Problem w postaci krwawienia dziąseł

Z

zypek84

Guest
Witam,
mojej siostrze doskwiera problem krwawiących dziąseł, czy powinna stosować jakąś inną pastę niż wszyscy domownicy?
Czy pasta może mieć wpływ na poprawę jej sytuacji? Czekam na pomocne komentarze.
 
Z

zypek84

Guest
Zgadza się, przyczyną jest nieodpowiednie szczotkowanie, ale w sieci odnaleźliśmy również informacje, że przy stosowaniu pasty, która leczy takie problemy efekt jest znacznie szybszy. Po za tym w sieci piszą również, że stosując odpowiednie pasty można zminimalizować ryzyko choroby.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
W podanym przeze mnie linku też była taka informacja :) Chodziło mi bardziej o to pierwsze pytanie "czy powinna stosować jakąś inną pastę niż wszyscy domownicy?" - sądzę, że nie jest to koniecznością, ale oczywiście można :)

Samemu natomiast warto zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej. Szczotkowanie, stosowanie nici dentystycznych oraz płukanie jamy ustnej zatrzymuje rozwój bakterii i ogranicza ryzyko wystąpienia stanów zapalnych.

Nie zaszkodzi także spróbować specjalnych produktów (past, płynów) przeznaczonych dla osób z wrażliwymi dziąsłami.

Starym domowym sposobem na krwawiące dziąsła jest płukanie jamy ustnej naparem z szałwii lub rumianku.
W takim razie radzę udać się do apteki i zapytać o takie produkty, ewentualnie można jeszcze spróbować tego "starego domowego sposobu" :)
 
Z

zypek84

Guest
Zadzwoniłem do koleżanki dentysty (nie wiem czemu na to wcześniej nie wpadłem) i powiedziała by kupić w aptece pastę Ajona, ponoć przyśpiesza leczenie problemów związanych z krwawieniem dziąseł. Wcześniej taka pasta nie była mi znana, kupimy w aptece i zobaczymy jak się sprawdzi
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Witam,
mojej siostrze doskwiera problem krwawiących dziąseł, czy powinna stosować jakąś inną pastę niż wszyscy domownicy?
Czy pasta może mieć wpływ na poprawę jej sytuacji? Czekam na pomocne komentarze.

Tak, powinna stosowac specjalna paste i najlepiej tez zel na dziasla. Dobrze tez by bylo gdyby dostarczyla sobie wiecej witaminy K. w necie nawet mozesz poczytac gdzie jest zawarta a o ten zel i paste nawet w aptece zapytaj.
 
Z

zypek84

Guest
Znalazłem w sieci stronę o tej paście, o której pisałem http://www.ajona.pl/ajona.html
Piszą, że hamuje krwawienie dziąseł i jest to koncentrat (tego szczerze mówiąc dokładnie nie rozumiem, bo koncentrat kojarzy mi się z koncentratem pomidorowym ;-) )
 

Meszek

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2008
Posty
364
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Katowice
Jeżeli krwawienie dziąseł występuje, jako objaw złego szczotkowania, to wybór pasty ma tu drugorzędne znaczenie, gdyż to nie pasta jest problemem. Osoba taka powinna zwrócić uwagę na sposób, w jaki myje zęby - robić to delikatniej. Należy też zwrócić uwagę na włosie szczoteczki tj. czy nie jest za twarde? Dopiero następnym etapem jest wybór pasty i np. kupno takiej, która łagodzi podrażnienie dziąseł. Działanie w odwrotnym kierunku jest bezzasadne. To tak, jakby ktoś mył zęby papierem ściernym, dostrzegał krwawienie dziąseł i state szkliwo, a pytał o to, czy nie powinien zmienić pasty. ;)
 
Z

zypek84

Guest
Siostra twierdzi, że zmieniła "styl" szczotkowania, ponoć dowiadywała się jeszcze o to co dalej powinna robić, kupiliśmy tą pastę Ajona, sam jestem ciekaw efektów, zresztą napiszę o tym jak idzie leczenia na forum.
 
R

rabunia89

Guest
Z Ajony korzystałam przez wiele tygodni. Miałam właśnie problem z dziąsłami, ale na szczęście wszystko skończyło się powodzeniem. Z dnia na dzień krwawienie dziąseł było coraz mniej dokuczliwe, aż w końcu udało się całkowicie temu zapobiec
 

Łukasz power

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Wólka B.- Gniewoszów- Kozienice
Może niezbyt tym pomogę, ale polecam ELMEX i najlepiej zmienić szczoteczkę na lepszą.
Mi ELMEX pomaga (nie krwawi mi z dziąseł, zero próchnicy itp. itd)

Ale najwięcej pomaga jednak pasta z tego co mi wiadomo a nie szczoteczka.
 
Z

zypek84

Guest
Powerok dzięki za sugestie, ale od kilkunastu dni myje pastą Ajona. Szczerze mówiąc postęp jest widoczny, gdyż coraz rzadziej mam problemy z krwawieniem dziąseł, w zasadzie w tym tygodniu raptem raz krwawiły mi dziąsła.
 

paeja

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Hmm, zypek84, to jak to w końcu jest, Tobie krwawiły zęby czy siostrze?:) Ale fajnie, że pasta Ajona jest taka skuteczna...:p
 
P

papryka9

Guest
Pasta też ma duze znaczenia, najlepiej wybrac taką specjalną, która nie podrażnia dziąseł. Oczywiście używamy też miękkiej szczoteczki:) Bez wizytu u dentysty się jednak nie obędzie, to może być coś poważnego na przykład początki paradontozy
 
Z

zypek84

Guest
Pozwoliłem się siostrze wypowiedzieć na forum ;-) Skuteczność pasty potwierdzam, bo myję już dłuższy czas.
 
R

rabunia89

Guest
Ajona to bardzo dobra pasta, również myje nią stale. Mi akurat pomogła na problemy z oddechem, ale kolega właśnie miał ją przepisaną na krwawienie dziąseł.
 
Z

zypek84

Guest
Miękka szczoteczka? Jesteś pewien? Bo gdzie indziej czytałem nawet o szczoteczkach elektrycznych, czyli całkowitej przeciwności. Gdzie się nie zajrzy do inne wskazówki ;/
 
R

rabunia89

Guest
Z tego co wiem, miękka szczoteczka również przyczynia się do polepszenia stanu dziąseł. Wiadomo, że twarda szczoteczka podrażnia dziąsła, co może pogorszyć ich stan. Dlatego też, siostra niech prócz Ajony zakupi sobie również miękką szczoteczkę.
 
Do góry