Prezenty

Status
Zamknięty.

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Witam,

zbliżają się święta i czas najwyższy pomyśleć o prezentach. Powiem szczerzę, że myślałem o tym już jakiś czas, jednak nic konkretnego nie przyszło mi do głowy. :)
Macie jakieś propozycje prezentów dla rodziców? Co Wy kupicie w tym roku swoim najbliższym? Oprócz tego chciałbym się od Was dowiedzieć co polecacie do kupienia ewentualnej partnerce. ;) Chociaż nie wiadomo jak to wyjdzie, to jednak warto mieć już zawsze jakiś plan. Może płytę CD z muzyką? Książkę? Jeśli książkę, to jaką? A może jeszcze coś innego? Raczej chciałbym, by tak oklepane rzeczy jak perfumy odpadły. Może coś humorystycznego z jajem? :)
No i nie chciałbym, by to wszystko wyniosło mnie aż zbyt wiele. :D
 

kowanowa

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
No wlaśnie w tym samym celu tu zawitałam...
prezenty prezenty prezenty... :O
potrzebuję kupić prezent dla bliźniaków wiek prawie 2,5 roku.
i dla rocznego dziecka (siostrzeńców i bratanków się uzbierało), a ja kompletnie nie mam pomysłu co im kupić.
Jak u nich ostatnio byłam to widzę że mają dużo zabawek i że rodzice wolą edukacyjne jeżeli juz...
najgorsze jest to że kasowo nie mogę poszaleć. optymalnie było by wydać na prezenty dla całej trójki 150zł
Czy jest to w ogóle możliwe?

dla siostry chciałabym kupić zestaw 6 kubków. Jakieś ładne żeby były i też do 80zł.
macie jakieś propozycję?

i coś dla brata i bratowej... może być coś wspólnego dla pary... brak pomysłu... ona artystka, on elektryk/komputerowiec -urządzają dom bardzo schludnie, wszystko jest starannie dobrane przez artystkę i ciężko się nie wygłupić.

Dla chłopaka myślę o stoliku pod laptopa do łóżka, jedyne na co udało mi się wpaść... generalnie jest mega trudny, bo co potrzebuje to sobie sam kupuje. żadne sprzęty nie wchodzą raczej w grę bo gdy coś zakupuje musi mieć najlepsze, wcześniej przez ileś tygodni analizuje najlepsze oferty itd... nie wiem co mogłabym mu kupić... stolik to jedyne co mi przyszło do głowy, chociaż wiem że i tak jest słabe... zasługuje na dużo lepsze.

dla mamy -na razie brak total pomysłów...

i jeszcze dla rodzinki siostry i brata potrzebuję czegoś na mikołajki... masakrito zbankrutuję.

Przepraszam, że tak zasypałam... zdaje się jakby misją niemożliwą zdziałać to wszystko...
Może podrzucicie jakieś pomysły? Jak wy rozwiązujecie temat prezentów?
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
u Mnie z prezentami też jest ciężko. Najbardziej boje się nie trafic i później patrzeć - jak druga osoba NIBY SIĘ CIESZY! dlatego u Nas w rodzinie od lat ... mówimy sobie przez cały rok o wszystkim co by sie przydało! Ojciec nie wie co dostanie - bo opcji jest kilka. To samo z matką. Żona chce nowe gary ceptera i komplet noży! Chodzi tu o to, by... dzisiaj, w bezsensownych finansowo czasach nie wypindalac kasy w błoto dlatego warto o tym mówić... np. widzisz, że ojciec coś zawsze majsterkuje - przykręca - rozkręca - szlifuje - fundnij mu zestaw dobrych narzędzi i gitez na ten rok. Widzisz że pieści - cacka autko pod domem - fundnij mu kilka kosmetyków, polerek i pierdołek tak by matce d... nie zawracał i dzionki na parkingu spędzał ze szmatką w łapsku :) Niby skromne ale jak cieszy!
Najgorzej to mam z dzieciakami! One to wszystko by chciały....
Najgorsze jest dawanie kasy z tekstem KUP SE TATO, KUP SE SYNU... no bo... Ty tacie dasz 100 a tata Tobie 50... tylko co to za prezent jak oboje dacie sobie po setce??? :-0
 
