Problem z napędem DVD.

Kamil G.

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2006
Posty
222
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z daleka...
Witam. Mam taki o to problem. Coś jest nie tak z napędem DVD. Gdy wkładam do tego napędu płytę DVD to nie chce mi jej otworzyć. Z napędu wydobywają się dziwne dźwięki na początku słychać dziwny pisk jak by płyta się rysowała a po chwili płyta tak jak by podskakiwała albo się trzęsła czy coś w tym rodzaju. Jedynym sposobem jaki znalazłem na otworzenie płytki jest resetowanie komputera. Gdy komputer się włącza to wiem kiedy się ta płyta uruchomi normalnie po tym że nie ma tych dziwnych trzasków. Resetuje komputer do skutku. Dodam że zwykłe płyty Cd odczytuje bez żadnych problemów. Czy to może być winna jakiegoś innego urządzenia niż DVD. Bo gdy kupiłem komputer to miałem DVD Sony ale wtedy jeszcze płytki DVD nie były tak rozpowszechnione i przez parę latek nie sprawdzałem czy działa to DVD. Gdy się przekonałem że nie działa to koleś u którego kupowałem kompa wymienił mi DVD Sony na Samsunga (wałek). No i to DVD działa tak jak opisałem powyżej. Jeżeli ktoś wie co może być grane to z góry dzięki za pomoc.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Spróbuj podłączyć napęd pod inną taśmę ...
 

Kamil G.

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2006
Posty
222
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z daleka...
Acha nie wiem czy już tego nie próbowałem ale sprawdzę dla pewności.
 

MHz

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2006
Posty
172
Punkty reakcji
0
Wiek
18
jeśli nie czyta DVD ale czyta CD to laser się zużył i tyle ... kup nowy napęd cena nie powinna przekroczyć 50zł
 
Do góry