Prawdziwy chrześcijanin to Duchowy Izraelita :)

amightywind

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
157
Punkty reakcji
3
Wiek
15
Na mocy Nowego Przymierza we Krwi JAHUSHUA, my poganie zostaliśmy wszczepieni do korzenia Wiary Izraela...

Apostoł Paweł w liście do Rzymian 2 i 11 rozdziale dość dobitnie to uzasadnił i ostrzegł dzisiejszych chrześcijan przed tym, aby nie traktować zbawienia jako coś oczywistego, należącego się każdemu, kto zapisze się do jakiegoś "wyznania wiary"

Pycha, która temu towarzyszy sprawia, że po śmierci człowiek nie trafia tam, gdzie obiecywali mu najemnicy, lecz do miejsca zwanego otchłanią, szeolem czy piekłem...

d46cc6b01d.jpeg

3a4b737f01.jpeg



w 2 rodziale Listu do Rzymian, Paweł gani faryzejskie zachowania, i bierze w obronę pogan, którzy pragną być posłusznym SŁOWU BOGA i chcą pełnić JEGO WOLĘ

(17) Jeżeli jednak ty dumnie nazywasz siebie Izraelitą, całkowicie zdajesz się na Prawo, chlubisz się Bogiem, (18) pouczony Prawem znasz Jego wolę i umiesz rozpoznać co lepsze, (19) a jesteś przeświadczony, żeś przewodnikiem ślepych, światłością dla tych, którzy są w ciemności,(20) wychowawcą nieumiejętnych, nauczycielem prostaczków, mającym w Prawie wyraz wszelkiej wiedzy i prawdy... (21) Ty, który uczysz drugich, sam siebie nie uczysz. Głosisz, że nie wolno kraść, a kradniesz. (22) Mówiąc, że nie wolno cudzołożyć, cudzołożysz? Który brzydzisz się bożkami, okradasz świątynie? (23) Ty, który chlubisz się Prawem, przez przekraczanie Prawa znieważasz Boga. (24) Z waszej to bowiem przyczyny - zgodnie z tym, jest napisane - poganie bluźnią imieniu Boga. (25) Obrzezanie posiada wprawdzie wartość, jeżeli zachowujesz Prawo. Jeżeli jednak przekraczasz Prawo będąc obrzezanym, stajesz się takim, jak nieobrzezany. (26) Jeżeli zaś nieobrzezany zachowuje przepisy Prawa, to czyż jego brak obrzezania nie będzie mu oceniony na równi z obrzezaniem? (27) I tak ten, który od urodzenia jest nieobrzezany, a wypełnia Prawo, będzie sądził ciebie, który, mimo że masz księgę Prawa i obrzezanie, przestępujesz Prawo.

Piękna puenta


(28) Bo Izraelitą nie jest ten, który nim jest na zewnątrz, ani obrzezanie nie jest to, które jest widoczne na ciele, (29) ale prawdziwym Izraelitą jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, duchowe, a nie według litery. I taki to otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga.

Zatem dlaczego "chrześcijanie" wolą być poganami, a nie Izraelitami wszczepionymi do Wiary MESJASZA, Który także był Izraelitą ?

szatan miesza i miesza, ale czas jego jest już coraz krótszy
 

AO MAITO

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2013
Posty
42
Punkty reakcji
3
Siemasz , amightywind :D - muszę się z Tobą po części zgodzić - fakt - szatan miesza i miesza... Wolę jednak na tematy religijne nie gadać... Nawet w realu z własnymi znajomymi nie rozmawiam na tematy religijne bo to nie ma sensu i nie tędy droga... nie ma po co natrętnie nawracać ludzi i się niepotrzebnie irytować... Tylko się denerwujesz a każdy i tak będzie wierzył w to co wierzy... To może przynieść po prostu odmienny skutek . Szkoda czasu na siedzenie na tylnej części ciała i namawianie ludzi na zmianę poglądów .