R

robert.sk

Guest
Jeśli chodzi o prezent dla osób starszych to ja wymyśliłem, a dokładnie koleżanka mi poleciła kupić nagrania z muzyką relaksacyjną.
Jej mama takie ma i bardzo sobie chwali pod kątem likwidowania stresu i odprężenia. Mówi, że słucha tego po pracy i świetnie działa. Też kupiła jej to na świąteczny prezent.

Też planuje swojej teraz to kupić bo cały czas zabiegana i ze stresowana. Chyba wybiorę Gerelaxis - takie nagrania ale jeszcze zastanawiam się nad innymi.
Zresztą sprawdźcie sami:
http://gerelaxis.pl/
http://narelaks.pl/

Myślę, że to dobry prezent dla starszych, często zmęczonych i zestresowanych osób.
 

oglos5

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o prezent dla osób starszych to ja wymyśliłem, a dokładnie koleżanka mi poleciła kupić nagrania z muzyką relaksacyjną.
Jej mama takie ma i bardzo sobie chwali pod kątem likwidowania stresu i odprężenia. Mówi, że słucha tego po pracy i świetnie działa. Też kupiła jej to na świąteczny prezent.

Też planuje swojej teraz to kupić bo cały czas zabiegana i ze stresowana. Chyba wybiorę Gerelaxis - takie nagrania ale jeszcze zastanawiam się nad innymi.
Zresztą sprawdźcie sami:
http://gerelaxis.pl/
http://narelaks.pl/

Myślę, że to dobry prezent dla starszych, często zmęczonych i zestresowanych osób.

Jeśli chodzi o osoby zmęczone czyli pracujące długo i w stresie to ciekawy pomysł :)Moi rodzice pracują w swojej firmie i może też bym im coś takiego kupiła. Czytałam o tym Gerelaxis co podałeś to piszą ludzie pozytywne rzeczy o tym.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Kowanowa doskonale Cię rozumiem :) Prezenty to dla mnie odwieczny problem, bo zawsze się martwię tym, że nie trafię... W tamtym roku mieliśmy dość sporo osób do obdarowania, w tym roku będzie mniej, ale dalej nie jest to łatwa sprawa :)

Prezent dla rodziców... To chyba najtrudniejsze, bo oni zazwyczaj już wszystko mają...
W tamtym roku kupiliśmy jednym i drugim komplety pościeli. A w tym roku... nie mam pojęcia ;)

Dla dzieciaków kupowaliśmy puzzle, gry planszowe, ale to raczej nie ten przedział wiekowy. Zajrzyj może do działu "Nasze dzieci", może tam znajdziesz pomysł na to, co można kupić takim maluchom :) Sama zakładałam taki temat -> http://www.forumowisko.pl/topic/158330-zabawka-dla-malucha/, ale są też inne :)

Fray książka czy płyta to dobry pomysł, jeśli wiesz co Twoja połówka lubi (gatunek, konkretnego autora czy wykonawcę) to masz już problem z głowy ;)
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
Ja zawsze mam największy problem z prezentem dla ojca ^^ nie chce iść w standardowe skrapetki, więc upatrzyłem dla niego koszulę, co o niej myślicie?
http://allegro.pl/koszula-granatowo-czerwona-slim-fit-39-176-182-i2843125224.html wygląda na taką świąteczną, więc jest szansa, że mu się spodoba ;]
 

zuzuzelle

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Mam u sibie osobe która nigdy sie nie ciesz- MAMA. Z nia co roku poroblem, ale juz sie przyzwyczailam bardziej martwia mnie rodzice partnera... Tu dopiero mam zagwostkę ;/
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Ja po prostu pytam się rodziców, co chcą dostać i sami sobie wybierają prezent.
 

