Prezent ślubny - czy tak można?

Kramirek

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Większość MP dostaje teraz pieniądze lub jakieś przedmioty do domu. Ja chciałabym wręczyć przyjaciołom niebanalny prezent w postaci lotu szybowcem:

http://prezentokracja.pl/Loty_szybowcem/katalog.html

Przynajmniej jest nadzieja, że zapamiętają to na długi czas, a kasa jak to kasa - rozejdzie się i po roku nawet nie będą kojarzyli, ile od kogo dostali.
Czy wypada łamać stereotypy, czy jednak kupić coś tradycyjnego do domu?
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
A jeżeli wydarzy się coś złego ? jakiś wypadek? wtedy Cię znienawidzą :D
Prezent nie banalny :) ,ale ja jestem tradycjonalistką więc mnie by to raczej nie jarało.
Dostosuj to do młodej pary - jeżeli myślisz ,że byliby zadowoleni to im to załatw.
 

jotka1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2013
Posty
66
Punkty reakcji
4
ForeverYoung ma rację, musisz poważnie się zastanowić czy Państwu Młodym spodoba się prezent. Jeśli są aktywni i lubią niebanalne rzeczy,to powinno im się spodobać. Gorzej, jeśli są tradycjonalistami :)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Mnie by się taki prezent bardzo spodobał! ;)
Fakt, że pewnie zjadła bym paznokcie ze stresu na początku...

Jeśli dobrze znasz parę młodą, jesteś w stanie ocenić na ile trafiony jest to prezent to dla czego nie :)
Dając pieniądze równie dobrze można pomyśleć - a co jeśli ich okradną? ;)

Wszystko zależy od młodej pary :)
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Blissful napisał:
Dając pieniądze równie dobrze można pomyśleć - a co jeśli ich okradną?
No tak w końcu jak można równać uszczerbek na zdrowiu ,z utratą gotówki ...
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Forever, to ze Tobie taki prezent by nie odpowiadał i stawiasz rzeczy materialne nad przeżycia i doznania, nie oznacza, że komuś może się taki pomysł nie podobać. Poza tym, nie cytowałam i nie odnosiłam się konkretnie w stronę twojej osoby, po prostu podjęłam temat od innej strony.
Podkreśliłam to co najmniej dwa razy, że wszystko zależy od młodej pary i jeśli autorka ma przypuszczenia co do tego że prezent się spodoba to dla czego nie?

Jeśli całe życie wszyscy by myśleli o tym, że coś może się stać to nie wychodzili by z łóżka. Wychodząc do szkoły/na uczelnie bierzesz na siebie ryzyko potrącenia/jakiegoś wypadku komunikacyjnego. napaści, kradzieży i tysiąca innych sytuacji które mogą się wydarzyć.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Jesli znasz młodych i wiesz,że coś takiego by im się spodobało to jak najbardziej.Ja boję się latać i taki prezent to tylko stres by spowodował.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Blissful napisał:
Forever, to ze Tobie taki prezent by nie odpowiadał i stawiasz rzeczy materialne nad przeżycia i doznania, nie oznacza, że komuś może się taki pomysł nie podobać. Poza tym, nie cytowałam i nie odnosiłam się konkretnie w stronę twojej osoby, po prostu podjęłam temat od innej strony.
Podkreśliłam to co najmniej dwa razy, że wszystko zależy od młodej pary i jeśli autorka ma przypuszczenia co do tego że prezent się spodoba to dla czego nie?
Ależ ja się z tym zgadzam ,przecież sama napisałam ,że jeżeli twierdzi ,że im się to spodoba to luz.
Podkreśliłam ,że może być to niebezpieczne.
I wcale nie myślę ,że rzeczy materialne są ważniejsze tylko są bezpieczniejsze miejsca by je przeżywać .
Zamiast tego lotu mógłby im załatwić jakąś wycieczkę na przykład.


