problem z zadaniem.

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
Witam moi drodzy fizycy!
Potrzebuję Was jak tlenu -.-

mam maleńki problem... na jutro muszę oddać zadania (to ma mi pomóc w zdobyciu lepszej oceny na semestr), a ja jestem z fizyki totalnie zielona... ścisłowiec ze mnie marny, ale jeśli będzie trzeba to odwdzięczę się ze strony humanistycznej.

Te zadania mogą się Wam wydać proste, banalne, śmieszne, ale ja nie mam pojęcia o co w tych chodzi.

Natężenie prądu płynącego w obwodzie latarki wynosi 100mA. Latarka jest zasilana baterią o napięciu 6V. Można przyjąć , że przez 1,5h ciągłej pracy latarki natężenie prądu płynącego w jej obwodzie jest stałe.

Zad.1 Napisz jak zmienia się napięcie baterii w czasie długotrwałego użytkowania latarki. PP.4.8

Zad.2 Oblicz wartości ładunku elektrycznego, który przepłynął w obwodzie latarki w czasie 1,5h

Zad.3 W czasie błyskawicy przemieszczany jest ładunek o wartości 50 C.
Oblicz czas przepływu prądu w obwodzie latarki aby został w niej przemieszczony taki sam ładunek.

Zad.4 Oblicz liczbę elektronów przepływających w czasie 1s przez poprzeczny przekrój przewodu w latarce.

* Zad.6 Oblicz pracę wykonaną przez prąd elektryczny w czasie 10min. użytkowania latarki.


Bardzo, bardzo Was proszę.. ktokolwiek cokolwiek wie :(
 
Do góry