high_heels

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2012
Posty
102
Punkty reakcji
0
ja korzystam z tych sklepów (masz tu liste)
2future.pl - dobre dla rodziców i rodzenstwa ktory lubi gadzety
takapaka.pl dla wszystkich sumie
sztukapalenia.pl (wiadomo)
sprytnezabawki.pl dla młodszego czlonka rodziny
naturala.pl dla dziadków i babci
turi.pl dla podróżników :D
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Z prezentami dla rodziców nie miałam problemu, tata dostanie elektroniczny papieros, a mama karnet do SPA. Większy problem mam z prezentem dla 8 latka:-( Może macie jakieś pomysły?
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
ja korzystam z tych sklepów (masz tu liste)
2future.pl - dobre dla rodziców i rodzenstwa ktory lubi gadzety
takapaka.pl dla wszystkich sumie
sztukapalenia.pl (wiadomo)
sprytnezabawki.pl dla młodszego czlonka rodziny
naturala.pl dla dziadków i babci
turi.pl dla podróżników :D

Co mi po liście sklepów?
Interesują mnie konkrety co kupić.

Gdy znajomy pyta się Ciebie:
"cześć, co kupisz swojej mamie na święta?"
Ty odpowiadasz mu:
"2future.pl, dobre dla rodziców, takapaka, sztukapalenia, sprytnezabawki" itp.?

Ludzie, myślcie.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Z tym tryliardem to może troszkę przesada... :huh:

Dla mężczyzny (taty):
W zależności czy się goli czy trymuje brodę polecam:

- Trymer Braun cruZer 6 beard/head

- Maszynka do golenia Mach 3 Turbo od Gilette (panowie w rodzinie wystawili o niej bardzo pochlebne opinie :)) Można kupić w opakowaniach prezentowych, na fajnej podstawce z dodatkowymi ostrzami.

- Portfel marki masz do wyboru przeróżne od polskich typu Puccini do zagranicznych np Tommi Hifliger. Skórzane, sztuczne co kto lubi.

- Aktówka jeśli tata jest elegantem i dalej aktywny zawodowo

- Skórzany pasek

- jest zima, dla przykładu w Reserved są bardzo fajne skórkowe ocieplane rękawiczki można je nosić do ubrań sportowych jak i eleganckich.

- dla majsterkowicza komplet śrubokrętów lub kluczy w zależności w czym lubi dłubać.

- typowo świątecznie zawsze możesz kupić skarpetki, sweter

- jeśli znasz rozmiar to dobra koszula jest fajnym rozwiązaniem

- dla aktywnego tatusia takiego co to w góry lubi pojechać stuptuty, żeby śnieg nie wpadał do butów podczas wędrówek, dobre również na okres bezśnieżny :)

- książka, dobra płyta (co zresztą sam wymieniłeś to też dobry prezent) musisz tylko być zorientowany co dana osoba lubi.

Kobieta:
- skórzany portfel, pasek, rękawiczki, torebka to zawsze fajny prezent i modny dodatek :)

- karnet ma masaże relaksacyjne lub lecznicze (równie dobrze może to być akupunktura lub wizyta u kosmetyczki na jakiś odświeżający relaksujący zabieg)

- coś do użytku domowego, patelnia, brytfanka, garnki, komplet noży

- hydro masażer do stóp, rewelacja. z Grundig'a mogę polecić.

- biżuteria (oklepane, ale kobiety to lubią)

- ciepły szlafrok lub fajna piżama zarówno dla kobiety jak i mężczyzny

- zestaw kosmetyków do kąpieli na przykład (odmładzające przeciwzmarszczkowe odradzam) jakieś zapachowe olejki do kąpieli w połączeniu z balsamem do ciała i pachnącą mgiełką bardzo fajna rzecz.

- voucher do spa na jakiś zabieg (chyba się powtarzam)

- voucher na wizytę u ulubionej (albo takiej do której Pani mama chciała by się wybrać) fryzjerki na cięcie stylizację z lub bez farbowania w zależność kto jak się czesze.