Jeśli całe życie wszyscy by myśleli o tym, że coś może się stać to nie wychodzili by z łóżka. Wychodząc do szkoły/na uczelnie bierzesz na siebie ryzyko potrącenia/jakiegoś wypadku komunikacyjnego. napaści, kradzieży i tysiąca innych sytuacji które mogą się wydarzyć.

No właśnie . W życiu jest tyle niebezpieczeństw po co ich sobie jeszcze dokładać.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
ForeverYoung napisał:
W życiu jest tyle niebezpieczeństw po co ich sobie jeszcze dokładać.
Ty na lot szybowcem patrzysz przez pryzmat potencjalnego niebezpieczeństwa, ale musisz zaakceptować fakt, że nie każdy tak to odbiera. Rozumiem, twoje stanowisko, ale jednak to kwestia indywidualne, i nie można tego rozpatrywać przez pryzmat dodatkowych kłopotów ;)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Samego ślubu mogą nie przeżyć-taki stres-zawał serca murowany.
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
Fajny pomysł, pod warunkiem, ze Państwo młodzi nie cierpią na jakieś dolegliwości zwiazane z lataniem :)
 

Kramirek

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
ForeverYoung napisał:
A jeżeli wydarzy się coś złego ? jakiś wypadek? wtedy Cię znienawidzą :D
Prezent nie banalny :) ,ale ja jestem tradycjonalistką więc mnie by to raczej nie jarało.
???

Boisz się wychodzić z domu? Bo wiesz, zawsze moze wydarzyć się coś złego, jakiś wypadek.... :p
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Myślę, że to fajny prezent. Taki, który nie zawsze zafundowalibyśmy sobie sami :) oczywiście pod warunkiem, że żadne z Młodych nie boi się paniczne tego typu "sportów" i nie ma lęku wysokości :)
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
sucharki napisał:
pudło z przeróżnymi alkoholami, od wódki, po whisky i na winie kończąc, podobno był zachwycony :)
A na następny dzień powymieniał się z kolegami powtórkami :D

Moim zdaniem możesz spróbować, jeśli zainteresowania małżonków są powiązane z nagłym zastrzykiem adrenaliny. Będzie to też dla Ciebie pewne wyzwanie: przeżyją czy nie. ;)
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Kramirek napisał:
Większość MP dostaje teraz pieniądze lub jakieś przedmioty do domu. Ja chciałabym wręczyć przyjaciołom niebanalny prezent w postaci lotu szybowcem:


Przynajmniej jest nadzieja, że zapamiętają to na długi czas, a kasa jak to kasa - rozejdzie się i po roku nawet nie będą kojarzyli, ile od kogo dostali.
Czy wypada łamać stereotypy, czy jednak kupić coś tradycyjnego do domu?
A skąd masz pewność, że nie boją się latać???
 

szaramyszka

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2011
Posty
42
Punkty reakcji
1
jeśli dobrze ich znasz i wiesz, że sprawi im to frajdę, to prezent jest ok, w innym przypadku będzie to wywalenie kasy.
 

MarMil

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
szaramyszka napisał:
jeśli dobrze ich znasz i wiesz, że sprawi im to frajdę, to prezent jest ok, w innym przypadku będzie to wywalenie kasy.
zamiast koperty można też dać voucher niespodziankę np. przejażdżkę najszybszymi autami sportowymi. Będzie oryginalnie i nawet zdjęcia podczas przejazdu po torze można zrobić. . sprawdź szczegóły na devil-cars.pl Satysfakcja gwarantowana!
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Jeśli kogoś dobrze znasz to można tak fanzjować, my idziemy na wesele kuzynki z tradycyjna kopertą, żeby im się koszt imprezy zwrócił...
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Jeśli nie boją się latać, to czemu nie? Nie widzę w tym nic złego, a będzie to fajna pamiątka z niebanalnego wesela.
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
To, że trzeba łamać stereotypy nie podlega dyskusji. Oczywiście, że trzeba. Aczkolwiek tego typu prezent, powinien być dobrany do młodej pary, w innym razie zamiast sprawić im radość narazisz ich na stres lub zwyczajnie nie wykażą zainteresowania rezygnując po prostu z przelotu.
 
Do góry