Problem z wyborem routera.

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Witam! Wczoraj mój livebox uległ nieodwracalnemu uszkodzeniu i muszę zainwestować w nowy modem. Mam w domu laptopa i zwykły komputer stacjonarny, a internet z neostrady, 6 mb. Przejdźmy do sedna, znalazłem na allegro taki sprzęt link. Niestety jestem niezdecydowany i dosyć zielony w tych sprawach. Co o tym myślicie? Opłaca się? Jest to dobry sprzęt dla połączenia jednego laptopa bezprzewodowo i komputera stacjonarnego poprzez kabel? :)
 

niedostepny92

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2012
Posty
25
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Opole Lubelskie
Niestety nie znam się na routerach więc nie bardzo mogę pomóc Ci ale może lepiej jest pójść do sklepu komputerowego, tam na pewno lepiej będą wiedzieć jaki jest dobry, a najlepiej zajrzyj do kilku sklepów jeśli masz taką możliwość i porównaj oferty bo niektóre sklepy są jak wiadomo takie żeby aby coś sprzedać a niektóre żeby dobrze doradzic klientowi :)
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Tak, ten wybór będzie dobry (mam taki sam model pod neo 2 mb, w sklepie zapłaciłem 10zł więcej)
Routery TP-LINK są dziecinnie proste w użyciu i nie ma z nimi żadnych problemów. Raz spieprzyłem swój, ale wyłączenie z mojej winy, bo wgrałem złą wersję oprogramowania po formacie komputera (odpowiedni software jest na płycie dołączonej do routera). No i uderzenia pioruna też nie wytrzyma. ^^
Jeśli chcesz dzielić sygnał na odległość kilku metrów, to seria TD (niebieskie) w zupełności wystarczy (łączę jednego blaszaka przez kabel, a drugiego bezprzewodowo i wszystko działa znakomicie).
Jeżeli dystans ma być jeszcze większy, wtedy należałoby sięgnąć po router z serii TL (zielone, kosztują prawie 2 razy tyle).
 
Do góry