Prawo

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Witam

Raz już startowałem na studia i powiem że szło mi nieźle ale z własnej głupoty zawaliłem, poprostu niepotrzebnie poszedłem na kierunek "bo koledzy szli", olewałem sobie tak jak koledzy itp, ale już trudno, w gruncie rzeczy to dobrze że wyleciałem (za niepłacenie), bo zmarnował bym sobie tylko czas studiując to co mnie nie pociaga.

Postanowiłem od przyszłego roku iść na studia prawnicze. Jest to w 100% przemyślana decyzja, nie tak jak wczesniej.
Idę tam sam bez kolegów.
Conieco dowiedziałem się już w szkole na temat studiów. Pani mi powiedziała że nie problemem się jest dostać a się utrzymać.

Jesli chodzi o naukę to w tym jestem bardzo dobry, bardzo łatwo zapamiętuje i nie mam z tym problemów jesli chce.
Czemu czekam rok?? bo chce się przygotować.

Maturę mam napisaną z geografii i angielskiego.

Już rozmawiałem z działem rekrutacji w szkole i powiedzieli mi że dostanę się spokojnie ale dobrze by było abym miał dosyć duża wiedzę z historii i wos aby mieć łatwiej na poczatku.
Studiowac chcę zaocznie (bo tylko mam taką możliwość)

Czekam rok ponieważ chcę płacić studia z własnej kieszeni a nie od rodziców, bedzie to podwójna motywacja.

Co jeszcze, planuję w przyszłym roku dodatkowo iść zdawać maturę na poziomie rozszerzonym, tylko nie wiem czy z wos-u czy z historii. Oba te przedmioty łatwo mi podchodziły w liceum więc problemu nie będzie.
Chciałem to zdać aby mieć większe szanse na studia i przy okazji aby mieć łatwiej (tak jak mi to Pani powiedziała).

I tu sa moje pytania do kogoś kto się na tym zna lub studiował prawo.

1. Co lepiej zdawać WOS czy Historię ??
2. Na jakiej zasadzie odbywa się matura taka "dodatkowa" jak dla mnie?? poprostu ide się zapisac i tyle??
3. Co sadzicie o tym abym już sobie zaczął czytać ksiązki związane z prawem?? (te co są na studiach)

4. Jak wygląda nauka na tym kierunku?? wiem że jest bardzo ciężko bo pewnie zakuwania jest wiele ale jak już wspomniałem ja problemów nie mam z nauką i potrafię wiele pojąć i szybko.

Jak narazie to tyle pytań, poczekam na odpowiedzi i w razie co będe nadal pytał.

Powtarzam, TAK TO JEST PRZEMYŚLANA DECYZJA, wolę rok wczesniej aby się dobrze przygotowac.

Pozdrawiam
 

Baking

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Trzeba mieś Polski WOS i historię najlepiej WOS lub historię rozszerzoną ale nie trzeba jeżeli ma się kasę i opłaci się studia to cię przyjmą i z podstawową.

Praca jest niezła po studiach, ale dopiero zaczyna się zarabiać po 6 latach po studiach mniej więcej
2-3 lata aplikacja i potem 3 lata zawodu i już można w sumie być pewnym, że do końca życia jest się ustawionym,
a jak wpadnie dobry klient to na parę żyć się zabezpieczysz :)
generalnie studia podobno nie sa takie straszne jak mówią, tylko sporo czytania :) pozdrawiam
 

kostropaty

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
132
Punkty reakcji
2
Wiek
43
Miasto
Mazury / Dolny Śląsk
Dowiedz się dokładniej w dziale rekrutacji, na jakich zasadach przyjmowani są studenci zaoczni. Za moich czasów był to tzw. konkurs świadectw, gdzie matura z określonych przedmiotów, takich właśnie jak historia czy WOS lub też ukończenie klasy o profilu humanistycznym premiowało dodatkowymi punktami. Ale tego musisz się dokładnie dowiedzieć.
Ponadto pierwsze semestry prawa to między innymi przedmioty takie jak: historia państwa i prawa, historia filozofii lub filozofia. Jeśli jesteś obeznany bardziej w historii, będzie Ci po protu łatwiej. Wiedza z WOS-u pomoże Ci np w prawie konstytucyjnym i administracyjnym, bo to gałęzie prawa, które zajmują się sferą poruszaną wcześniej na WOS-ie.
Aktualnie nie cierpię na zbytek czasu, ale wieczorkiem postaram Ci się napisać co nieco więcej :) W razie czego pytaj :)

Suplement ;)
Nie wiem, co rozumiesz przez pojęcie książek związanych z prawem, ale jeśli chodzi o podręczniki - odradzam. Trzeba poznać najpierw preferencje wykładowcy. Jeśli chodzi inne książki poruszające zagadnienia prawne to jak najbardziej można poczytać, nigdy nie zaszkodzi, a nierzadko pozwoli bardziej rozumieć pojęcie norm prawnych i ich roli, a także pozwoli poznać ciekawostki z dziedziny prawa, co sprawi że będzie ono bardziej "ludzkie" ;) A jak wygląda nauka? Ano jak i na innych kierunkach, trudno generalizować. Wszystko zależy od uczelni, wykładowcy, od systemu dzienne/zaoczne ale nastawić należy się raczej na "nieco" nauki.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości w postanowieniu oraz powodzenia :)
 
Do góry