Precedensowy (chyba..?) wniosek

datner

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2006
Posty
581
Punkty reakcji
2
Miasto
Antypody
Mam przyjemnośc niniejszym zgłosić swój wniosek o odwołanie Kerio z funkcji moda.

Postanowiłem założyć temat zachęcony ostatnimi wypowiedziami niektórych forumowiczów, oraz treścią kilku PM-ów.. kto wie, ten wie o co chodzi, pozostali mają możliwość wypowiedzenia się, oczywście do czasu, aż Kerio zamknie temat a mnie ostatecznie zbanuje :D

Uważam, że Kerio nie spełnia wymagań stawianych modowi, wśród których obiektywizm, znajomość regulaminu, uczciwość, skłonność do podejmowania wyważonych i pozbawionych osobistych awersji i antypatii decyzji są bardzo istotne.
Otóż w moim przekonaniu osobnik ten nie posiada wymienionych predyspozycji, działa powodowany poczuciem swej wyimaginowanej wyższości z powodu patologicznie pojmowanej władzy, którą posiada jako moderator.

Zamyka tematy z powodów pozaformalnych, udziela nieuzasadnionych ostrzeżeń, ponadto widoczna jest u niego demoralizująca i obniżająca prestiż moderatora i podrywająca zaufanie do tej funkcji arogancja, wynikająca z poczucia bezkarności jego żenujących poczynań.
Niestety, prawdopodobnie poczucie to jest uzasadnione..

Zachęcam do wypowiedzi, jednocześnie czekam na pomysły, czy ktoś ma pojęcie o jakiejkolwiek procedurze odwoławczej..sam nie wierze w taką możliwość, ale może rozczarowany dotychczasowymi doświadczeniami nie doceniam jakichś cywilizowanych mechanizmów kontroli i weryfikacji, właściwych dla wszelkich formalnych i nieformalnych grup, zrzeszeń, organizacji, funkcjonujących we współczesnym demokratycznym świecie.

Pozostaję z nikłą nadzieją, że Forumowisko do takich należy...
 

ElizQa

exmiziaczkamisia.
Dołączył
4 Lipiec 2006
Posty
2 293
Punkty reakcji
0
Miasto
z krainy bajek :D
Jakoś nie przyszło mi zrozumieć ani jednego zdania..
A moderator ZAWSZE ma jakiś argument.
Jeśli ci go nie przedstawił to cóż..
Najwyraźniej nie zasłużyłeś.
Nie wiem o co chodzi dokładniej,
Ale jestem po stronie Keria (kto mi w końcu powie jak to się odmienia?),
Bo wiem,
Że czegoś niewyjaśnionego by nie zrobił ^_^
Zastanów się czy chcesz ciągnąć ten temat znowu..
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Z całym szacunkiem dla forumowiskowo zasłużonego kolegi datnera nie zgadzam się na odwołanie Kerio. Fakt, szeryf nadużywa czasem władzy, ale trio dobry glina (Corleone) - zły glina (Kerio) - glina do zadań specjalnych (Berials) sprawdza się dobrze. A nawet, o dziwo, bardzo dobrze :mruga:
 

datner

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2006
Posty
581
Punkty reakcji
2
Miasto
Antypody
Jakoś nie przyszło mi zrozumieć ani jednego zdania..
A moderator ZAWSZE ma jakiś argument.
Jeśli ci go nie przedstawił to cóż..
Najwyraźniej nie zasłużyłeś.
Nie wiem o co chodzi dokładniej,
Ale jestem po stronie Keria (kto mi w końcu powie jak to się odmienia?),
Bo wiem,
Że czegoś niewyjaśnionego by nie zrobił ^_^
Zastanów się czy chcesz ciągnąć ten temat znowu..
Genialna wypowiedź :D

Skoro nie rozumiesz ani jednego zdania, to skąd możesz wiedzieć, że nie mam racji?
Jeżeli nie wiesz o co chodzi, to po co się wypowiadasz i zajmujesz stanowisko w sprawie?
Mod ma zawsze jakiśargument..? to i dobrze, a lepiej jeszcze błoby, gdyby miał, od czasu do czasu chociaż, jakiś rozsądny ten argument..
Nie chcę ciągnąć tematu znowu, tylko robić co postanowiłem, czyli po założeniu go, obserwować skutki..