- dla obojga rodziców, można wybrać się do restauracji i wypytać o możliwość wykupienia własnie vouchera na wykwintną kolację, zazwyczaj osoba zamawiająca taki voucher decyduje o potrawach jakie będą serwowane, termin natomiast można zostawić otwarty lub ustalić później.

Dla dziewczyny:

- modna w ostatnich czasach bransoletka do której dopina się charmsy, fajna rzecz, bo tą małą zawieszką na bransoletce można wyrazić uczucia, wzorów i kształtów jest mase.
Jeśli nie charmsy to bransoletka z grawerowaną dedykacją piękna rzecz)

- wspólny wypad na weekend tez jest dobry prezentem, zawsze można wykupić na gruponie na przykład noclegi w całkiem ciekawych miejscach choć wiem, że nie każdy preferuje (ja bym się na przykład bardzo ucieszyła)

- coś co przyda się jej na uczelnie lub nie koniecznie (ja na przykład dostałam w prezencie bez okazyjnym sztalugę bo dużo rysuję maluje i w ogóle projektuje, rewelacyjna sprawa)

- większość rzeczy które wymieniłam dla mamy również nadadzą się dla młodej bliskiej nam osoby,

- depilator, jeśli kiedyś wspominała

- karnet do klubu fitness

- mnie ucieszyło by zaproszenie/vouvher na strzelnice i możliwość postrzelania z różnych broni z ostrej amunicji.

- jeśli ktoś lubi albo o tym myślał to karnet na naukę jazdy konnej

-książka, płyta jak już napisałam dobra rzecz.


To są takie bardziej ogólne propozycje, a jest mnóstwo innych, tylko trzeba wiedzieć co dana osoba lubi, czym się interesuje czym zajmuje co by jej się przydało i ucieszyło.
Trudno strzelać na ślepo :)

My z lubym na przykład od rodziców, rodzeństwa podostajemy prezenty zamawiane :p
Deska do prasowania, komplet ręczników, toster, komplet pościeli :)

Siostrze i jej partnerowi kupiłam m.in grę Jenga czy jak kto woli Wieża bardzo fajna rzecz wciąga :p
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
To już wiem do kogo się udać z podobnym problemem tak na przyszłość :)

13 łatwych, szybkich i tanich prezentów, czyli "pechowa trzynastka" >> http://uroczystosci....-prezentow.html ;)

Choć nie do końca się zgodzę... Wspólny wieczór wymaga jednak nakładu pracy i zaangażowania, żeby to wszystko zaaranżować, przygotować... A o takiej kuli "nr 1 w rankingu" :D (tylko ma być duża) marzy moja siostra, więc to zależy ;) Sama bym się ucieszyła z jakiejś książki :)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Prezent przedewszystkim powinien być przemyślany :)
Wiadomo, że portfel kupiony od tak, żeby był to nie będzie strzał w dziesiątkę.
Ale na przykład w mojej sytuacji świetny pomysł. Chłopakowi się pomału rozpada ma już z 7 lat porządny skórzany, ale nie jest już w najlepszym stanie i rozmyśla nad nowym...

Wieczór we dwoje to też wszystko zależy jaki to będzie wieczór. Bo jeśli pójdziemy na pizze czy do chińczyka jak dziesiątki razy w ciągu roku to nic fajnego. Voucher do kina uważam za głupi pomysł. Natomiast teatr chodź by na jakiś fajny kabaret, ucieszył by mnie. Dobra książka również. Pod warunkiem, że będzie to pozycja przeze mnie porządna :)
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Ok, zamykam zanim pojawią się kolejne linki, bądź historie z życia osobistego.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Jeśli chodzi o gadżety, to dobrym prezentem byłaby tablica Pin Art, sama mam taką i sprawdza się jako ciekawa ozdoba. Albo Neocube, jeśli ktoś lubi coś takiego ;) A mamie można sprawić zestaw do fondue :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry