Problem z konwersją z mp4 do avi

oktawan75

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2012
Posty
13
Punkty reakcji
1
Witam
Sciągnąłem sobie filmik z you tube który zapisał mi się w formacie mp4. Po nagraniu na pendrive plik bez problemu został odtworzony w telewizorze lcd. Chciałbym natomiast zgrać plik(ki) na płytę dvd by móc odtwarzac w odtwarzaczy DVD ( nie kino domowe). Po konwersji z mp4 na avi. i wypaleniu na płytę i po włożeniu krążka do dvd plik nie chiał odpalić. Jest on widoczny w menu ale nie chce wogóle odpalić, divix-y w avi. mi sie odtwarzają. Jaka jest tego przyczyna?. Czy to kwestia ustawień przy kodowaniu?
 

Bogumił Kania

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
205
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Łódź
.Avi to zasadniczo mpeg2 a mp4 to jak widac po rozszerzeniu mpeg4.
Zostaje konwersja jakimś programem. Ja na linuchu robie jak potrzebuje to za pomocą "mobile media converter". Jest chyba za free na winde poszukaj po nazwie w google. Jak nie to kombinuj inaczej.

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
 

oktawan75

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2012
Posty
13
Punkty reakcji
1
Mam prośbe by czytać uważnie posty. Ja przekonwertowałem plik i dvd nie odtwarza. Konwertowałem AVS Video Conwerter, moze spróbować innym programem?
na ekranie wyswietla tylko tytuł, jak dam play to plik nie rusza w dvd.
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Ty także czytaj uważnie. Kolega forumowicz napisał ci o sposobie konwersji bo najwyraźniej z tym masz właśnie problem. Osobiście używam After Effects - wersja testowa pomoże bezbłędnie skonwertować plik i nie tylko [obróbka obrazu, poprawa jakości, dodanie intro/outro itd].
 

oktawan75

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2012
Posty
13
Punkty reakcji
1
Nie wiem w ktorym miejscu jest mowa o konwersji cytuje: "Zostaje konwersja jakimś programem. Ja na linuchu robie jak potrzebuje to za pomocą "mobile media converter" ja tu widze zdanie o sprobowaniu uzyciu innego programu a nie sposobie konwersji ale ilu ludzi tyle sposobow rozumienia, a co do Mobile Media Converter nie ma na pokladzie formatu mp4 przynajmniej ten ktorego sciagnalem..
 
G

geniuss

Guest
Spróbuj zmienić kodeki wideo podczas konwertowania np. Xvid - musisz upewnić się jakie są odtwarzane przez twój odtwarzacz.
 
Do góry