Prawo

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Witam.
Czy ktoś może wie cokolwiek na temat studiowania prawa zaocznie na UJ? Zamierzałem z początku iść na UŚ (ten sam kierunek), ale wszyscy jednak mi doradzają, że po Jagielońskim będzie mi łatwiej dostać dobrą pracę. Co o tym sądzicie?
 

sikorzwp1

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
59
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Chełm
jesli nie bedziesz robil aplikacji to bedziesz musiał się postarać, by wzbogacac wiedze i zahaczać o różne rzeczy dające doświadczenie czy inspiracje ( staże, warsztaty, koła naukowe... ). same studia nic Ci nie dadzą, nawet na UJocie, ale nazwa uczelni mówi sama za siebie, bardzo dobre środowisko akademickie, a UŚ to nie uniwersytet takiej klasy. Też się wybieram na prawo i mam trochę obaw, ale trzeba być optymistą ;) tylko ja stacjonarnie na KUL albo UMCS jak sie dostane. A jak przygotowany jesteś na studiowanie zaoczne to na pewno lepiej Kraków, ale na pewno, żeby nie kierować się kryterium, że "po tym na pewno praca będzie lepsza". Może być, ale nie musi.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Szczerze mówiąc jak się dostane na UJ i UŚ to chyba wybiorę jednak UŚ bo tam mam o wiele lepszy dojazd. Aktualnie rozglądam się za robotą, złozyłem papiery do banku i we czwartek jestem jeszcze umówiony z notariuszką, ale szczerze wątpię, żeby przyjęli studenta 1 roku do kancelarii.

Edit:Ciężko się dostać na prawo zaoczne?
 
Do góry