Pozostaje Ci niezachwiana wiara w Kerio, do której masz prawo takie samo, jak ja do negacji jego postawy i przydatności tutaj, oraz krótki chociaż namysł, czy chcesz pisać posty na tematy o których nie masz pojęcia, co sama przyznałaś :eek:k:
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
hah, wiedziałem że bedzie o nim :p

liczysz tu na jakieś poparcie i z poparciem dwóch, czy trzech użytkowników (przykładowo) chcesz go odwołac?
tyle, że aby odwołać nie starczy pare skarg użytkownika (tego któremu wcześniej się nie podobała praca innego moderatora)
 

datner

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2006
Posty
581
Punkty reakcji
2
Miasto
Antypody
Jakby ktokolwiek chciał odwołać go z moda to najpierw musi usunąć mnie.
To fatalnie.. na szczęście szansa na powodzenie mojej akcji jest porównywalna z pomyślnym zakończeniem lotu na księżyc na odkurzaczu..

Jednak nie uważasz, że to niedemokratyczna postawa..?
Nie lepiej byłoby stosować zasadę odpowiedzialności indywidualnej i niech każdy sam za swoje czyny odpowiada?
Nie masz poczucia niewłaściwości takiej "solidarności zawodowej"..?

Bo wiesz, co innego, gdybyś napisała: "Kerio jest ok, spełnia swoje zadania wzorowo, a ty datner jesteś zakałą tego radosnego zakątka.." - wtedy wszystko ok..ale to co napisałaś przypomina mi niprzyjemnie pewne mechanizmy korporacyjne...
 

asiekwil

złośnica
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
5 437
Punkty reakcji
1
Miasto
z wariatkowa/pokój 8 obok Sary
Nie masz poczucia niewłaściwości takiej "solidarności zawodowej"..?

Bo wiesz, co innego, gdybyś napisała: "Kerio jest ok, spełnia swoje zadania wzorowo, a ty datner jesteś zakałą tego radosnego zakątka.." - wtedy wszystko ok..ale to co napisałaś przypomina mi niprzyjemnie pewne mechanizmy korporacyjne...


Nie solidaryzuje się z nim dlatego że jest modem.
Po prostu widzę ile robi dla forum, stara się, znosi te wszystkie ataki na jego osobę, kłótnie itp i nie pozowle na to zeby przez jakieś posty, tematy, skargi stracił moda.
Jeśli tak by się miało stac to tutaj z miejsca oświadczam ze swojego moda rezygnuje.
I to nie jest szantaż tylko obietnica.
 

datner

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2006
Posty
581
Punkty reakcji
2
Miasto
Antypody
hah, wiedziałem że bedzie o nim :p

liczysz tu na jakieś poparcie i z poparciem dwóch, czy trzech użytkowników (przykładowo) chcesz go odwołac?
tyle, że aby odwołać nie starczy pare skarg użytkownika (tego któremu wcześniej się nie podobała praca innego moderatora)
Myślę, że aby odwołać Keria nie starczy nawet sto skarg i to z żelaznymi dowodami..liczę raczej na dyskusję i wypowiedzi myślących podobnie do mnie, a uwierz mi, że są tu i to nie spodziewałbyś się nawet ilu i którzy :D

Twojej pracy nie odważe się oceniać po jednym niezasadnym warnie (może dwóch :) ), myśle że z Kerio jednak niewiele Cię łaczy..
Uwielbienie dla modów nie jest chyba cnotą konieczną..?
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
mnie Kerio nie zalazl za skore i nie mam do niego nic ...robi to co do niego nalezy i jest oki :D
 

datner

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2006
Posty
581
Punkty reakcji
2
Miasto
Antypody
Nie solidaryzuje się z nim dlatego że jest modem.
Po prostu widzę ile robi dla forum, stara się, znosi te wszystkie ataki na jego osobę, kłótnie itp i nie pozowle na to zeby przez jakieś posty, tematy, skargi stracił moda.
Jeśli tak by się miało stac to tutaj z miejsca oświadczam ze swojego moda rezygnuje.
I to nie jest szantaż tylko obietnica.
Te wszystkie ataki..? nie zauważyłem..bo przyłączyłbym się pewnie do któregoś..a jeżeli jest ich tak wiele, to może warto się zastanowić nad przyczynami..?

