Problem z wyborem przyszłościowych studiów.

ToTylkoJa555

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam,
Mam ogromny problem z wyborem studiów. Zdawałam na maturze obowiązkowe przedmioty oraz chemie rozszerzoną, więc jeśli macie jakieś inne propozycje kierunków to będę wdzięczna za pomoc. Sama już wybrałam kilka kierunków jakie mnie interesują, jednak chciałabym wiedzieć, które z nich są najbardziej przyszłościowe, po których łatwo znaleźć dobrą pracę w Polsce. Wpisowe kosztuje niemałe pieniążki, dlatego chcę Was spytać o poradę. Wybrałam następujące kierunki na politechnikach:
*zarządzanie i inżynieria produkcji
*inżynieria biomedyczna
*inżynieria chemiczna i procesowa
*biotechnologia
oraz na studiach zaocznych interesuje mnie:
*finanse i rachunkowość

Chciałam również zapytać czy lepiej iść na studia dzienne czy zaoczne.
Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Chciałam również zapytać czy lepiej iść na studia dzienne czy zaoczne.
Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!
Na żadne :]
Kup sobie trochę literatury odpowiedniej i załóż jakiś biznes ; p
 

kim44

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja w ideę studiów zwątpiłem, jak jeden tłumok ode mnie z roku obronił się na 5, a przez caly czas studiów nic nie robił. I to wcale nie chodzi o to, że się zmobilizował. Przed obroną chwalił się jak to jego tatuś zna promotora.
Kiedyś studia wyższe to było coś, świadczyło o poziomie, a teraz to szkoda pisać. Dlatego nie idę na magisterskie, mam do gdzieś. Z doświadczenia widzę, że pracodawcy nie patrzą już na papierki z uczelni, lecz na fakt, gdzie się wcześniej pracowało, itp.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Na żadne :]
Kup sobie trochę literatury odpowiedniej i załóż jakiś biznes ; p
Ta, a praktyczne umiejętności z laba to jej potem magicznie do głowy wejdą po przeczytaniu tej literatury... To samo z projektowaniem, ale w sumie po cholerę inżynier od procesowej ma umieć zaprojektować reaktor, przecież on czytał odpowiednią literaturę.

Jeśli bierzesz pod uwagę wyjazd za granicę po studiach to inżynieria biomedyczna - kierunek ciekawy i praca podobno też jest, ale nie w PL. Ja bym wybrał ten.
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
@Keehl :
1) zarządzania nie warto studiowac
2) a z rezty i tak żeby byc coś wartym trzeba samemu pracowac, tak, żeby studia były formalnością.
Nie zrozum mnie źle, nie mówię "precz od studiów!", tylko "ucz się przede wszystkim sama", prosta filozofia, a to czy ktoś pójdzie czy nie to jego decyzja ; p To nie czasy komunizmu, gdzie inżynier był równoznaczny z uzyskaniem pracy, teraz liczy się wiedza i umiejętności przede wszystkim.
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
no to chyba jednak się zgadzamy ; )

niestety rzeczywistość jest nieco inna, ludzie traktują studia jak coś co od tak da im wiedzę i zaraz potem będą się o nich szarpać pracodawcy - nie tędy droga ; )
 

justyna888

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
132
Punkty reakcji
2
Miasto
kraków
co do zarzadzania i inzyniierii produkcji to zalezy jaki wydzial wybierzesz , jednak to nie tylko zarzadzanie , male elementy z tego sa i zwykle nikt nie pisze z tego pracy dyplomowej , za to jest duzo mechaniki i konstrukcji maszyn , ale po chemii rozszerzonej to najlepiej biotechnologie.
 

avava

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Miasto
Łomża
inżynieria chemiczna i procesowa lub biotechnologia :p zarzadzanie to glupota :p pozdrawiam :bag:
 

wariat1

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
LOL najbardziej przyszłościowy kierunek to ten, który nas interesuje.

Chyba mylisz pojęcia.

Do autora: polecam raczej zainteresować się czymś z rzadziej spotykaną specjalizacją, bo wszyscy liczni koledzy ze studiów stają się potem konkurencją na rynku pracy.
 

King Of Magic

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2009
Posty
150
Punkty reakcji
2
jak dziś rozwija się pozyskiwanie "ekologicznej?" energii, czy jak to nazwać. budownictwo, inżynieria środowiska o specjalizacji zw. z instalacjami, coś z mechaniką. prawda jest taka, że ludzie zawsze będą się budować, więc będą potrzebować instalatorów, czy to do instalacji elektrycznej, czy wodno-kanalizacyjne, czy co, albo klimatyzację gdzieś. :p
 
Do góry