcie kształtowania zawiązków zębowych także złą dietą matki w ciąży

2. złą higieną, to że myjesz dokładnie zęby nie znaczy że myjesz je dobrze

3. stanem flory jamy ustnej są szczepy bardziej próchnicogenne i mniej (na to masz akurat minimalny wpływ)

proponuje

1. przede wszystkim zapytać się stomatologa co jest nie tak jeżeli nie uzyskasz satysfakcjonującej cię odpowiedzi udaj się do innego

2.poproś o floryzacje proponuje profesjonalną w gabinecie

3. musisz wyleczyć wszystkie większe ubytki próchnicze (tutaj uwaga zmiana moze byc zlokalizowana pod szkliwem moze jej byc nie widac gołym okiem ba może nie zauważyć jej stomatolog dlatego proponuje lepiej wyposażony gabinet) są one źródłem bakteri

często takie małe plamki są zostawiane bo mogą się same ponownie zmineralizować (po to fluor) a wiercenie w nich powoduje niepotrzebny wrecz szkodliwy ubytek tkanek

4. możesz iść do jakiegoś sklepu stomatologicznego i poprosić o tabletki barwiące osad nazębny (góra 4złote) i sprawdzić czy dobrze myjesz zęby poproś również koniecznie o instruktaż higieny stomatolog powinien pokazać ci jak się myje zęby

ps kończę stomatologię także możesz mnie posłuchać śmiało ;)

a słaba kość to może być przyczyną złamań a nie przyczyną próchnicy
 
K

kabol

Guest
Zmień pastę i szczoteczkę. Co ile zmieniasz szczoteczkę? Najlepiej jest robić to co trzy miesiące.
Jaką masz pastę? Wypróbuj pastę ajona. Kojarzysz? To pasta bez fluoru, który jak się okazuje, jest szkodliwy.
Potestuj - sądzę, że szybko zauważysz zmiany.
 

modek

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2013
Posty
44
Punkty reakcji
0
Na ostry bol zeba zawsze biore pyralgine, kazdy ma swoje sposoby.
 
C

charlotte1991

Guest
Nie wiem czy to wina tego że nie dbałeś o zęby gdy byłeś mały czy nie. Ja dbałam i miałam zdrowe zęby gdy zaszłam w ciąże zaczęły się moje problemy z zębami. Obecnie mam 4 do wyleczenia i nie wiem który pierwszy... Co do żółtego koloru to może kup sobie pastę biała perła jest bardzo dobra.
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
tzreba pamietac, ze jak masz prochnice na jednym zebie i nie wyleczysz tego, to na bank przeniesie sie na pozostale... Przez dluzsze zucie gumy tez mozna pogorszyc sobie sprawe, trzeba 20 min gora zuc taka orbitke.
 

didi89

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Miasto
kraków
I koniecznie ospowiednie mycie zębów . Nie tarcie jak leci .. Tylko wymiatające .. Szczoteczka pod kątem 45 stopni i tak jak być wymiatał brud . Przyczyną pruchnicy też jest kamień nazębny . Warto co pół roku go usunąć u dentysty ..
 

Kinga927

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
lukrecjaa napisał:
tzreba pamietac, ze jak masz prochnice na jednym zebie i nie wyleczysz tego, to na bank przeniesie sie na pozostale... Przez dluzsze zucie gumy tez mozna pogorszyc sobie sprawe, trzeba 20 min gora zuc taka orbitke.
oo, nie wiedziałam. co prawda nie zuje gumy jakoś mega długo, ale zawsze lepiej wiedziec takie rzeczy.
 
B

bajderman

Guest
Przede wszystkim dbałość o zęby i systematyczność. W ten sposób można przywracać zębom zdrowie i ładny wygląd.
Oczywiście takich efektów nie uzyskuje się z dnia na dzień, ale po czasie już wszystko powinno być idealnie.
 
Do góry