Prawa autorskie utworu

Rafał.Józefiak

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
26
Punkty reakcji
1
Miasto
Śląsk
Witam, mam pytanie , chcę zrobić materiał wideo do którego chcę dodać utwór muzyczny ale na drodze stoją niestety prawa autorskie pliku muzycznego.
Wiem że mogę przesłać za pomocą serwisu You tub, a tam jest opcja dodaj podkład muzyczny, jednak to mnie niestety nie zadowala
ponieważ szukałem tam utworów które ja chcę wykorzystać i po prostu nie ma ich w zasobach tego serwisu.
Jednak zauważyłem że pomimo braku pewnego utworu na You tub , pewien użytkownik dodał taki sam dzwięk do swojego wideo, które ma już rok, i nikt mu nić jeszcze nie zrobił.
Mam pytanie jak mogę uzyskać zgodę na publikacje utworu ,czy jest to drogi interes.A może znacie jakieś namiary na bazę muzyczną w której można pliki wykupić do użytku publicznego.Dzięki za pomoc.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Zależy jaka piosenka. Mówimy o estradowym artyście czy mniej znanym?
W pierwszym przypadku jest to praktycznie niemożliwe dla przeciętnego zjadacza chleba. Chyba, że prowadzisz dużą firmę, której interesy byłyby zbieżne z wytwórnią i pod jej szyldem miałby pojawić się filmik.
 

Rafał.Józefiak

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
26
Punkty reakcji
1
Miasto
Śląsk
Mówiąc np. o tym utworze Mika- Any Other World czy Clint Mansell-Lux Aeterna który jest u kolegi x na You Tub ma go w swoim filmie,
lub muzyce sounndtrack która pochodzi z filmów np. Piraci z Karaibów.
Jeżeli chodzi o filmik to ma być nie dłuższy niż np. 5 minut , a po skonczeniu załadowany do You tub.Takie to proste się wydaję , a prawo je tak komplikuje.
 
Do góry