Problem Z Kompem

Marcin1992

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2006
Posty
256
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Elbląg
mam taki dylemat mam 200 zł i nie wiem czy kupić ram czy lepiej jeszcze troche uzbierać i kupić sobie procesor doradzi mi ktos??
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
To już zalezy od reszty sprzętu.Jeżeli jedna ważniejsza część jest słaba a druga mocna to wtedy ta mocna czesc nie rozwinie pełnej mocy np.na nic ci dużo ramu jeśli procek jest słaby.
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
moze bedzie to głupie ale ja bym kupił lepszą karte muzyczną jakbym miał 200 zł. bo mam zintegrowaną
ale na Twoim miejscu, to zalezy od wieku płyty bo tam chyba trzeba dobrać procka do odpowiedniej płyty, jakoś tak, co do ram, to moze fakt ze jedno bedzie chodziło gorzej z duzymi róznicami, ale mam kumpla i on miał procek 300mMHz i chyba i on mial jakos przeszło 700 ramu, no i mu ramy pociągały procka, drugi znowu mial 1Ghz i 256 ramu to troche procek dociągnął, najlepiej zrobisz jak pujdziesz do sklepu sie popytac i oni Ci powiedza co bedzie lepsze dla Twojego sprzętu
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
najlepiej powiedz co masz za sprzet bo inaczej to tylko gdybanie
 

Marcin1992

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2006
Posty
256
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Elbląg
sprzęt mam taki:
128 pamięci ram
procesor 900mhz (celeron)
karta graficzna geforcet2
karta dzwiękowa w procesorze
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
pamiec RAM przechowuje to co "wymysli" procek, zeby mógł "myśleć" nad nastepnymi rzeczami i to co jest Ci aktualnie potrzebne wydobywane jest wlasnie od nich,
ogólnie mówiąć RAMy robią tak że klamot szybciej/wydajniej chodzi

z kompem widze ze masz problem, cudów nie bedzie, dobrym pomyslem bylaby praca na wakacje i kupno odrazy plyty głównej procka i ram odrazu, ale jesli jestes taki jak ja i niechce Ci sie, to kup ramy na tak starym sprzecie na kupnie procka jesli go wogule dostaniesz w sklepie, tylko stracisz
no ale jeszcze raz cudów nie bedzie, jesli podniesiesz ramy (za 200zł bedzie 256, pewnie masz sdram)
nie powinienes odczuć żadnej różnicy
wiec jesli nie grasz na tym kompie i nie zalezy Ci na nowych grach, to lepiej wez te pieniazki i alno wez swoją panią na miły wieczów, bądz weż kolegów i poprosu te pieniądze ROZP........OL
 

Marcin1992

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2006
Posty
256
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Elbląg
jednak wybiore wersje tą co mi polecili ze sklepu procesor 2 ghz+płyta główna+256 pamięci ram=500zł
albo go sprzedam ale za niego by nikt nie dał nawet 100 zł nie??
 
Do góry