Problem z głośnikami

Dołączył
13 Luty 2010
Posty
627
Punkty reakcji
38
Wiek
31
Miasto
There's a hole in the world like a great black pit
Witam mam problem z głośnikami. Są to "Głośniki multimedialne 2.1 AS-3100" firmy "Apollo". Problem polega na tym, że działa mi tylko prawy głośnik, a konkretnie głośnik, który komputer uważa za prawy. Otóż: jeżeli kabel łączący głośniki z subwooferem jest podłączony do końca, to komputer uważa głośnik prawy za prawy i działa tylko prawy. Jeżeli kabel jest lekko niedociśnięty, to komputer uważa lewy głośnik za prawy i działa tylko lewy. Jeżeli kabel jest w ogóle niedociśnięty (ta metalowa część dosłownie leży końcówką w otworze), to komputer uważa, że prawym głośnikiem są obydwa i głos leci z obydwu. Problem w tym, że komputer odmawia nadawania z głośnika lewego. Sprawdziłem za pomocą programu "Menedżer Realtek HD Audio" i cokolwiek bym nie zrobił, jakkolwiek bym nie ustawił kabla, to leci tylko głos, który powinien lecieć z głośnika prawego. Kiedy przychodzi czas na głośnik lewy, to odpowiada mi cisza.

Czy wie ktoś o co chodzi? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.


--------------------------

Ok. Już naprawiłem - temat do zamknięcia.
 
M

Mushkin

Guest
Imo jeśli działa za każdym razem JEDEN kanał to miałeś po prostu ustawione na Mono... Nie wiem jak w Realteku to możliwe... Pochwal się jak naprawiłeś.
 

Zbyszek50

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Może po prostu kup nowe. Głosniki naprwade nie są drogie teraz, ja ostatnio kupiłem do firmy głośniczki
Creative Inspire 245 2.0 retail i zapłaciłem koło 60zł. Popatrz w sklepie 3kropki.pl mają bardzo duży wybór, coś znajdziesz. pozdrawiam
 

grider

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
48
Punkty reakcji
0
Żenada. Jak masz pisać takie herezje to nie pisz nic. Logiczne jest że autor nie chce kupować nowych głośników tylko naprawić stare. Jak Tobie system wywala BSODa to też nowy komputer kupujesz?
 

DiZZaX

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Pobaw się w karcie muzycznej ;) spróbuj odinstalować i zainstalować jeszcze raz sterowniki ;)
 
M

Mushkin

Guest
Zaczekajcie, przecież autor już rozwiązał problem, więc o czym mowa?
 
Do góry