Apropo Trance : Zgadzam się z Tobą w 100% - jest on przepiękną formą muzyki klasycznej ;)
 

amightywind

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
157
Punkty reakcji
3
Wiek
15
To, że znajdą się zaraz przeciwnicy tego o czym napisał Święty Paweł, a nie jest nauczane w "kościołach" jest niemal oczywiste.

Ja nie jestem od nawracania, lecz od informowania. BÓG wtedy dokonuje w człowieku, albo otwarcie serca, umysłu, albo zatwardzenie...

Wszystko w Rękach ELOHIM JAH

Nie wszyscy pójdą do Nieba, lecz tylko Ci, którzy będą pełnić Wolę OJCA NIEBIAŃSKIEGO...
To też nie moje słowa, lecz Mesjasza JAHUSZUA :) Ew. 7,21-23 :)

Ja się zgadzam ze SŁOWEM BOGA i akceptuje takim jakie jest :)
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
amightywind napisał:
Zatem dlaczego "chrześcijanie" wolą być poganami, a nie Izraelitami wszczepionymi do Wiary MESJASZA, Który także był Izraelitą ?
Z tego co się orientuję to chrześcijanie głoszą tzw. dobrą nowinę, w zasadzie prawie wszystkie jego odłamy oraz kościoły nauczają tego samego - jeśli chodzi o fundament waszej wiary. Syn Boży zstąpił na ziemię, został zabity, po trzech dniach zmartwychwstał, przywrócił pierwotną relację boga z człowiekiem i przyjdzie sądzić w dniu ostatecznym. No i że wszyscy mają się wzajemnie miłować, wybaczać, kochać bliźniego jak siebie samego i klepać inne tego typu frazesy. Jeśli chodzi o to, to całe chrześcijaństwo jest takie same. Więc nie ma tutaj mowy o pogaństwie.



amightywind napisał:
Nie wszyscy pójdą do Nieba, lecz tylko Ci, którzy będą pełnić Wolę OJCA NIEBIAŃSKIEGO
A jak wygląda sytuacja np. z ateistą? Ma jakieś szanse na niebo z chrześcijańsko-judaistycznego punktu widzenia? Czy jest z góry przekreślony...? i czeka go lot w ciemną otchłań piekła z lądowaniem bezpośrednio na grillu szatana?



amightywind napisał:
To też nie moje słowa, lecz Mesjasza JAHUSZUA
A co z głęboko wierzącym Arabem, który nie słucha słów "Mesjasza JAHUSZUA" a "jedynego prawdziwego proroka bożego", Mahometa? Lub jaki los czeka pozostałą grupkę ludzi? To jakieś od 4 do 5 miliardów. jeśli się nie mylę. Dzisiaj świat to "globalna wioska", więc chyba każdy gdzieś tam, coś tam słyszał o "Mesjaszu JAHUSZUA", a mimo to zdecydowana większość ludzkości pozostaje przy swoim... Aż tylu trafi do piekła? Nawet taki hindus, który być możne (masz różnych ludzi i raczej nie powinno się wrzucać wszystkich do jednego worka) bardziej przestrzega "prawo boże" niż Ty?
 

amightywind

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
157
Punkty reakcji
3
Wiek
15
Czytając Biblię Starego i Nowego Testamentu, widzimy bardzo ciekawe zapisy odnośnie PREDESTYNACJI... czyli WYBRAŃSTWA

Tak to jest, że to co się stało w Niebiosach miało skutek na to, co się dzieje w życiu każdego ziemianina.....

Rodzimy się z wyrokiem wpisanym w Księdze Życia Baranka.... lub nie wpisanym w tej księdze... To można wyczytać w Apokalipsie 11 i 13 rozdziale.

