problem z komputere.

niepowazna

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
121
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Ehh jeszcze trochę i powiecie, że wszystkie zakładane przeze mnie tematy dotyczą jakiegoś problemu wrrr

Chodzi mi o to, że mój komputer zawsze chodził bez zarzutu nie miałam z nim żadnych problemów. Aż tu dziś wydarzyło się coś dziwnego. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z problemem pewnie niewiele, ale zainstalowałam sobie simsy 3 i grając może z 10 minut w gierkę, komputer mi się wyłączył. Najdziwniejsze było to że nie mogłam go włączyć, reagował, ale natychmiast bo wciśnięciu guzika wyłączał się, po pewnym czasie z nerwów uderzyłam w prawy bok skrzyni i już reagował dłużej ale nadal się wyłączał, powtarzając czynność włączył się, pojawia się jakiś komunikat i po wciśnieciu F1 działa, ale wcześnie nawet po wydawanych przez niego dźwiękach można było wyczaić że jest coś nie tak, na razie jest ok, ale chciałabym wiedzieć czym to było spowodowane i może powinnam wyłączyć komputer? Przepraszam za mój niezbyt naukowy/komputerowy język ;)
 

dastin

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
KRAKÓW
mmm ja obstawiam że miałeś za duże temperatury i dlatego dla bezpieczeństwa sie wyłączył... przeczyść go w środku dokładnie... a jak to nie pomoże to może zasilacz jest za słaby.. ale to pomyślimy o tym potem :)
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
a ja mam takie pytanie , nie włączał się wcale tzn zero reakcji czy było słychać jak chodzi tylko monitor się nie załączał ??
 

niepowazna

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
121
Punkty reakcji
1
Wiek
35
było słychać jak próbuję się załączyć ale to trwało może z 2 sek. i ponownie się wyłączał. Monitor był cały czas wyłączony.
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
Ja miałem podobny problem ale u mnie była to płyta główna , ale jak pisałaś że gdy włączyłaś Sims 3 to uważam że przyczyną jest przegrzanie się procesora , lub ram . Jeśli problem nie będzie się powtarzał to dobrze ale na wszelki wypadek ja bym zamontował sobie jakiś dodatkowy wiatrak
 

niepowazna

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
121
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Teraz to już kaplica, chłopak otworzył mi go żeby mógł lepiej "oddychać" i faktycznie kilka razy popykałam w simsy ale może 2-3 razy. Aż tu nagle rano jak go włączyłam coś zaczęło dziać się z obrazem (skakał, pokazywały się kolorowe linie...) i się wyłączał. Teraz to w ogóle już nie reaguje, na początku myślałam ze to może monitor, ale monitor spr i jest ok. Jak włączam komputer to reaguje słychać jak chodzi palą się wszystkie diody ale zero reakcji jeśli chodzi o monitor. POMOCY co z nim może być?
 

kaczyx

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
Rabka - Zdrój
Przeczyść wszystkie styki do grafiki, sprawdź kabel do monitora - > poruszaj nim choćby, zobacz na stan karty graficznej (czy jakiś układ nie jest spalony).
Druga sprawa zrestartuj ustawienia cmos - wyciągnij bateryjkę, włącz komputer, wyłącz, włóż bateryjkę, włącz.
Trzecia sprawa sprawdź działanie swojego radiatora (wiatraczek).
 

niepowazna

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
121
Punkty reakcji
1
Wiek
35
radiator działa sprawnie.
ustawienia zresetowane.
brak karty bo mam zintegrowaną, wszystkie styki sprawdzone.
I nadal dupa zero reakcji komputer chodzi ale monitor nie reaguje :/
 
Do góry