Prawdziwy przyjaciel

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Kim jest dla ciebie i jaki powinien być prawdziwy przyjaciel ?

22968.jpg
 

Qsia

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2014
Posty
21
Punkty reakcji
1
Miasto
Frankfurt
Ktoś kto akceptuje cię mimo wszystkich twoich wad i jest w stanie ci wszystko wybaczyć jak i w drugą stronę jest twoim przyjacielem...
 
C

Czart

Guest
Dobry wybór. :eek:k: Ci o dwóch życia chcą przegadać.

Pies? kot? może coś mniejszego?
 

Qsia

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2014
Posty
21
Punkty reakcji
1
Miasto
Frankfurt
Kicuś najwspanialsze słoneczko na ziemi:) Uważam,że koty to najfajniesze zwierzaczki na ziemi:) I najmadrzejsze:)
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Zwierzęta to jedynie towarzysze doli i niedoli, daleko im do przyjaciół.
Dla mnie przyjaciej to ktoś z kim dzielę smutki, a mnożę radość.
To szczerość, wierność, zrozumienie, wyrozumiałość i w razie potrzeby pomocna dłoń.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
H.Joanna56:) napisał:
Zwierzęta to jedynie towarzysze doli i niedoli
Przecież właśnie o to chodzi - być na dobre i złe ^_^

http://beautifuldecay.com/2014/02/17/photographs-unconditional-love-misao-elderly-woman-fukumaru-cat/


A czasem rozumieją lepiej niż nie jeden człowiek i bez słów.
0Q8yI-565x376.jpg


Ponowię zapytanie :p


Gentelmen napisał:
Kim jest dla ciebie i jaki powinien być prawdziwy przyjaciel ?
A dla Ciebie?
Nieładnie zaczynać tak tematy, bez własnej opinii, choćby częściowej :sleep:
 
M

MacaN

Guest
Najlepszy przyjaciel to ten na Twoim pierwszym zdjęciu, Primawero :) Nawet ta sama rasa, tylko suczka i czarna :p

Pies zawsze jest wierny, jak przyjeżdżam, to się cieszy jak dziecko, naprawdę myśli, ma uczucia, w razie potrzeby broni mnie, jest towarzyszem do spacerów, a nawet rozmów ;)

Człowiek ? W człowieku nie mam przyjaciela, nie miałem, nie mam i mieć nie będę. Uważam, że nie istnieje coś takiego jak przyjaźń, bo jeśli istnieje to dowiemy się o tym w czasie śmierci. Jeśli ktoś raz okaże się być Twoim nieprzyjacielem, to oznacza, że nigdy nim nie był i wiedziałem to od dawna. Umiesz liczyć, licz na siebie - wykorzystuj ludzi, ich wiedzę, ich serdeczność, ich znajomości... Nigdy jednak nie bądź za blisko nich, nie przywiązuj się. Masz znajomych ? Dobrze, otaczasz się ludźmi, którymi chcesz się otaczać i na tym wypada skończyć.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Dzisiejsze czasy nie sprzyjają zawieraniu przyjaźni. Ludzie są zbyt fałszywi i nastawieni na własne dobro.

Najczęściej przyjaciółmi zostawali ludzie, którzy mieli wspólny cel, na przykład wkurzenie Niemca, ucieczka z sowieckiego łagru i tak dalej. Wspólny cel, wspólny wróg - zwięźle mówiąc to, co łączyło ludzi było silniejsze i istotniejsze niż to, co ich różniło (choćby wyznanie). Dzisiaj, gdy większość ludzi spędza swoje wolne chwile przed komputerem raczej ciężko będzie się z kimkolwiek zaprzyjaźnić. Kontakty z ludźmi najczęściej ograniczają się do minimum, czyli do konieczności.

"Człowiek dąży ku zgubie, wiedzieć o tym nie chcą ludzie".
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Prawdziwy przyjaciel to ktoś z kim potrafię rozmawiać na każdy temat, bo ufam, że nigdy nie zdradzi.



Czarny Lokaj napisał:
Nieładnie zaczynać tak tematy, bez własnej opinii, choćby częściowej
Kolejny niecierpliwy/a. Moją częściową opinię zawiera podpis fotki i można to było zaakceptować. :)
 

Velta

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2010
Posty
90
Punkty reakcji
3
Primawera napisał:
Prawdziwy przyjaciel to ktoś z kim potrafię rozmawiać na każdy temat, bo ufam, że nigdy nie zdradzi.
Ja również podtrzymuję takie zdanie. To nie tylko osoba do szczerej rozmowy – to również osoba do wspólnego, fajnego spędzania czasu i wspólnego wspierania się ze sobą. Denerwuje mnie (ostatnio popularne) na stronach dla młodzieży, że najlepszy przyjaciel będzie się śmiał i nie pomoże, a kolega to zrobi. W końcu się stworzy kolejny stereotyp wśród tej społeczności.
 
G

Gentelmen

Guest
Primawera napisał:
Kolejny niecierpliwy/a. Moją częściową opinię zawiera podpis fotki i można to było zaakceptować.
Chcesz,aby inni się wypowiadali-sama wstawiasz tylko fotkę(jak też w innych tematach)-do mnie to nie przemawia.Ale niech Ci będzie-faktycznie zwierzęta to jedyne istoty, które nigdy nie zawiodą, nie zdradzą, świadomie nie skrzywdzą-jeśli oczywiście komuś tylko taka przyjażń wystarcza.Ja jednak potrzebuję kogoś z kim mogę porozmawiać -pewnie z psem też można,ale chodzi mi raczej o wymianę zdań.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
H.Joanna56:) napisał:
Oczywiście można wątpić, szukać "dziury w całym", jednak .....
Zrobiłabyś to dla swojej przyjaciółki?
To niewątpliwie wyjątkowy gest solidarności , ale chyba nie zdobyłabym się na taki krok. Przecież można wspierać chorą przyjaciółkę w inny sposób.
 
T

TomaszTomasz

Guest
Prawdziwy przyjaciel nigdy ci nie powie że jest twoim przyjacielem, powie ci tak tylko twój wróg by uśpić twoją czujność.
 
M

MacaN

Guest
TomaszTomasz napisał:
Prawdziwy przyjaciel nigdy ci nie powie że jest twoim przyjacielem, powie ci tak tylko twój wróg by uśpić twoją czujność.
Przesadzasz i spłycasz.
 
Do góry