Teraz podam Ci przykład takiego wybraństwa spośród pogan, ateistów (bo i w tamtych czasach też na 100% byli niewierzący w bogów, czy BOGA)

(45)
[SIZE=12.9px] Gdy Żydzi zobaczyli tłumy, ogarnęła ich zazdrość, i bluźniąc sprzeciwiali się temu, co mówił Paweł.
(46)[/SIZE][SIZE=12.9px] Wtedy Paweł i Barnaba powiedzieli odważnie: Należało głosić słowo Boże najpierw wam. Skoro jednak odrzucacie je i sami uznajecie się za niegodnych życia wiecznego, zwracamy się do pogan. [/SIZE][SIZE=10.9px](47)[/SIZE][SIZE=12.9px] Tak bowiem nakazał nam Pan: Ustanowiłem Cię światłością dla pogan, abyś był zbawieniem aż po krańce ziemi. [/SIZE][SIZE=12.9px](48)[/SIZE] Poganie słysząc to radowali się i wielbili słowo Pańskie, a wszyscy, przeznaczeni do życia wiecznego, uwierzyli. [SIZE=10.9px](49)[/SIZE][SIZE=12.9px] Słowo Pańskie rozszerzało się po całym kraju. [/SIZE][SIZE=10.9px](50)[/SIZE][SIZE=12.9px] Ale Żydzi podburzyli pobożne a wpływowe niewiasty i znaczniejszych obywateli, wzniecili prześladowanie Pawła i Barnaby i wyrzucili ich ze swoich granic. [/SIZE][SIZE=10.9px](51)[/SIZE][SIZE=12.9px] A oni otrząsnąwszy na nich pył z nóg, przyszli do Ikonium, [/SIZE]

[SIZE=12.9px](Dzieje Apost. 13:45-51, Biblia Tysiąclecia)[/SIZE]


To,, że ludzie rodzą się w różnych religiach i rodzinach , nie oznacza, że BÓG dokona w nich nawrócenia, czyli poznania JEGO PRAWDY.. .

Biblia jest księgą PRAWA i PROROCTW, które się wypełniają na przestrzeniach wieków, dlatego ja jako człowiek rozumny, wierzę w to, co tam jest zapisane i uznaję za PRAWDĘ


Pogaństwo można zaobserwować w okulcie katolickim, bałwochwalstwo jest jednym z głównych jego symptomów,

bałwochwalstwo jest to czynienie wizerunków ludzi, i kłanianie się im, modlenie się przy nich , do nich, tego BÓG zabronił w 2 przykazaniu z Dekalogu, które to papiści usunęli całkowicie, aby robić kasiorę na "parafianach"

Powtórzonego Prawa , rozdział 4
(13) Ogłosił wam wtedy swoje przymierze, którego mieliście przestrzegać. Było to dziesięć przykazań, które dla was spisał na dwóch kamiennych tablicach. (14) Mnie zaś polecił Jahwe, żebym wam przekazał prawa i swoje pouczenia. Mieliście ich przestrzegać w kraju, przeznaczonym dla was na własność. (15) Ponieważ nie widzieliście żadnej postaci wtedy, kiedy Jahwe przemawiał do was spośród płomieni ognia na górze Horeb, (16) pamiętajcie, żebyście nie ulegali zgubnemu złudzeniu i nie próbowali sobie czynić podobizny lub posągu jakiegoś bożka czy to w postaci mężczyzny lub kobiety, (17) czy to jakiegoś zwierzęcia, które żyje na ziemi, lub ptaka latającego pod niebem, (18) czy to jakiegoś gada pełzającego po ziemi lub jakiejś ryby żyjącej w wodzie, która płynie poniżej powierzchni ziemi. (19) Ciągle bowiem istnieje obawa, abyś wznosząc oczy ku górze, patrząc na słońce, księżyc i gwiazdy, i całe owo wojsko niebieskie, nie zapragnął im się kłaniać i składać im hołdów, bo wszystko to Jahwe, twój Bóg, oddał we władanie narodom, jakie żyją na ziemi. (20) Tymczasem was Jahwe wziął i wyprowadził z tego pieca do roztapiania żelaza, czyli z Egiptu, abyście się stali ludem Jego dziedzictwa, tak jak nim jesteście dzisiaj. (21) I rozgniewał się Jahwe z waszego powodu na mnie, i poprzysiągł, że nie wejdę do ziemi [położonej] po drugiej stronie Jordanu, do owego pięknego kraju, który został wam dany w dziedzictwie przez Jahwe, waszego Boga.
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
amightywind napisał:
Rodzimy się z wyrokiem wpisanym w Księdze Życia Baranka
To dość pesymistyczna wizja naszego istnienia. Skoro człowiek nie ma wpływu na swoje zbawienie... a wszystko jest już z góry ustalone... Czyli można powiedzieć, że wolna wola to mit, a Bóg nie pragnie zbawienia wszystkich ludzi... Jesteśmy jedynie marionetkami w tym całym teatrzyku.
A ten fragmencik z 1 listu do Tymoteusza to tylko nieporozumienie: "Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie. Ze względu na nie ja zostałem ustanowiony głosicielem i apostołem - mówię prawdę, nie kłamię - nauczycielem pogan we wierze i prawdzie."

