Problem z partycjonowaniem w GParted

jezzy

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
164
Punkty reakcji
1
Wcześniej robiłem taK:
włączam Ubuntu Live CD i wypieram program do partycjonowania GParted i mam już Partycje
jak widać na obrazku z punktu 1.

I teraz postępuje wg demonstracji na portalu www.dobreprogramy.pl , z tej najwiekszej wymierzam 20GB na Linuxa. Zaznaczam ją w programie i tworzę na niej nową w wielkosci 512 mb w systemie linux-swam i wpisuje Free Space Wallowing (MB) na 0. tworzy się nowa partycja. Znowu powracam do tej 20GB i chce ją podzielić na dwie części jak w demonstracji ale wyskakuje mi błąd o tytule
"It is not possible to create more then 4 primary partitions"

Poradzono mi abym zrobił jedną rozszerzoną i podzielił je na mniejsze i teraz robie tak jak niżej ale znowu nie wychodzi: proszę o radę.



1. Na początku po włączeniu programu wszystko wygląda tak:



2. Wydzielam z partycji głównej 20GB, które będzie przeznaczone na linuxa:



3. Z tej wydzielonej 20GB robie 20GB Partycję Extended



4. Wydzielam 512MB na pliki wymiany



5. Pozostałość z 20GB dzielę na dwie połowy mniej więcej po 10GB:



6. Po zabiegach wygląda to tak:



7. Klikam na apply i wysakuje błąd:

 

perfect

Złodziej Zapalniczek
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
1 023
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Z wszond!
Jaka wersja Live CD. Jeśli 7.04 to jest to normalne, bo tam coś wogóle jest zrąbany program do partycji. Zrób je najlepiej w 6.10, albo jakimś programie do bezstratnego partycjonowania (broń Boże nie Windosowki).
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Spróbuj podzielić dysk z Windows'a za pomocą Acronis Disc Director lub Partition Magic.
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Ściągnij sobie wersję ISO programu GParted, wypal na płytkę i wtedy dziel dysk... A no i czy zdefragmentowałeś partycję z Windowsem?

@edit literówka xD
 

sunny32

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Powiedzcie mi.. czy to mozliwe ze podczas zmieniania wielkosci partycji programem Gpartet wykasowalam sobie system?
 

Quirel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
335
Punkty reakcji
10
Jeśli robiłeś to nieuważnie i zaznaczyłeś coś więcej, niż chciałeś, to możliwe. Jeśli jednak nie zaznaczyłeś nic więcej, ponad to co chciałeś, wówczas wg. mnie nie taka sytuacja nie ma prawa nastąpić. Program powinien zgłosić wyjątek i przerwać działanie (przynajmniej tak nas uczą :) ).
 
Do góry