Problem z dyskiem twardym?

Delgado88

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2008
Posty
146
Punkty reakcji
0
Witam, ostatnio coraz bardziej irytuje mnie praca mojego systemu a mianowicie podczas prostej i dosc czestej czynnosci wykonywanej na moim laptopie z Win7Ultimate.

Kiedy klikam prawym na plik w folderze najpierw w nagłówku folderu pokazuje mi sie "(brak odpowiedzi)" i czeka okolo 10 sekund zanim rozwinie sie lista!

Mowiac krótko cały system chodzi mi bardzo wolno a windowsa instalowalem jakies 4 miesiace temu do tego moj laptop strasznie sie grzeje
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Ja całkiem niedawno wymeniałem dysk, ponieważ stary mi padł. Wymieniłem na lepszy i od tego czasu zauważyłem, że mój laptop dużo szybciej się nagrzewa, przez co mam problemy z szybkością i sprawnością pracy całego systemu.

Co do systemu operacyjnego, to nie wiem co ty tam masz na tym kompie. Jeśli masz dużo plików, to po prostu usuń część i zobacz, czy nastąpi jakaś poprawa. Jeśli nie, to format i wgraj jeszcze raz Windowsa. Jeśli to nic nie da, to idź do jakiegoś sklepu z komputerami, weź sobie liste sprzętów jakie masz w laptopie i zapytaj się gościa, od czego to może zależeć.
 

Karolek22

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Być może Twój dysk ma dużo tak zwanych bad sectorów. Zrób analizę programem MHDD i ewentualnie zerowanie dysku w celu jego naprawy.
Więcej na temat analizy przeczytasz tutaj.
Natomiast tutaj masz poradnik dotyczący zerowania dysku.
Pamietaj, że zerowanie moze Ci usunąć pliki, ale coś za coś.
 
Do góry