No cóż, widocznie nie jestem wybrany jak mówisz, podobnie jak Einstein: "Słowo >>Bóg<< jest dla mnie niczym więcej niż wyrazem i wytworem ludzkiej słabości a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są ponadto dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić."
 

amightywind

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
157
Punkty reakcji
3
Wiek
15
Ten tekst z Tymka, jest bardzo napawający nadzieją, lecz rzeczywistość jest zdeczka inna. Widać, że Paweł miał na celu w tym liście pokrzepić serca uciskanego zarodka chrześcijaństwa.

Jakby BÓG pragnął zbawienia dla wszystkich, nie byłoby apokalipsy św. JANA... która mówi o losach watykańskiej nierządnicy, oraz jej wiernych, o globalistach niszczących nasz glob, o podziemnych schronach, które budują sobie, aby przeżyć 3 wojnę światową ze swoimi służącymi,

JAHUSHUA nie powiedziałby także słów z Mat. 7,21-23, czy z innego przykładu

"Wielu jest powołanych, mało wybranych"
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
amightywind napisał:
Ten tekst z Tymka, jest bardzo napawający nadzieją, lecz rzeczywistość jest zdeczka inna.
Czyli według Twojej religii po śmierci czekają mnie wieczne męki w piekle. Bez względu na to jakim człowiekiem jestem i jak swoje życie przeżyłem. Mocne. Przyznam. Katolicy, o których wspominasz tego nie głoszą, ale kalwiniści są podobnego zdania co Ty. Jeśli chodzi o predestynację.



amightywind napisał:
Jakby BÓG pragnął zbawienia dla wszystkich, nie byłoby apokalipsy św. JANA
Byłaby. Jako konsekwencja wolnej woli człowieka. Wtedy byłaby też uzasadniona.
Predestynacja jej nie uzasadnia. Stawia natomiast Boga w złym świetle. I w zasadzie słowa: "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne", tracą na wartości, kompletnie. Bóg umiłował swoje stworzenie i wybiera? To się wyklucza. Chyba chodzi o to, aby wierzyć w jego syna z własnej, nieprzymuszonej woli, jako istota świadoma, rozumna. Ale mogę się mylić, nie siedzę w tym.



amightywind napisał:
która mówi o losach watykańskiej nierządnicy, oraz jej wiernych, o globalistach niszczących nasz glob, o podziemnych schronach, które budują sobie, aby przeżyć 3 wojnę światową ze swoimi służącymi,
To wszystko wyczytałeś w Apokalipsie? Szacun.
 

amightywind

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
157
Punkty reakcji
3
Wiek
15
Wolna wola polega jedynie na czynnościach wykonywanych każdego dnia :

Każdy robi to co chce robić, łamane jest prawo, często ludzie są bezkarni za to...
Kiedy chcesz jesz, pijesz, chyba, że nie masz kasy to albo żebrasz, głodujesz, lub kradniesz

To jest pojęcie wolnej woli

Albo się pełni WOLĘ BOGA , pragnąc żyć w świętości, albo swoją wolę, żyjąc nie tak jak BÓG tego pragnie od swoich czcicieli... .