Jakieś posty, tematy..? Asiu, te jakieś... to właśnie forum..myślałem, że modowie są dla forum, a nie na odwrót..

Masz prawo zrezygnować kiedy chcesz i z jakich powodów chccesz, ale spokojnie, na ile się orientuję w układach to Twoja deklaracja nie zostanie spełniona..i to akurat dobrze.
 

asiekwil

złośnica
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
5 437
Punkty reakcji
1
Miasto
z wariatkowa/pokój 8 obok Sary
Tak tylko że każdy tylko wymaga, a nic nie daje od siebie.
Praca moda nie należy do najwdzięczniejszych prac, jak coś jest źle,trzeba się wyzyc to pada na moda.
Zresztą gdyby mod był za spokojny i uległy to by mu kazdy wszedł na głowe.
On pilnuje porządku na forum,żeby ludzie mieli gdzie pisać, a nie bawi się w niańkę.
 

Kamil G.

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2006
Posty
222
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z daleka...
Może nie jestem tu zbyt długo ale działalność Keria już zauważyłem. Jak dla mnie jest chyba jednym z bardziej aktywnych modów. I nie zauważyłem żeby zamykał bezpodstawnie nowe tematy (niestety wiele tematów samo się prosi o zamknięcie). Twój pomysł o odwołanie Keria jest jak dla mnie bezpodstawny.
 

datner

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2006
Posty
581
Punkty reakcji
2
Miasto
Antypody
Tak tylko że każdy tylko wymaga, a nic nie daje od siebie.
Praca moda nie należy do najwdzięczniejszych prac, jak coś jest źle,trzeba się wyzyc to pada na moda.
Zresztą gdyby mod był za spokojny i uległy to by mu kazdy wszedł na głowe.
On pilnuje porządku na forum,żeby ludzie mieli gdzie pisać, a nie bawi się w niańkę.
Tak to działa..userzy nie są od dawania od siebie, tylko od korzystania z forum..nie sądziłem, że mnie akurat posądzisz o potrzebę wyżywania się na kimkolwiek..uległość to jedno, bawienie w niańkę drugie, dojeżdżanie forumowiczów w imię uciechy z własnej pseudodominacji, nadużywanie uprwnień, to trzecie..ktoś tak subtelny jak Ty z pewnością nie ma problemów z rozróźnieniem..

Ale ok, mamy skrajnie przeciwstawne zdania, to się zdarza..akurat z Tobą mam najmniejszą ochotę i potrzebę wojować..
 

asiekwil

złośnica
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
5 437
Punkty reakcji
1
Miasto
z wariatkowa/pokój 8 obok Sary
Tak to działa..userzy nie są od dawania od siebie, tylko od korzystania z forum..nie sądziłem, że mnie akurat posądzisz o potrzebę wyżywania się na kimkolwiek..uległość to jedno, bawienie w niańkę drugie, dojeżdżanie forumowiczów w imię uciechy z własnej pseudodominacji, nadużywanie uprwnień, to trzecie..ktoś tak subtelny jak Ty z pewnością nie ma problemów z rozróźnieniem..

Ale ok, mamy skrajnie przeciwstawne zdania, to się zdarza..akurat z Tobą mam najmniejszą ochotę i potrzebę wojować..


