Problem z twardym dyskiem!

Forseco

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich na forum. Jestem tu nowy i błagam o pomoc!!! A mianowicie, ostatnio przeinstalowywałem windowsa i zmieniłem podział partycji z 4 na 2. Po zainstalowaniu systemu okazało sie, że ubyło mi 30GB z 160GB. Jak to odzyskać!!! POMOCY!!!
 

bartolini177

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2008
Posty
186
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich na forum. Jestem tu nowy i błagam o pomoc!!! A mianowicie, ostatnio przeinstalowywałem windowsa i zmieniłem podział partycji z 4 na 2. Po zainstalowaniu systemu okazało sie, że ubyło mi 30GB z 160GB. Jak to odzyskać!!! POMOCY!!!


napewno Ci to nie przepadlo. Spokojnie. Włoż płytke instalacyjna i rob wsyztsko tak jakbys instalowal system. i przy wyborze partycji zobacz czy masz tylko te dwie partyycje i po ile maja GB. Jeśli bedziesz mial tyle GB ile powinno byc tzn ze jest wsyztsko dobrze.a jak nie to jeszce raz zaisntaluj system. mialem taki problme dwa razy i koinczylo sie zawsze na ponownym usunieciu wsyztskoich partycji i podzieleniu ich.
 

Forseco

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
bartolini177 juz próbowałem od nowa je podzielic i dalej mam 130GB a nie 160 (przy podziale też pisze ze mam do wykorzystania 130GB) próbowałem jakos je odzyskac przy pomocy programu Easy Recovery 6.1 ale nie da rady. pokazuje mi ze dysk ma pojemnośc 160GB a partycje mam podzielone na 30GB i 100GB (NTFS)
 

Misieeek

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2007
Posty
468
Punkty reakcji
0
Miasto
z Nienadzka
Poprostu włóż płytkę inst win i usuń wszystkie partycje, a potem stwórz takie jakie Ci pasują...
 

bartolini177

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2008
Posty
186
Punkty reakcji
0
Na pewno ci to nie zginelo... to musi byc cos z systemem... wyzeruj dysk i wgraj innego dosa. albo jeszce zrob tak: sciagnij linuxa i go zaisnatluj i zformatuj przy tmy te dwie partycje i zobacz czy przy linuxie ci wykrywa tyle Gb ile powinno. Jak tak tzn ze masz cos z systemem:)
 

destructive

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
3miasto
spokojnie, nic w przyrodzie ( i w komputerze) nie ginie:p zainstaluj system od nowa, powinno zadziałać. 30GB nie może tak sobie zniknąć.
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Jestem trochę śpiący i za cholerę sobie nie przypomnę gdzie to sprawdzało się ale to co ci ubyło to miejsce na dysku gdzie znajduję się kosz.
O!
Prawy przycisk na koszu i właściwości i tam masz pokazane ile i za co.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Linux. Jakikolwiek (ja od siebie polecam Fedorę ;)).
Wkładasz płytkę i dajesz instalację, a w niej znajdujesz część dotyczącą podziału dysku.
Jeśli nie ma na dysku nic ważnego, to usuwasz wszystkie partycje, wszystko co tam jest, a następnie zapisujesz. Uruchamiasz raz jeszcze komputer i sprawdzasz.

Jeśli to nie podziała, to sprawdź, czy dysk nie jest w jakiś sposób uszkodzony, oraz czy Twoja płyta główna obsługuje tak duże dyski.
 

Forseco

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
to tak jakby niepodzielona partycja, ale przy podziale partycji mam do podzielenia tylko 130GB a nie 160GB.

Bez_nazwy.jpg
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Przepraszam, ale czy Ty niewyraźnie widzisz?
Masz tam 150gb. Biorąc pod uwagę, że dyski zazwyczaj są troszeczkę mniejsze niż podana wielkość i pewnie ten dysk nie jest całkiem nowy, to wszystko jest w porządku.
 

Forseco

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
fffffddd.png

Chyba mnie nie doceniacie? Jeżeli prawie 7GB różnicy jest między wielkością liczoną w bajtach na 100GB dysku to chyba łatwo obliczyć jaka będzie na dysku 160GB
 

bartolini177

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2008
Posty
186
Punkty reakcji
0
Widzisz w windowsie jest taki plaik o nazwie System Volume Information zajmuje on zazwyczaj 1,5 GB ale u mnie zajmował 12GB... w linuxie tego nie masz... tutaj ci zamieszcam artykuly jak to usunac http://www.idg.pl/porada/90269.html http://support.microsoft.com/kb/309531/pl Ja mialem238GB a dysk o pojemnosci 250GB usunalem to cos i mam 250GB.

Jeszce mozesz odszukac folder recycler ktory bedzie widoczny dopiero po tym jak zrobisz tak jak oni napisali na tej stronce co ci dalem :)
 

bartolini177

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2008
Posty
186
Punkty reakcji
0
Poczekaj. Zrob jeszce to: W systemie Windows XP Home Edition z systemem plików NTFS można używać narzędzia Cacls, które jest narzędziem wiersza polecenia, do wyświetlania i modyfikowania list kontroli dostępu do pliku lub folderu (ACL, Access Control Lists). Aby uzyskać więcej informacji dotyczących narzędzia Cacls, wyszukaj słowo „cacls” w Centrum pomocy i obsługi technicznej systemu Windows XP.

1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie cmd, a następnie kliknij przycisk OK.
2. Upewnij się, czy jesteś w katalogu głównym partycji, na której znajduje się folder System Volume Information, do którego chcesz uzyskać dostęp. Aby na przykład uzyskać dostęp do folderu C:\System Volume Information, upewnij się, czy jesteś w folderze głównym dysku C (czyli, że jest wyświetlony monit „C:\”).
3. Wpisz następujące polecenie, a następnie naciśnij klawisz ENTER:

cacls "litera_dysku:\System Volume Information" /E /G nazwa_użytkownika:F

Upewnij się, czy znaki cudzysłowu zostały wpisane w pokazany sposób. To polecenie dodaje do folderu określonego użytkownika z uprawnieniami Pełna kontrola.
4. Kliknij dwukrotnie folder System Volume Information w folderze głównym, aby go otworzyć.
5. Jeśli po rozwiązaniu problemów chcesz usunąć uprawnienia, wpisz w wierszu polecenia:

cacls "litera_dysku:\System Volume Information" /E /R nazwa_użytkownika

PS.jaki masz system?
 

Forseco

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
może ma ktoś jeszcze jakis pomysł żeby przywrócić stracone 30GB
 

Forseco

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
Widzisz w windowsie jest taki plaik o nazwie System Volume Information zajmuje on zazwyczaj 1,5 GB ale u mnie zajmował 12GB... w linuxie tego nie masz... tutaj ci zamieszcam artykuly jak to usunac http://www.idg.pl/porada/90269.html http://support.microsoft.com/kb/309531/pl Ja mialem238GB a dysk o pojemnosci 250GB usunalem to cos i mam 250GB.

Jeżeli System Volume Information zajmował ci 12GB to we właściwościach dysku pisało że masz dysk 250 czy 238GB??? (chodzi mi o to czy te 12GB było zajętym miejscem na dysku czy wogóle go nie miałeś)
 
Do góry