To BÓG daje "chcenie" i "wykonanie" Swoim dzieciom, jednym daje prędzej, drugim później.

(12) Przeto, umiłowani moi, jak zawsze, nie tylko w mojej obecności, ale jeszcze bardziej teraz pod moją nieobecność byliście posłuszni; z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie. (13) Albowiem Bóg to według upodobania sprawia w was i chcenie i wykonanie. (14) Czyńcie wszystko bez szemrania i powątpiewania, (15) abyście się stali nienagannymi i szczerymi dziećmi Bożymi bez skazy pośród rodu złego i przewrotnego, w którym świecicie jak światła na świecie, (16) zachowując słowa żywota ku chlubie mojej na dzień Chrystusowy, na dowód, że nie na próżno biegałem i nie na próżno się trudziłem.

(List do Filipian 2:10-16, Biblia Warszawska)


Ja poznałem WOLĘ BOGA mając dopiero 25 lat, przed tym czasem byłem katolikiem, kiedyś ministrantem , lektorem , żyjącym tak naprawdę po laicku, a nie katolicku, używałem świata, aż mój stan ducha był w opłakanej fazie depresji,

Wstąpiłem do neokatechumenatu, i tam BÓG otworzył mi oczy i uszy na JEGO SŁOWA z Biblii, innym do dziś tego nie uczynił , bo dalej tam są i wierzą w kłamstwa, głoszone przez katolickich katechumenów.....

Ja uczepiłem się SŁOWA BOGA i wg niego zapragnąłem żyć, nawet za cenę utraty rodziny, znajomych, których miałem bardzo dużo, będąc katolikiem,

Dziś mam garstkę braci, sióstr w Mesjaszu, ale wiem, że oni mnie nie zdradzą, a kiedy poproszę o pomoc to też nie odmówią.

Pełnienie WOLI BOŻEJ wymaga poświęcenia... pełnienie swojej wolnej woli jest wynikiem rządz ciała i na pewno nie DUCHA ŚWIĘTEGO. ..

Wolna wola, którą głosi się w kościołach jest pojęciem zniekształconym...

Uczynki wiary BOGA IZRAELA są tym, czego ON oczekuje od Swoich czcicieli w Duchu i Prawdzie..
"Wiara bez uczynków jest martwa"


I nie chodzi o składanie ofiar, tak jak to do dziś czynią katoliccy duchowni podczas mszy,

"Idźcie ofiara została spełniona"

lecz o moralne świadectwo wiary BOGU, a nie w BOGA... OFIARA na krzyżu buła wyjątkowa, jedna jedyna i WYPEŁNIONA 2000 lat temu.... więcej ofiar nie potrzeba...

Bo mnóstwo ludzi, a nawet lucyfer wierzy w BOGA, i nigdy nie zostanie zbawiony za bunt, i wyrok na nim ciąży , i na jego świadomych jak i nieświadomych czcicieli
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
amightywind napisał:
Zatem dlaczego "chrześcijanie" wolą być poganami, a nie Izraelitami wszczepionymi do Wiary MESJASZA, Który także był Izraelitą ?
Możesz to przetłumaczyć na język polski?
Co to znaczy: "chrześcijanie" wolą być poganami a nie Izraelitami?
 

amightywind

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
157
Punkty reakcji
3
Wiek
15
Sięgnij do ksiąg biblijnych, a dowiesz się czym jest pogaństwo, wyzej napisałem 1 fragment z Powt. Prawa 4

Pogaństwo charakteryzuje się czynieniem tego, czego zabronił BÓG JAHWEH w TANACHU...

2) Czemu mają mówić poganie: A gdzież jest ich Bóg? (3) Nasz Bóg jest w niebie; czyni wszystko, co zechce. (4) Ich bożki to srebro i złoto, robota rąk ludzkich. (5) Mają usta, ale nie mówią; oczy mają, ale nie widzą. (6) Mają uszy, ale nie słyszą; nozdrza mają, ale nie czują zapachu. (7) Mają ręce, lecz nie dotykają; nogi mają, ale nie chodzą; gardłem swoim nie wydają głosu. (8)Do nich są podobni ci, którzy je robią, i każdy, który im ufa.

