Problem z psem

Status
Zamknięty.

Patryk Kreft

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam, mam młodą suczkę ma ona ok 4 miesiące u mnie jest 4 dzień. Nie ukrywam że jest z nią problem. Mam wiele zwierząt ale takiego psa to jeszcze nie widziałem. Ona nie chce jeść, unika kontaktu wzrokowego, jest leniwa, generalnie to idzie gdzieś w róg budy albo kojca (od urodzenia jest na dworze) i tam wkłada głowę i tak sobie stoi, udaje że nikogo nie widzi i że jej nie ma. Może tęskni ale ma towarzystwo które lubi(dwa psy). Jednak największy problem to to że ona nic nie chce jeść, jest bardzo wychudzona. Bardzo proszę o szybką pomoc nie wiem co mam robić
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Psy tak mają. Pewnie jest zaskoczna zamianą otoczenia i potrzebuje trochę czasu. Nie wiem, ale może się z nią pobawcie żeby poczuła że nie stanowicie dla niej zagrożenia, tylko jesteście przyjaciółmi. Może być tak że sie boi tamtych psów.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Być może jest zestresowana, więc musisz przede wszystkim dać jej dużo ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Jeśli zaistnieje taka potrzeba to karmić trzeba samemu. Podawać ręką małe kęsy, by poczuła, że o nią dbasz. Później stopniowo ją przyzwyczajać do samodzielnego jedzenia. Na samym początku w Twoim towarzystwie, by czułą się pewnie. Jak wszystko dobrze pójdzie, to i bez Twojej pomocy sobie poradzi i zobaczysz jakiego będziesz miał łasucha. Jeżeli jednak w dalszym ciągu nic nie będzie jadła, to musisz udać się do weterynarza, gdyż przyczyna może być całkiem inna. Psiak Ci zasłabnie, odwodni się i dopiero będzie problem. Nie bagatelizuj takiego zachowania. Jak nie dajesz rady, to zwyczajnie udaj się do specjalisty. To przede wszystkim dla dobra psinki :)

Odizolowałabym ją też od pozostałych psów. Może nie je, bo pozostałe jej wyjadają, bądź nie pozwalają. Tam obowiązuje hierarchia, która niektórym psiakom nie wychodzi na dobre.
 
K

KarM_zbanowany

Guest
Najprawdopodobniej jest zdenerwowana przebywaniem w nowym otoczeniu. 4 dni to za mało aby mogła się oswoić, kiedy u poprzednich właścicieli przebywała 4 miesiące i to ich uważała za swoich opiekunów. Z czasem piesek się oswoi do nowego miejsca, zdobędzie Twoje zaufanie, i pokocha swój nowy dom.

Nowe miejsce do dla ziwrezat duzy stres. Nie ma co sie dziwic. Mimo tego moze się zaakliamtyzowac.. Narazie potrzbuje duzo ciepla.
 
Status
Zamknięty.
Do góry