Problem z rozmiarem pierścionka zaręczynowego.

Eselpe

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich, odrazu się przywitam bo jestem nowy;)
Mam pewien problem.
Otóż mam zamiar oświadczyć się dziewczynie, już wybrałem pierścionek, ma być robiony na zamówienie, ale mam problem. Nieznam rozmiaru partnerki palca:p!!! a musze go podać w najbliższym czasie do czasu aż kamień obrobią;P
I pytanie brzmi jak go zdobyć by się nie domyśliła;P

Odpada mierzenie innych jej pierścionków, gdyż nosi na innych palcach, a jeden który miała na tym, gdzieś zgubiła.

Że jestem pozytywnie pokręcony to każdy najgłupszy pomysł piszcie (oczywiście w miare rozsądku też;P), byle się nie domyśliła. Bo z jakichś żartów może się nie domyśleć że chodziło mi o rozmiar dla pierścionka;P

Pozdrawiam:)
 

odAdoZ

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2011
Posty
212
Punkty reakcji
5
poproś o pomoc koleżankę albo jej siostrę przyjaciółkę, kuzynkę
 

Eselpe

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
no właśnie powiadomić znajomych najbliższych i rodziny też nie chciałem. Ale to i tak by wiele nie pomoglo bo musieli by ją spytać, gdyż tak jak mówiłem niema na nim żadnego pierścionka, a sama też nie wie jaki ma rozmiar (kiedys mi tak mowila jak w jej rozmiar z pierscionkiem trafilem na chybił-trafił);P w nast wekend bedzie impreza wiec będę nocować u niej. Jakis pomysł co do tego, ma twardy sen;P myślałem by kawałek drucika delikatnego owinąć a potem go zmierzyć, lub odrazu palca zmierzyć czymś;p
 

xxxfeniks

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2011
Posty
91
Punkty reakcji
10
Miasto
kuźnia Hadesa
Pomysł ze zmierzeniem w czasie snu jest dobry :eek:k: możesz wcześniej przygotować "próbną" obrączkę z drucika, ale może któryś z jej pierścionków będzie pasował. Jeśli wcześniej jej kupowałeś już pierścionki, to możesz kupić srebrny (na miejsce zagubionego). Zobaczysz jaki ma rozmiar i posiądziesz upragnioną wiedzę.
 

Eselpe

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
xxxfeniks, z próbną obrączką z drucika niezły pomysł;D To tez sie wypróbuję....cala noc w koncu bede mial hehe;D moze u jubilera cos mi wypozycza na mierzenie, albo cos wlasnie z jej bizuteri zobacze....
 

Pira

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2009
Posty
139
Punkty reakcji
8
Wiek
36
Miasto
Olsztyn
Mojej koleżanki chłopak kiedyś dla zabawy zawiązał jej na palcu sznurek i ona nawet jakoś nie pomyślala, że chodziło o to że chce jej kupić pierścionek.(który po jakimś czasie dostała:))ale mi to wydało by się podejrzane:D Ja kiedyś chciałam kupić dla swojej przyjaciółki, a też nie nosiła... więc dałam jej przymierzyć swój, podałam jakiś głupi powód. a najlepsze że miała dokładnie taki rozmiar pierścionka jak ja:D Może poproś żeby jakaś jej koleżanka, czy siostra zrobiła coś w ten sposób jak ja. czyli np dała jej zmierzyć swój, przecież nie musi pytać;)))
a z tym podczas snu to też nawet dobry pomysł... tylko co zrobisz jak ona się obudzi?:D
 

Eselpe

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
a z tym podczas snu to też nawet dobry pomysł... tylko co zrobisz jak ona się obudzi?:D
tradycyjnie, głupka będę udawać hehe;P kiedyś komplet do snu dostała, i też jakoś udało mi się zmierzyć wcześniej hehe (a tam więcej wymiarów bo trzy);D co do mierzenia koleżanki czy siostry pierścionka tez dobry, tyle ze jej siostra nie nosi prawie nic;P i ma duże łapy;p a koleżanki spotyka raz na miesiąc z powodu studiów. Te którym ja bym zaufał i by nie podejrzewała ich. Z resztą wole nie ryzkować;P
 

Eselpe

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
no tak, lepiej mieć się na baczności;P jeden pierścionek mierzył 17mm, i dziś się wygłupiałem z dziewczyną, i jakoś tam zaczęło się z pierścionkami heh;P był luźniejszy na tym odpowiednim palcu, tak jakieś 2mm za dużo (czyli ok. 15mm jest tamten palec)...ale to u jubilera się spytam czy jej to wystarczy;P czy takie dane będą odpowiednie....bo jakiś jubiler męczybuła, nic jej nie pasuje;p
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
nałóż jej kapsla z tymbarka :D one maja takie zawleczki :p sesese
Ale pomysł z drucikiem jest dobry ^^ tak go dopasuj żeby go ładnie wziąć i zanieść jubilerowi :D
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
Na razie możesz to określić mniej więcej. Po zaręczynach oddacie go do złotnika na dzień na toczenie- zazwyczaj już w cenie zakupu jest poprawa rozmiaru obrączki
 

Eselpe

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Po zaręczynach oddacie go do złotnika na dzień na toczenie- zazwyczaj już w cenie zakupu jest poprawa rozmiaru obrączki
też tak myślałem, i jubilerowi powiedziałem w przybliżeniu a on (a raczej ona) że tak się nie da bo coś tam się rozjedzie itp itd:/ więc muszę zmierzyć;P najwyżej gdzie indziej wymiar zmienie jak coś
 
Do góry