(Ks. Psalmów 115:2-8, Biblia Tysiąclecia)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
strasznie to niespójne sprzeczne wewnętrznie co zaprezentowałeś amightwind
chociażby pisanie w kontekście żydowskości Pawła i jego nauk, który się od nauk żydowskich dystansował


chyba że to jakaś mistyczna żydowskość, bo jeśli tak, to ja jako typ amistyczny odpadam
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
greggxx napisał:
Syn Boży zstąpił na ziemię, został zabity, po trzech dniach zmartwychwstał, przywrócił pierwotną relację boga z człowiekiem i przyjdzie sądzić w dniu ostatecznym. No i że wszyscy mają się wzajemnie miłować, wybaczać, kochać bliźniego jak siebie samego i klepać inne tego typu frazesy. Jeśli chodzi o to, to całe chrześcijaństwo jest takie same.
powiedział bym raczej że głównym celem odawania czci Bogu jest uświęcanie Jego imienia niezależnie od nagrody, jaką przewidział dla tych, którzy naprawde go kochają. i na tym polega bycie duchowym izraelitą
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
amightywind
Wysłano wczoraj, 19:06
Tak się stało że przyjaciel danielar9 , brave zablokował możliwośc dodawania postów, najwyraźniej ciężko jest im znaleźć argumenty przeciw temu co piszą Ewangeliści, więc postanowili mnie uciszyć...

Mamy około 6 mld ludzi, z czego miliard to wierzący w Jezusa...

Teraz przypomnij sobie przykład o siewcy....

tylko na 1 z 4 gleb spada ziarno i wydaje owoc, czyli mamy już 25% tak ?

Oki... Dalej lecimy... analizując tekst z Mateusza 7,21-23, dowiadujemy się, że "chrześcijanie" czynią cuda, ale niestety nie pełnią woli BOGA OJCA... nie przestrzegają prostych 10 przykazań... i innych moralnych...
Dostałem tą wiadomość lecz pozwolę sobie wkleić skoro jest związana z tematem.
Takich przykładów możemy znaleźć więcej choćby sławetna Sodoma.
Lecz jest to skutek wyborów ludzkich a nie zamierzone działanie Boga.
 

amightywind

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
157
Punkty reakcji
3
Wiek
15
Brave napisał:
strasznie to niespójne sprzeczne wewnętrznie co zaprezentowałeś amightwind
chociażby pisanie w kontekście żydowskości Pawła i jego nauk, który się od nauk żydowskich dystansował


chyba że to jakaś mistyczna żydowskość, bo jeśli tak, to ja jako typ amistyczny odpadam
Jak uczeń Gamaliela, faryzeusz z powołania, apostoł Paweł, mógł się dystansować od korzenia swojej wiary ?

Paweł dystansował się od składania ofiar i obrzezania, bo to już jest wykonane dzięki Nowemu Przymierzu KRWI JAHUSHUA...

Zauważ proszę, że obrzezka ma duży związek z krwią, ofiary także, dlatego Apostoł Paweł napisał w Liście do Koryntian 7 rozdziale

(17) Zresztą niech każdy postępuje tak, jak mu Pan wyznaczył, zgodnie z tym, do czego Bóg go powołał. Ja tak właśnie nauczałem we wszystkich Kościołach.

Slyszycie Brave i inni ? ? ?


(18) Jeśli ktoś został powołany jako obrzezany, niech nie pozbywa się znaku obrzezania; jeśli zaś ktoś został powołany jako nie obrzezany, niech się nie poddaje obrzezaniu.

(19)
Niczym jest zarówno obrzezanie, jak i nieobrzezanie, a ważne jest tylko zachowywanie przykazań Bożych.


