Prezent na cywilny od świadka

kasila19

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2006
Posty
181
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z dalekiej Pólnocy
HEJ Mam mały problem mam zostać świadkiem na cywilnym który bedzie w grudniu i nie wiem jaki dać prezentma być tylko mala uroczystac ze świadkami a w kwietniu u tych samych ludzi kościelny i nie wiem co zrobic bo przy kazdej z okazji musze dac prezent i nie wiem co dać by z kasą za bardzo nie przesadzić. Pomóżcie
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
ja stawiam na dobry alkohol, skoro potem będziesz musiał kupić jeszcze jeden prezent to faktycznie nie ma sensu przesadzać z drogimi prezentami, a np. jakieś wino powinno pasować młodej parze, np. w sklepie a.pl są wina od Marka Kondrada..zawsze to jakiś bardziej oryginalny prezent, a po kieszeni Cię nie uderzy ;)
 

Kate555

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
a może teraz kup im jakiś przydatny upominek do mieszkania, a przy kościelnym dasz w prezencie pieniądze ( nie jestem znawczynią tematu, ale w moim środowisku na tych wielkich weselichach wręcza się przeważnie pieniądze). A teraz może pomyśl np. o zestawie jakiejś fajnej pościeli? Zajrzyj na www.gianniferrara.pl kupowałam tam pościel rodzicom na rocznicę - bardzo ładne wzory ;)
 

maggiex

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z Kate555, miło byłoby, że oni teraz też coś dostali - wiadomo na ślub kościelny na pewni podarujesz im coś większego. Skoro cywilna ma być kameralną uroczystością to może coś nowego do ich wspólnego domu. Nie musi być to coś wymyślnego, broń boże pralka czy coś takiego większego. Polecam jakieś drobne agd np. blender, ekspres do kawy byłby super coś takiego. Poszperaj po sklepach internetowych. Na magicznaplaneta.pl zawsze mają jakieś promocje.
 
A

angie12

Guest
Skoro para bierze teraz ślub cywilny, to myślę, że kwiaty i butelka dobrego wina wystarczą. Bardziej okazały prezent można dać podczas ślubu kościelnego. Zresztą jeżeli ktoś się decyduje osobno na ślub cywilny i kościelny, to imprezę weselną powinno się robić raz, bo dwa przyjecia, to marnowanie kasy.
 

Alonso22

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
Tak chyba będzie najlepiej, na cywilny kup jakiś fajny gadżet, coś do mieszkania, fajną pościel, albo jakiś serwis do kawy, czy blender. Tym bardziej jeśli nie masz za dużo kasy, to oczywiście kup coś przez internet( np ja całkiem tanio widziałam fajne blendery na electro.pl). Ewentualnie możesz pokombinować i np kupić szlafroki i wyszyć inicjały pary młodej, ale w sumie to chyba fajniejsze na kościelny, a na cywilny coś przydatnego do domu..
 

gaga22

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2009
Posty
45
Punkty reakcji
1
Zgadzam się z angie12. Nie ma co przesadzać i wykosztowywać się dwa razy, zwłaszcza, że przed ślubem kościelnym znów będziesz się zastanawiać nad wyborem prezentu ;) Kwiaty i wino wystarczą, ewentualnie jakiś mały drobiazg na pamiątkę. Sprzęt agd, pieniądze czy pościel to według mnie prezenty bardziej odpowiednie na ślub kościelny. Poza tym piszesz, że po cywilnym ma być tylko przyjęcie ze świadkami, więc chyba raczej skromna uroczystość ;)
 

polarnik

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2009
Posty
138
Punkty reakcji
1
Trochę dziwnie to wymyślili - ja bym tak nie chciał. I dodatkowo dla gości utrudnienie. Na Twoim miejscu kupiłbym na multizakupy.pl jakiś imbryk i filiżanki do kawy. Nie wiem jakim dysponujesz budżetem, ale są różne - niektóre całkiem fikuśne i myślę, że mogą się spodobać nowożeńcom. To delikatny materiał, ale z tego co wiem, to nie powinno być problemów z transportem i dostaniesz zakup w całości...;)
 
