Prawda o dotacjach z UE dla firm

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Przeczytałem niedawno a Rzepie ciekawy artykuł (sorry ale nie chce mi się przepisywać). Otóż chodzi o ogromne dotacje z UE dla firm, których nikt na razie nie bierze. Oczywiście postępowi ciemnogrodzianie spod znaku lewicy zareagują - "oto glupie Polaczki, są pieniądze a nikt ich nie chce". Sprawa wyglada jednak inaczej (co było do przewidzenia). Aby dostać pieniądze, trzeba spełnić drakońskie wymagania. Na razie zgłosiła się tylko jedna firma i dostanie kasę - włoski Fiat... (oddział w Polsce). Śmieszne, żałosne i smutne zarazem.

A tu jeszcze inny przypadek jak "europejczycy" robią przedsiębiorców w konia - http://www.rp.pl/artykul/5,368927.html
 

Turkus

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
moja siostra dostała, fakt szwagier prawnik, ale pismo pisali sami, kilka dni przed końcem terminu składania podań ... plusem był jeszcze dostęp do księgowej, oczywiście otoczenie twierdziło, że to bez-sensowne, bo ciężko dostać ...
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
moja siostra dostała, fakt szwagier prawnik, ale pismo pisali sami, kilka dni przed końcem terminu składania podań ... plusem był jeszcze dostęp do księgowej, oczywiście otoczenie twierdziło, że to bez-sensowne, bo ciężko dostać ...

Tylko że tu chodzi o dotacje dla dużych przedsiębiorstw a nie średnich i małych ;)
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
kolejny temat z cyklu "olśnieie Nuworlda'a" :D <są przecież tematy o UE, po co zakładać kolejny??>

Co z tego że fiat jest włoski skoro zatrudnia Polaków i dostaje kasę na inwestowanie w Polsce?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
znam przyklad firmy z lublina ktora starala sie o dotacje (3 mln zl), a koszt raportu o wplywie na srodowisko wykonawcy wycenili od 1 do 2 mln zl
oczywiscie dotacja zostala "olana"
 
Do góry