Problem z Wymową "R"

Status
Zamknięty.

Czacha123

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2013
Posty
50
Punkty reakcji
2
Wiek
28
Miasto
Ruda
Witajcie mam problem z wymową literki "R" zamiast R mówię L
to jest dość ciężkie ponieważ wstydzę się przedstawić ponieważ w nazwisku mam literkę R i to dość ciężkie byłem u logopedy ale on powiedział że trzeba ćwiczyć w domu i się skończyło z logopedą
Więc wicie jak ćwiczyć aby wypowiadać literkę R Może miał ktoś taki problem prosił bym o porady był bym wdzięczny
:)
 
Y

Yelonek

Guest
Przestań używać języka polskiego. Absolutnie. Przerzuć się na angielski, francuski itp.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Wydaje mi się,że byłeś u kiepskiego logopedy.Owszem zgodzę się- ćwiczyć trzeba w domu,ale to specjalista daje Ci gotowe zadania,ćwiczenia do powtarzania w domu.Póżniej chodzisz tylko na wizyty kontrolne,dostajesz kolejne zadania-ćwiczysz,ćwiczysz ,ćwiczysz.
 

Luka Wars

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
159
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Lublin
Reaktywator Jądrowy napisał:
Przestań używać języka polskiego. Absolutnie. Przerzuć się na angielski, francuski itp.
Bycie trollem musi być uciążliwe, co?

Jeżeli chodzi o wymowę ''R'', w dzieciństwie miałem ten samym problem. Chodziłem do logopedy prywatnie oraz do szkolnego - pamiętam wyłącznie ćwiczenie języka i odsłuchiwanie siebie z magnetofonu (dziś technika poszła do przodu, więc nagrywanie dźwięku nie jest trudne). W praktyce, większość pracy to praca w domu. Nie kojarzę, aby logopeda mi znacząco pomógł.

Przykładowe ćwiczenia
 

Czacha123

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2013
Posty
50
Punkty reakcji
2
Wiek
28
Miasto
Ruda
Dziękuje za porady co zrobić trzeba ćwiczyć i tyle innego sposobu nie ma
 

Urodziwa

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Niejaki Perykles z Aten miał problem z mówieniem i wkładał sobie kamienie do buzi. Potem był tez znany jako świetny mówca:p

A tak na serio. U logopedy byłeś?
 
R

Righteousness

Guest
A tak na serio: kogo obchodzi Twoja wada wymowy? Powinienes byc dumny z tego, jaki jestes. I nie wstydzisz sie przedstawiac z powodu wady wymowy a z powodu psychiki.
Wkurza mnie takie gadanie. "o, nie wymawiam "r", ale jestem pokrzywdzony". Wez sie w garsc.
Ja sam nie wymawiam i jakos nie widze w tym problemu. Jest komentator pilkarski z taka wada i tez problemu nie robi. Ale nie, dzisiejsze media mowia tylko, ze trzeba byc idealnym a glupi ludzie w to wierza.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Bycie dumnym z tego kim się jest nie daje powodzenia w życiu. Debilowi o IQ 0 też powiesz, że powinien się cieszyć, że jest jaki jest? o_O
 
R

Righteousness

Guest
A czy taka wada wymowy jest wyznacznikiem porazki? o_O mowie o tym, ze ludzie wyolbrzymiaja zwykle problemy. "mam rozstepy, jestem poszkodowany.". "Mam tradzik, jestem poszkodowany.". "Nie wymawiam "r", jestem poszkodowany!". Co tp ma byc?
A debil z IQ 0 raczej nie bedzie zwracal na to uwagi.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Nie mówię o życiowej porażce, tylko o tym, że nie jest to powód do dumy. Tak jak masa innych rzeczy nim nie jest, nie będąc jednocześnie jakimś wyznacznikiem klęski. To po prostu zwyczajna, neutralna sprawa, którą zresztą można naprawić. Brak umiejętności wymawiania "r" porównałbym do stulejki. Można z tym żyć, ale jeśli się chce by było lepiej, można się spiąć i rozwiązać problem u specjalisty. Wtedy ma się powód do dumy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry