Pre-paidowa wojna

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
Wojna na pre-paidy trwa. Rozhulali się operatorzy - ledwo Play zaskoczył czymś nowym, zaraz Heyah i Simplus nagonili swoją ofertą. A klient się cieszy, bo wszystko tanieje. Jak myślicie, kiedy spasują? Kiedy nadejdzie koniec? Czy nadchodzi era darmowego dzwonienia? Na czym operatorzy mają zamiar zarabiać? Zapraszam do dyskusji :)
 

handsomeman

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
191
Punkty reakcji
0
Wojna to chyba za duże słowo... Tak czy tak zyskujemy na tym my - klienci... Co prawda ja jako posiadacz abonamentu mogę się tylko przyglądać temu co się dzieje ale i tak robi się co raz ciekawiej. Operatorzy zarabiają przede wszystkim na klientach abonamentowych i rozmowach wewnątrz sieci gdyż wew nie ma stawek mtr o które cały czas jest taka kłótnia - czyli kosztu rozmowy. Teraz wypowiedział się rzecznik Orange na temat tej wojny i nawet Orange zostało w to wciągnięte... Darmowe dzwonienie?? Nie sądzę, przynajmniej nie w najbliższym czasie - zobaczymy ile będziemy czekać na darmowe smsy...
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Dla nas zwykłych użytkowników, to chyba dobrze że trwa taka 'wojna' ;) W dobie kryzysu każdy klient jest na wagę złota, więc każdy operator chce go przyciągnąć jak najlepszymi ofertami :) Obecnie jest taka różnorodność promocji że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie ;) Wątpię aby skończyło to się darmowym dzwonieniem, ale myślę że w najbliższej przyszłości stawki za rozmowy i smsy będą bardzo niskie, z czego nam trzeba się cieszyć ;)
A więc wojno trwaj!! :D
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
rzecz w tym, że bardzo niskie to są już teraz - jeszcze 3 miesiące temu 44 gr w równej taryfie to był szał - tak tanio nie było nigdzie. Teraz już jest 25 gr (co prawda w multipakiecie). Co za kolejne 3 miesiące?
Dzisiaj wyczytałam spekulacje, że jak tak dalej pójdzie to Operatorom bardziej będzie się opłacało wykupić konkurencję w postaci Playa niż obniżać jeszcze bardziej stawki...
 

handsomeman

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
191
Punkty reakcji
0
Zastanówmy się tylko czy nie było by to dobre rozwiązanie - czwarty operator u nas nie jest potrzebny, zwłaszcza że miesza, ja wiem że na plus ale i tak i tak robi się z tego niezła awantura. Zobaczymy jak to się skończy... Bo ja nie mam pewności czy wszystkim to wyjdzie na dobre - zobaczymy co będzie jak Orange wypusci swoja nową ofertę na kartę...
 

zegars

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
321
Punkty reakcji
0
Miasto
wawa
Ja jestem zadowolony bo na tym na pewno wygrają Klienci, czyli my;) Playa sobie kupie starterek, a co:)
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Taaa.... A ja uzytkowniczka abonamentu mam do tego dopłacać. W abo jest bardzo drogo, a operatorzy ani rusz dodatkowymi pakietami, żeby taniej było.
 
Z

zypek84

Guest
Nie nazywałbym tego wojną - po prostu każdy operator zdał sobie w końcu sprawę, że w użytkownikach telefonów na kartę tkwi ogromny potencjał. Sam mój TT w ciągu kilku miesięcy zaproponował dwukrotnie podwójne doładowania, potem doustarter i starter 300 minut, zdjęli simlocki ze swoich komórek. Wciąż pada pytanie co można jeszcze wymyśleć? Operatorzy również muszą się przecież liczyć ze zbyt niskimi przychodami
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
ziooomal potwierdziłaś tylko moje słowa, gdy odradzałam ludziom branie telefonu na abonament ;)
handsome - no zamieszanie, zamieszanie, ale zobacz o ile taniej teraz się zrobiło. Play wyrwał się z tego oligopolu sam dyktując ceny i walcząc o klienta. Jak Play zniknie ceny znów staną w miejscu.
zypek - gdyby ktoś tej bitwy cenowej nie zaczął to by tak o klienta pre-paida nie walczyli...
 