(20) Każdy przeto niech pozostanie w takim stanie, w jakim został powołany. (21) Zostałeś powołany jako niewolnik? Nie martw się! Owszem, nawet jeśli możesz stać się wolnym, raczej skorzystaj [z tego niewolnictwa]. (22) Albowiem ten, kto został powołany w Panu jako niewolnik, jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie i ten, kto został powołany jako wolny, staje się niewolnikiem Chrystusa. (23) Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Nie bądźcie więc niewolnikami ludzi.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
odkładam na bok twe idiotyczne spiski skierowane przeciwko tobie czy innym userom (bo moim przyjacielem jest daniel) - kuriozalność sytuacji polega na tym, że nie widzicie zapisu jego logów z warnów jakie ode mnie dostał - zawsze możecie poprosić administrację aby te histeryzowanie rozwiał...

teraz meritum:
Jak uczeń Gamaliela, faryzeusz z powołania, apostoł Paweł, mógł się dystansować od korzenia swojej wiary ?

Paweł dystansował się od składania ofiar i obrzezania, bo to już jest wykonane dzięki Nowemu Przymierzu KRWI JAHUSHUA...
nie zauważasz sprzeczności wewnętrznej w tym co piszesz? z jednej strony trzymasz, że jako uczeń Gamaliela tego nie mógł uczynić, po czym dajesz jeden z przykładów kiedy nawoływał do łamania prawa (obrzezanie), o takich to sprzecznościach pisałem wcześniej, stąd też był spór z Kościołem Jerozolimskim, niestety baza dowodowa w tej materii jaką posiadamy, pochodzi z jednego źródła (Pawłowego), nie zarzucając jednak koloryzowania konfliktu, miał on niewątpliwie miejsce (przykłady w listach i Dziejach)
widzisz Paweł nazywany "Apostołem Narodów", de iure apostołem nie był, chociaż funkcjonalnie taką rolę pełnił
Żydzi nazwali go apostatą nawet....
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Brave napisał:
(bo moim przyjacielem jest daniel) - kuriozalność sytuacji polega na tym, że nie widzicie zapisu jego logów z warnów jakie ode mnie dostał

Data

Powód

Punkty

Moderator



07-lipiec 13

Inne

1

Brave

Szczegóły

18-kwiecień 13

Dyskusje nie na temat

2

Brave

Szczegóły

09-listopad 09

Inne

1

Brave

Szczegóły

22-czerwiec 09

Inne

1

Calliope

Szczegóły

02-czerwiec 09

Inne

1

Calliope

Szczegóły

13-kwiecień 09

Inne

1

Brave

Szczegóły

20-marzec 09

Inne

1

Brave

Szczegóły

29-grudzień 08

Inne

1

Kaznodzieya

Szczegóły

12-listopad 08

Inne

1

Kaznodzieya

Szczegóły

20-grudzień 07

Inne

1

Kaznodzieya

Szczegóły

20-grudzień 07

Inne

1

Kaznodzieya

Szczegóły

25-maj 07

Inne

1

Berials

Szczegóły
 

amightywind

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
157
Punkty reakcji
3
Wiek
15
Brave, nie musisz przyjmować nauki Św. Pawła z koryntian 7, masz wolną wolę....

Nowe przymierze we KRWI JAHUSZUA jest doskonałe, więc tamte przymierze jest już niepotrzebne...

Liczy się obrzezane serce PRAWEM BOGA, duchowe obrzezanie, a nie cielesne...

TATUŚ JAHWEH szuka czcicieli w DUCHU I PRAWdzie, a nie w buncie i bezprawiu...

Historia Izraela jest dobrą lekcją dla "chrześcijan" ,

no ale po co... ?? "Róbta co chceta i tak do nieba pójdzieta"
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Paweł powiedział, że poprzednie przymierza, nie mają znaczenia i jak pisałem pozostał w zasadzie jedynie przekaz płynący od Pawła, resztę wyrugowano...
nie wiem, czy historia Izraela jest dobrym przykładem dla chrześcijan (w pewnym zakresie na pewno, w pewnym mam duże wątpliwości)
 
Do góry