Problem z zawodem

andrzej1942

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witam, mam 19 lat i w tym roku koncze szkole, i zaczynam powoli myslec o tym co moglbym robic. Temat chcialem glownie skierowac na zawod kierwocy ciagnika siodlowego tzw. TIRa. Powaznie mysle nad tym by zaczac robic prawo jazdy C, a pozniej C+E, lecz mam watpliwosci czy jest to aby dlamnie. Inspiruje mnie to od zawsze i patrzac na to ze placa jest dosyc duza i gdy prowadze samochod to czuje sie jak ryba w wodzie ( wyznaje teorie: im wiekszy pojazd, tym wieksza frajda") coraz bardziej przekonuje sie by zaczac robic te prawo jazdy. Chcialbym sie tutaj glownie dowiedziec jak oceniacie taki zawod ( wiem ze jest sie malo w domu ale to nie jest az taki problem). Z jednej strony praca taka ktora kocham, zwiedzanie swiata, z drugiej strony 3/4 zycia w pracy ;/ Mam nadzieje ze spotkam tu kogos kto ten zawod wykonuje, badz mial z nim stycznosc i cos mi moze na ten temat powiedziec. Mam teraz bardzo duzy dylemat czy wziasc sie za to, czy szukac innego zawodu ktory mam nadzieje polubie.

pozdrawiam
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Jeżeli czujesz, że jest to właśnie ten zawód, który chciałbyś wykonywać, to chyba warto spróbować. Najważniejsze jest, aby robić w życiu to, co się lubi i co sprawia satysfakcję.
 

jejku8

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
jeśli to Cię pociąga to dlaczego by nie?a może jest coś jeszcze co chciałbyś robić?taka praca to duże poświęcenie, ciągłe wyjazdy, jeśli chciałbyś założyć rodzinę w przyszłości to nie miał byś dla niej zbyt dużo czasu.
 

agunia25

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Myślę że powinieneś zrobic to prawko, uprawnień nidy za dużo, nie wiadomo co się kiedyś może przydać.
 

myaka

kropla rosy która znika wraz ze wschodem słońca
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
601
Punkty reakcji
34
Miasto
Bliżej nieba..
Witam, mam 19 lat i w tym roku koncze szkole, i zaczynam powoli myslec o tym co moglbym robic. Temat chcialem glownie skierowac na zawod kierwocy ciagnika siodlowego tzw. TIRa. Powaznie mysle nad tym by zaczac robic prawo jazdy C, a pozniej C+E, lecz mam watpliwosci czy jest to aby dlamnie. Inspiruje mnie to od zawsze i patrzac na to ze placa jest dosyc duza i gdy prowadze samochod to czuje sie jak ryba w wodzie ( wyznaje teorie: im wiekszy pojazd, tym wieksza frajda") coraz bardziej przekonuje sie by zaczac robic te prawo jazdy. Chcialbym sie tutaj glownie dowiedziec jak oceniacie taki zawod ( wiem ze jest sie malo w domu ale to nie jest az taki problem). Z jednej strony praca taka ktora kocham, zwiedzanie swiata, z drugiej strony 3/4 zycia w pracy ;/ Mam nadzieje ze spotkam tu kogos kto ten zawod wykonuje, badz mial z nim stycznosc i cos mi moze na ten temat powiedziec. Mam teraz bardzo duzy dylemat czy wziasc sie za to, czy szukac innego zawodu ktory mam nadzieje polubie.

pozdrawiam

Rób jak czujesz, w tym przypadku kierowanie się zdaniem innych nie jest dobre.
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131

Nie pytaj nigdy o takie rzeczy. Musisz się sam nauczyć podejmować takie decyzje. Czego się boisz? Że w domu Cię nie będzie? Kobietom to nie robi różnicy, czy jesteś czy nie. I tak zdradzą, więc domek możesz z roważań wyrzucić. Do tego praca nie jest na całe życie. Spróbować Ci nie zawadzi, przynajmniej na okresie próbnym. Spodoba się, zostaniesz. Nie spodoba się, poszukasz czegoś innego. Ot i tyle. Decyzję podejmij sam.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Nie rozumiem problemu.
Chcesz być kierowcą, to rób prawko i do roboty, jak Ci się coś nie spodoba, to przecież cyrografu nie podpisujesz, zdążysz w razie czego iść na studia czy zmienić zawód.
 
Do góry