Problem z podłaczeniem starego dysku

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
mam mały problemik, otóż kupiłem sobie nowy komputer i chcialbym podłączuć stary dysk pod niego w celu przerzucenia wszystkich smieci jakie tam zgromadzilem
ale niestety płyta którą mam chyba jest "za nowa"
znaczy wtyczki mi nie za bardzo pasują
taśmy które przesyłają "mądrości" z dysku na płyte i na odwrót są za wąskie
jest tylko jedno takie wejscie ale po podłączeniu tam dysku pojawia mi sie niebieski ekran a tam napis ze mam sprawdzic czy z dyskami jest wszystko wporzadku a najlepiej odłaczyć nowo podłaczony sprzęt
próbowałem już podłączać ten dysk i na master i na slaw i na cos pośredniego
wiecznie mam ten sam napis

co mam zrobić??
nie podaje jaki to hardware bo nie sądze zeby było potrzebne
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi... Jak podłączyłeś dysk ? Pod napęd ? Jako master ? Rozumiem, że nowy komputer ma dysk SATA (z wąskim wejściem) a stary dysk to PATA (z szerokim wejściem/taśmą) ?
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Nie możesz po prostu do sterej skrzynki podpiąc dysk napalić to wszystko na płytki i przenieśc na nowy ?? wewnt6ualnie do kumpla z pendrivem albo z mp3 ?
 

Doomcloud

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2007
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków/Łódź
Odepnij napęd optyczny i zamiast niego podłącz dysk, w końcu takie gniazdo musisz mieć na płycie. Albo idź do jakiegoś kumpla niech Ci to zgra na płyty, tak chyba najprościej :)
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
na mojej płycie mam tylko jedno wejscie szerokie
i wlasnie pod nie próbowałem podłączyć stary dysk i wtedy mi sie pojawia ten niebieski ekran
nie podłączałem nic pod napęd, wszystko osobno

wiem ze moge to wszystko zgrac na płyty
ale jaki ma sens tracić tyle płyt, wyszło by jakieś 20 DVD, skoro mozna podpiąc dysk do nowego kompa??

nie wiem jak to dokładniej opisać,
w skrócie to chce podłączyć dysk ze starego kompa do nowego ale nie wiem jak
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
A to moze jedna dvd-rw?

Wiem ze rozwiązanie lamerskie ale tylko takie mi przychodzi na myśl.

Tak jestem lamerem i czasem gram z WH.
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
przemieniałem zworki na wszystko co sie dało
5 możliwości dużo nie musialem sie namęczyć
a czy bios wykrywa ten dysk to szczerze nie wiem
komp mi sie tak wlacza ze nie widze zadnych tabelek
niemam ziellonego pojecia jak wejsc tam wogóle
pozmieniało sie troche od czasu jak powiedzmy byłem jeszcze w temacie
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Z tego co pamietam zworki w starych dyskach też mozna wpinac poziomo(i to tez cos znaczy) a tak wogule to ty nie masz naklepki na dysku?
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
info o zworkach ze np jak masz zworke na pierwszych dwóch to bedzie slave jak na drugim to master itd wczytaj sie w to i pokombinuj
 

Doomcloud

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2007
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków/Łódź
Nie podałeś jaki to dysk, jakiej firmy, jaka pojemność... Tak czy siak musisz mieć na płycie gniazdo IDE choćby po to żeby móc podłączyć napęd optyczny. Jak odłączysz napęd i podłączysz zamiast niego dysk to powinien Ci go odpalić obojętnie czy będzie na slave czy master. A jak nie to może z dyskiem jest coś nie tak... Popróbuj, odłącz wszystko i podepnij tylko sam stary dysk i zobacz czy Ci go wykryje (może jakiś konflikt robi), jak nie to idź do jakiegoś kumpla albo serwisu sprawdzić czy w ogóle jest sprawny.

Pozdrawiam
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
dysk jest sprawny na sto procent
wyjmowałem cd i podlaczałem pod niego dysk i na slav i na master i nic
są jakieś przejsciówki zeby przejsc ze starych wejsc na nowe??
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Sry, że w tym temacie.Ale nie chcę nowych tematów zakładać. Ale też miałem problem z dyskiem. Ale nowym ^_^ Kupiłem sobie 250GB. Podłączam. Starą 60 jako slave chciałem. Tyle, że jak instalowałem windowsa na tego 250GB... to wyskakiwało że ma 160 GB =_= No i nic nie dało się zrobić. Nawet partition magic. Więc po 10 formatach i kombinowaniach podłączyłem 60 jako master z windowsem. A 250 jako slave. Ale czy ktoś wie czemu tak się robiło? Kumpel jeden mówił, że windows XP nie odczytuje tak dużych. Tzn. może nie doczytywać. Bo był 2001 roku (tak?) i wtedy nie było ak dużych dysków. Ale nie wiem czy na pewno xD To jest na to szerokie wejście...eeee... PATA? nie wiem xP
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Zainstaluj co najmniej SP1, Goła Winda XP bez Service Packów nie obsługuje 48 bitowego LBA, czyli dysków większych niż 130GB lub "Uruchom". wpisz regedit. Naciśnij enter/ok. otwórz : HKEY_LOCAL_MACHINE potem SYSTEM, CurrentControlSet, Services, atapi i zaznacz Parameters Z menu edycja wybierz Nowy >> Wartość DWORD Nowej wartości nadaj nazwę EnableBigLba i naciśniej enter. Kliknij dwukrotnie na utworzoną wartość. wpisz 1 w polu Dane wartości. Kliknij OK. Zamknij rejestr. Jeśli jeszcze nie działa zresetuj kompa.
 
Do góry