problem z pracą

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
Witajcie. Mam duży problem związany ze znalezieniem pracy. Od ponad miesiąca siedzę w domu i nie pracuje (z przyczyn zimy). Bardzo mnie to dołuję, bo za niepracowanie nikt mi nie płaci ale o to akurat się nie skarżę bo tak miało być. Szukam pracy gdzie się da, codziennie przeglądam ogłoszenia w prasie codziennej, internecie, chodzę po różnych miejscach pytając się o pracę, zostawiam CV i nic. Drukuję sobię ze 20 sztuk CV, idę na miasto i wchodzę byle gdzie i je zostawiam, ale najczęściej słyszę formułkę "Czy my wystawialiśmy ogłoszenie o pracę? - Yyy, nie, ale tak się przyszedłem zapytać, może kogoś szukacie? - Nie, nie szukamy i nie zamierzamy. - A to jest w ogóle sens zostawiać CV? - pytam, na co najczęściej odpowiadają - NIE. Ludzie, jak tu znaleźć pracę, może ja coś źle robie? Pomóżcie mi, powiedzcie gdzie tu jeszcze można uczciwie pracować, potrzebuję tej pracy. Długo zastanawiałem się, czy napisać w ogóle na forum z przyczyn mojej długiej nieobecności i mojej męskiej dumy - rzadko kiedy proszę kogoś o pomoc, a związaną z pracą w szczególności. Mam nadzieje, że zrozumiecie o co mi chodzi, ja już nie mam sił, pomóżcie
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Najlepiej szukaj wśród znajomych - mów im, że szukasz pracy, że jakby o czymś słyszeli to niech Ci dadzą znać. Te "gazetowe" ogłoszenia to najczęściej jest to lipa na maxa, albo zadośćuczynienie sprawiedliwości, żeby nikt nie powiedział, że ktoś nie fair został przyjęty choć często od samego początku gotowy kandydat już czeka.

Lepiej po znajomych szukać. Szczerze mówiąc sam też jeśli będę miał firmę to będę szukał wśród znajomych znajomych... Dlaczego ? Prawde mówiąc branie kogoś "z ulicy" to spore ryzyko, na które czasem nei można sobie pozwolić.
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
Taa, wsród znajomych, chłopie tu każdy martwi się o siebie, nikt Ci o pracy nie powie. Jak na początek dnia jestem zadowolony, bo mam jutro rozmowę kwalifikacyjną, aby wszystko poszło ok
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
Dlaczego mają nie powiedzieć? Z jednego, prostego sposobu - boją się o własną d*pę i każdy myśli, aby inni mieli mniej
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Dlaczego mają nie powiedzieć? Z jednego, prostego sposobu - boją się o własną d*pę i każdy myśli, aby inni mieli mniej
no to fajnych masz znajomych, skoro tak o nich mówisz ;) a swoją drogą jak ktoś może sobie zaszkodzić, jeśli np. pracuje w dziale obsługi klienta, a może załatwić kumplowi pracę np. na produkcji?
 
Do góry