handsomeman

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
191
Punkty reakcji
0
Bamboocha - Ale zdajesz sobie sprawę z tego że nie długo to wszystko się skończy? Play zniknie z rynku bo już za dużo dopłaca do swoich klientów, albo zostanie operatorem z rodzaju Mobilkinga czy innego operatora wirtualnego... Ja popieram słowa rzecznika grupy TP - klienci prepaidowi są nie istotni z punktu widzenia zarobku opka... Bo za szybko zmieniają sieć, no i nie ma ich aż tylu ilu abonamentowych. Zobacz Play teraz wprowadził rewolucję Fresh zgadzam się, korzystna cenowo... A za tydzień Orange wprowadzi coś podobnego, jeszcze taniej i ludzie będą się przenosić do Orange... To tylko przykład. A kto pomyśli o abonamentach?? W Orange np. jest tanio w wyższych abonamentach. A do niższych trzeba dokupować pakiety...
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
ależ ja wiem, że wkrótce zniknie - albo sam splajtuje, albo go wezmą i wykupią. Chodzi o to, że Play zbija ceny najbardziej jak może, potem przecież po jego zniknięciu operatorzy nie podwyższą z powrotem stawek - to byłoby nie fair dla klienta. Pytanie brzmi - kiedy obniżanie cen będzie miało swój koniec? Bitwa o 1 gr na minutę trochę zaczyna się robić śmieszna - kiedyś jak operator dał 20 gr taniej to był to lekki przełom - dzisiaj mogą tak obniżać o grosz-dwa, bo więcej to byłaby totalna rewolucja na rynku - ile jeszcze mogą zjechać z dzisiejszych 25 gr na minutę i smsów za mniej niż 1 gr?
 

handsomeman

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
191
Punkty reakcji
0
Problem w tym że na razie już nie mogą niżej zjechać... Smsy mogą być za darmo - tak jest chociażby w USA, a minuta nie będzie tańsza niż te 25 gr bo stawka MTR wynosi 22 gr bez vatu! Dopiero w lipcu stawka MTR spadnie do 17 groszy więc znowu bedzie taniej... Ale masz rację - takie wojenki o jeden grosz są bez sensu :) a spadać mogą tylko ceny wew sieci bo za to nie ma stawki mtr - dlatego w Orange kosztuje to np 20 gr...
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Nooo.... Mam na abonament w Plusie, 40zł wyjściowo, a że piszę dużo sms (5zł - 200sms), to rachunek wychodzi koło 60 -70 zł.
A takie dzieci NeO, pseudomaniacy sms potrafią wypisać na miesiąc 2500 sms, zakładając, że takowy wykupi 5 pakietów po 500 sms. To ja przy takiej ilości sms musiałabym zapłacić 62,5 zł + 40 zł abonament.
To jest wysoko niesprawiedliwe. Z jakiej racji mam tyle płacić? Zaraz ktoś wyzskoczy "to nie trzeba było na abonament brać". Tylko, ze to już nie zależało ode mnie, ponieważ telefon sama wybrałam, a umowę mama podpisała i to jej decyzja była.
Następnym razem też biorę abonament, obecnie 1min = 5 sms, a przy umowie, ktora mam na oku 1min = 3 sms. To się nazywa kryzys...
 

handsomeman

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
191
Punkty reakcji
0
No to może sprawdz sobie u innego operatora albo przejdz - bo ja wiem... na mixa?? Chociażby w Orange. Albo poczekaj jeszcze zobaczysz jak się wszystko rozwinie...
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Operatorzy stawiają na prepaidy, bo najwięcej ludzie je ma.
Nie mogę przejść do innego operatora ze względu, że nie będe miała z kim pisać, albo jak nawet będzie to sms konieczny to też nikt nie odpisze, "bo nie mam darmowych".
Mix mnie nie interesuje - umowa trwa zbyt długo, a w wersji 24 doładowań telefony są o wiele droższe niż w abonamentach.
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
Kazik w pakietach w Heyah też jest duuużo mniej niż 1 gr :)
zioomal ale nie rozumiem - skoro to była decyzja mamy to mama ci płaci rachunki? I dlaczego chcesz tkwić w abonamencie skoro tak ci z tym źle?
 

handsomeman

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2008
Posty
191
Punkty reakcji
0
To spróbuj pogadać i wybrać najlepszą ofertę bo tak to nie ma sensu... Po co masz płacić drożej jak możesz taniej??
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
może mamie zależy na tym, żeby mieć wgląd do rachunku i billingu? Hmm.. ale to i tak bez sensu moim zdaniem...
 
Do góry