problem z miciem

Krzysiekkkkxo

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich, więc zakupiłem mikrofon dynamiczny do nagrywania. Wiem że lepszy jest mic pojemnościowy lecz mam ważniejsze sprawy niż mikrofon i kupiłem dynamiczny bo są tańsze. Otóz problem jest taki że po 1 podłączeniu do komputera mikrofon działał cicho lecz działał lecz jak teraz podłączyłem drugi raz nic słychac tylko bardzo cicho szum mimo że się do niego wydzieram wiem ze przydał by się przedwzmacniacz lub mixer ale nie jestem przy kasie i prosze o rade a mikrofon działa po podłączyłem pod wieże i działa bez zarzutu. Jak ktoś wie coś na ten temat proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuje. ;]
 

porost

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Ale cicho jest przy przetwarzaniu dźwięku (znaczy się - mówisz -> jak słychać przez głośniki) czy przy nagrywaniu też (spróbuj coś nagrać i odtworzyć)?
 

Krzysiekkkkxo

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
jak nagram przez program cool pro editor czy objetnie co to slychac baaaardzo cichy szum nic więcej jak przeorbie plik na mp3 to i tak slyschac tylko ten cichy szum
 

porost

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Jeżeli w mikserze grzebałeś i wszystko jest na maksa, podłączyłeś do odpowiedniego wejścia na karcie dźwiękowej; to wina leży po stronie tej ostatniej, nie mikrofonu.
 

Krzysiekkkkxo

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
to nie moja wina mikrofon jest dobrze włączony a próbowałem już nagrywać przez 3 programy w każdym usłyszałem to samo bardzo ciche szszszszszszszszsz ;/
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Start > Panel Sterowania > Dźwięk mowa i urządzenia audio > Dopasuj głośność systemu > (zakładka) głos > Nagrywanie głosu > Sprawdź czy masz wszystko na max. Masz w tej samej zakładce tylko nieco niżej przycisk : Testowanie sprzętu. Wciśnij i postępuj według instrukcji.
 

sneaksock

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2009
Posty
118
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich, więc zakupiłem mikrofon dynamiczny do nagrywania. Wiem że lepszy jest mic pojemnościowy lecz mam ważniejsze sprawy niż mikrofon i kupiłem dynamiczny bo są tańsze. Otóz problem jest taki że po 1 podłączeniu do komputera mikrofon działał cicho lecz działał lecz jak teraz podłączyłem drugi raz nic słychac tylko bardzo cicho szum mimo że się do niego wydzieram wiem ze przydał by się przedwzmacniacz lub mixer ale nie jestem przy kasie i prosze o rade a mikrofon działa po podłączyłem pod wieże i działa bez zarzutu. Jak ktoś wie coś na ten temat proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuje. ;]
Z tego co opisałeś wynika że słychać jedynie prąd podkładu wzmocnienia. Bardzo możliwe że mikrofon ma impedancję i czułość niezgodną z parametrami karty na Twoim kompie. Mikrofony audio podłączone bezpośrednio do kompa (bez fantomu i przedwzmacniacza) rzadko dobrze się spisują. Osobiście polecam zwyczajne mikrofony elektretowe (takie jakie stosuje się w dyktafonach, mikroportach). Są po pierwsze tanie, po drugie bardzo czułe i zbierają dźwięk bez wstępnego wzmocnienia nawet z odległości kilkunastu metrów.

pozdrawiam :papa:
 
Do góry