Problem z myszką

qbit

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2007
Posty
101
Punkty reakcji
0
Witam
mam problem z myszka. Otoż kursor samowolnie "spaceruje" po ekranie. Dzieje sie tak nawet gdy nie dotykam myszki. Strasznie trudno jest najechac na jakiś punkt(np. link do strony, albo ikonke) na ekranie. Mysz mam nowa, stara chodziła dobrze do pewnego czasu, a potem zaczeły sie takie problemy, wiec kupilem nowa i jak sie okazalo niepotrzebnie :/. Podkładke mam jasnozielona, jednokolorowa, a na bialej kartce, czarnej lub niebieskiej podkładce myszki w ogole nie mozna uzywac. Najczęsciej, niezależnie od podakładki, kursor ucieka w prawy górny róg ekranu, chociaż zdarza się ze chodzi w kólko. Ciezko nim poruszać, poniewaz-chociaz czasami sie uspokaja. Czytałem juz wiele forów na ten temat, ale zadno z rozwiazań do tego przypadku nie pasuje. Można odrzucic złą podkładkę(wcześniej wszystko bylo w porządku), sterowniki, wirusa(niedawno mialem wymieniany dysk(przed wymiana też źle chodzila) i nie instalowalem nowych urzadzeń. Obok myszki mam głośnik oraz podczerwień-ale watpie zeby to bylo przyczyna, poniewaz wczesniej to nie przeszkadzało. Jeśli ktos spotkał sie juz z tego typu problemem, albo wie jak go rozwiazac to bylbym wdzięczny.
 

qbit

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2007
Posty
101
Punkty reakcji
0
kup se nowa myszke - mi pomoglo... albo ci sie sypie plyta glowna
Pisalem, że mysz własnie dlatego zmienilem, a płyta główna była dość niedawno wymieniana :/. co tu robic? wie ktos?
 

8-) LoL (-8

Farciarz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
1 039
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Laskowice Pomorskie
sprawdz czy nie masz zadnego wirusa, sprobuj od kogos zalatwic sobie najzwyklejsza myszke z kulka. a i masz podkladke pod mysz? jesli tak to zmien na kartke papieru albo odwroc podkladke na druga strone. moze cos to da a moze nie... to nicze plyta byla nie doawno wymieniana, przecierz moze w kazdej chwili cos sie z nia stac, wez swoja mysz do kumpla i sie okaze...
 

Githany

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
264
Punkty reakcji
0
Niekontrolowane wędrowanie kursora może być spowodowane wirusem, ale...

Czy myszkę masz na USB czy na PS-2?

Jeśli na ps-2 a masz przejściówkę, spróbuj podłączyć na USB (być może będziesz musiał uruchomić w BIOS tzw "legacy devices"), i odwrotnie, jeśli masz na USB, spróbuj podłączyć na ps-2 i sprawdź, czy objaw nadal występuje.
 

AnnaMaria8

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2006
Posty
60
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Jeśli trzymasz mysz optyczną na podkładce to wystarczy, że zdejmiesz ją z niej. Myszki z kulką trzyma się na podkładce, żeby sie kulka nie ubrudziła. Pod optyczną nie trzymaj podkładki. Mam nadzieje, że pomogłam :)
 

qbit

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2007
Posty
101
Punkty reakcji
0
Myszke mam PS/2. To na pewno nie jest wirus, ponieważ na starym dysku problem też występował. Zdejmując podkładkę lub podkładając biała kartkę to kursor ucieka całkowicie na lewą stronę ekranu i nie ma szans zeby go stamtąd "wyciągnąć", a myszki z kulką raczej nie załatwie, bo prawie wszyscy pozmieniali na optyczne i mało kto ma z kulką :/. Być może to jest problem z płyta główną. Na szczęście kupuje nowego kompa za 1-2 miesiące-tylko nie wiem czy wytrzymam z tą myszka heh. się okaże. thx
 

Githany

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
264
Punkty reakcji
0
Spróbuj załatwić sobie przejściówkę - każdy, kto ma nową myszkę, na pewno ma taką z PS-2 na USB. Zobacz, może faktycznie złącze masz walnięte.
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
Masz biurko, które odbija światło, kup sobie podkładke, albo nowe biurko
 
Do góry