A

ann han

Guest
Ja jestem zdania, że najlepszymi prezentami na ślub są sprzęty agd. Może nie pralka, ale jakiś blender, a może ekspres czemu nie??:) Jeśli chciałabyś skorzystać z jakiegoś sprawdzonego sklepu ze sprzętem AGD polecam moderni.pl. Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla młodej pary na prezent;)
 
W

Wonka

Guest
Juz jest koniec grudnia więc podejrzewam, że jest już po ślubie dlatego jestem ciekawa co w końcu postanowiłaś. Kupiłaś prezent na śłub cywilny i jeszcze jeden będziesz kupować na kościelny, czy zdecydowałaś się postawić na jeden tylko prezent? :)
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
A to jest jakaś różnica między tym co się kupuje na ślub cywilny, a co na prezent ślubny??? jak dla mnie nie ma większej różnicy;) Poza tym postawiłabym na coś praktycznego, jak pościel czy sprzęt AGD. Można też znaleźć coś niepowtarzalnego w zwykłym sprzęcie AGD..
 

martkaa333

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie różnica polega na tym, że jeśli państwo młodzi nie planuja już ślubu kościelnego to na cywilny wypadałoby kupić coś większego. Natomiast jeśli ślub cywilny jest tylko małą uroczystością to wtedy można podarowac bukiet kwiatów i alkohol na przykład lub posciel jak już ktoś zaznaczył
smile.gif
Jeśli chce się byc bardziej oryginalnym to może postawić na serwis ceramiczny do kawy (z tym, ze to już droższy raczej wydatek)
 

Loona30

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Miałam podobną sytuację - również byłam świadkiem na ślubie cywilnym, a później kościelnym, ale na cywilny nie dawałam prezentu, tylko bukiet kwiatów, natomiast jak już był kościelny to większy prezent kupiłam;)
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Uważam podobnie jak moja poprzedniczka. uważam, że na ślub cywilny wystarczy przynieść kwiaty a dopiero na kościelny jakiś konkretniejszy upominek. Ja niedawno składam się ze znajomym,i na ekspres do kawy dla naszyj koleżanki, która z tego co wiem była potem z niego bardzo zadowolona. Myślę , że warto też zajrzeć na medialux.pl i tam poszukać inspiracji, ponieważ jest tam bardzo duży wybór sprzętu agd i rtv.
 

E-kwiaty

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2011
Posty
415
Punkty reakcji
5
Tez wydaje mi się, że w przypadku ślubu cywilnego wystarczą na prezent kwiaty i ewentualnie butelka wina a konkretny prezent można wręczyc dopiero za kilka miesięcy przy okazji ślubu kościelnego.
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
Kwiaty w ogóle są sprawdzonym prezentem praktycznie na każdą okazję :) Ale rzeczywiście gdy państwo młodzi nie planują już później ślubu kościelnego to do takiego bukiety wypada kupić większy prezent (lub podarować pieniądze) - ale dużo też zależy od młodej pary (mogą mieć przecież listę prezentów, albo nie będą chcieli dostawać kwiatów ale zamiast nich na przykład pluszaki, które oddadzą później do domu dziecka).
 

dotinn

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
59
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem dobrym prezentem może stać się bukiet kwiatów np. z czekoladkami i jakiś voucher na kurs nurkowania, lot balonem, zabiegi spa jakiś romantyczny wieczór itp. Myślę, że każdym nowożeńcom spodobałaby się taka kolacja z winem w klimatycznym miejscu jakim jest Głęboczek
 

sonyou

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Dwa tygodnie temu byłam świadkiem no i w sumie to standardowo dałam kasę, ale oprócz tego kupiłam Młodym taka szklana pamiątkę z ich zdjęciem z czasów kiedy byli jeszcze piękni i młodzi;D ja znalazłam to w sklepie Karpex laser 3d (albo jakoś tak) w krakowie. Nie wime czy maja wysyłkę przez internet ale pewnie tak. W sumie to cały prezent wyszedł trochę tradycyjnie, a trochę nowocześnie ;)))
 
Do góry