Bez przesady userzy też tu mają jakieś obowiązki i zasady z którymi mają się liczyć.
I to o wyżywaniu się nie było skierowane do Ciebie tylko ogólnie.
Mam inne zdanie, którego nie zmienie no ale trudno, każdy ma swoje ;)
 

karramba

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
263
Punkty reakcji
0
Miasto
krainy deszczowcow
aj aj aj.. ale sie narobilo :D

szczerze musze przyznac, ze sa pewne punkty w tej calej dyspucie, ktore moim zdaniem sa jak najbardziej trafne

1. Solidarnosc nie jest zla (w tym przypadku modow), jeden stoi za drugim etc. lecz pozycja moda powinna byc inaczej oceniana przez kolegow lub kolezanki po fachu, jak dla mnie brak obiektywosci i zwykla sympatia kieruje ich wnioskami i wydaje mi sie, ze stwierdzenie - "Jakby ktokolwiek chciał odwołać go z moda to najpierw musi usunąć mnie" jest dobrym tego przykladem (bardzo prosze nie odebrac tego jako atak)

2. Chodzac po forum, czytujac to i owo dochodze do wnioskow, ze jezeli powstaje temat takiego typu tyczy sie to tylko i wylacznie Keria.. i to nie tylko Datner je tworzy, ostatnio coraz wiecej takich. Na zadnego innego moda skargi nie dochodza, bynajmniej nie wiem o tym (co nic nie znaczy). Moim zdaniem daje to wiele do myslenia, poprawa - powinno dawac.

dodam od siebie..jezeli juz taki temacik powstal, irytuja mnie tematy zakladane przez moda takie jak np. - Jakim wkladem do dlugopisu piszecie? lub Jaka mieliscie wage i wzrost przy urodzeniu?

odrobinke powagi prosze w koncu mod to nie zwykly user, czy tego chce czy nie jest pewnego typu wzorcem i autorytetem.
Prosze rownie teraz nie oburzac sie piszac - nikt ci nie kaze na takie tematy wchodzic lub inne komentarze, przedstawiam moje obserwacje i refleksje na owy temat, do ktorych mam prawo.

dziekuje za uwage
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
dodam od siebie..jezeli juz taki temacik powstal, irytuja mnie tematy zakladane przez moda takie jak np. - Jakim wkladem do dlugopisu piszecie? lub Jaka mieliscie wage i wzrost przy urodzeniu?

odrobinke powagi prosze w koncu mod to nie zwykly user, czy tego chce czy nie jest pewnego typu wzorcem i autorytetem.
Z tym przesadziłaś. To nie ma nic wspólnego z tematem. Moderator też człowiek i ma prawo zakładać bzdurne/śmieszne tematy i to wcale nie umniejsza jego autorytetu.
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
to nie tylko Datner je tworzy, ostatnio coraz wiecej takich. Na zadnego innego moda skargi nie dochodza, bynajmniej nie wiem o tym
a to gdzie sa jeszcze te inne skargi?

irytuja mnie tematy zakladane przez moda takie jak np. - Jakim wkladem do dlugopisu piszecie? lub Jaka mieliscie wage i wzrost przy urodzeniu?
opis działu
Śmietniczek
Śmietniczek i ring forum, w którym znajdziesz tematy bzdurne, głupie lub szalone. Można się tu wykrzyczeć, wyżyć i ponarzekać. Kłótnie forumowiczów i tematy bez końca.
Moderacja jest tu ograniczona a posty nie są naliczane.
 

chrobak

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2007
Posty
42
Punkty reakcji
0
Miasto
sie tu wzielam ??
Tak to działa..userzy nie są od dawania od siebie, tylko od korzystania z forum..nie sądziłem, że mnie akurat posądzisz o potrzebę wyżywania się na kimkolwiek..uległość to jedno, bawienie w niańkę drugie, dojeżdżanie forumowiczów w imię uciechy z własnej pseudodominacji, nadużywanie uprwnień, to trzecie..ktoś tak subtelny jak Ty z pewnością nie ma problemów z rozróźnieniem..

Ale ok, mamy skrajnie przeciwstawne zdania, to się zdarza..akurat z Tobą mam najmniejszą ochotę i potrzebę wojować..

nikt tutaj nie nadużywa swoich uprawnień, ani nie robi na złość, ani .... w ogóle to szukasz dziury w całym TYLE :D
 
Do góry